«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kazakistan Merkez Bankası ‘Kripto Fırsatları, DeFi ‘İnovasyonu’nu Keşfediyor

Kazakistan Merkez Bankası ‘Kripto Fırsatları, DeFi ‘İnovasyonu’nu Keşfediyor

66331705cb-media-library-original-900-600.jpg
Kaynak: iStock/freedarst

Kazakistan’ın merkezi Ulusal Banka kripto varlıkların ve DeFi’nin hükümete “verebileceği” “yenilik fırsatları” ile “ilgilendiğini” belirtti.

Tengrinews’e göre, Merkez Bankası Başkanı Galymzhan Pirmatov gazetecilere düzenlediği basın toplantısında, Kazakistan’ın “kripto para sektörü” tarafından geliştirilen teknolojiden yararlanmak istediğini söyledi.

Pirmatov, bankanın oyuna geç kalabileceğini ve kripto varlıkları düzenleme kararının çok az, çok geç olduğunu öne süren muhabirler tarafından sorgulandı.

Cevap verdi:

“Bu konuda geç kaldığımızı düşünmüyorum. Dünyadaki birçok merkez bankası ve finansal düzenleyici gibi bizler de bu konuyu dikkatle izliyor ve inceliyoruz. İnovasyon olasılığının bizi cezbettiği merkezi olmayan finanstan bahsediyoruz.”

Vali, kış boyunca şiddetli ayaklanmalara yol açan kripto madenciliği ile ilgili konuların kripto ve DeFi hakkındaki daha geniş konuşmalardan “ayrı” tutulması gerektiği fikrini reddetti.

Pirmatov’un ayrıca “bu yeni teknoloji biçimlerinin bize sunabileceği yenilik fırsatlarıyla ilgilendiklerini” açıkladığı aktarıldı.

Dolayısıyla bu tartışmaları, kararlarımızın makroekonomik istikrarı veya finansal hizmet tüketicilerinin çıkarlarını olumsuz etkilemeyecek şekilde yürüteceğiz” dedi.

Ayrıca, bu “tartışmaların” sonuçlarına göre bankanın nasıl ilerleyeceğine “karar vereceğini” söyledi.

Ancak Vali, bankanın “yaklaşımının” “çok basit” olacağını da sözlerine ekledi:

“Bu sektörü göz ardı etmeyeceğiz. Bu teknolojilerin bize sağlayabileceği yenilik potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmak istiyoruz.”

Pirmatov, banka çalışanlarının kripto ile ilgili gelişmeler üzerinde “çok aktif bir şekilde çalıştığını” açıkladı, ancak kripto “sektörü” ile “tartışmaları” sonuçlandırmadan önce “kripto para birimini yasallaştırmak hakkında konuşmak için çok erken” olduğunu belirtti.

Vali daha önce fiat tenge’nin dijital bir formu için geçici planların boru hatlarında olduğunu ve bu ayın sonuna kadar bankanın nihai bir karar vermek üzere göründüğü için “karar verme metodolojisini” açıklayacağını belirtmişti. konuyla ilgili.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Kazakistan Bitcoin Madencileri İçin Daha Yüksek Vergi İstiyor
– Üç Ülkede Elektrik Kesintisi Yaşarken Orta Asya’daki Bitcoin Madencileri İçin Bir Başka Baş Ağrısı

– Merkez Bankaları Gizlilikle İlgili CBDC Baş Ağrılarıyla Mücadele Ediyor
– DeFi CBDC’ye Güvenebilir, Ancak Merkezi Finans ile Daha Fazla Köprü Gerekli – Uzman Paneli

– Rusya Merkez Bankası Kripto Düzenlemesinde Bazı Tavizler Vermeye Hazırlandı
– Kum Doları CBDC Bahamalar’da ‘Finansal Katılımı Destekleyebilir’ – IMF

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *