«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kraken, Ayı Piyasasına Rağmen ‘Küresel İşe Alım Baskısını’ Başlatacak

Kraken, Ayı Piyasasına Rağmen ‘Küresel İşe Alım Baskısını’ Başlatacak

adobestock-photo-gonzo-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / photo_gonzo

Bazı büyük kripto endüstrisi oyuncuları, son piyasa düşüşüne işten çıkarmalarla ve/veya işe alım planlarını dondurmayla tepki verirken, büyük kripto borsası Kraken çalışanlarını işten çıkarmayı planlamadığını bildirerek, dünya çapında yüzlerce mevcut iş olanağıyla küresel bir işe alım hamlesini ortaya koyuyor.

Şirket yaptığı açıklamada,

“İşe alım planımızı değiştirmedik ve işten çıkarma yapmayı düşünmüyoruz. Yılın geri kalanında doldurmamız gereken 500’den fazla rol var ve ayı piyasalarının, misyonumuza gerçek inananlardan hype peşinde koşan adayları ayıklamak konusunda harika olduğuna inanıyoruz.”

CEO, şirket web sitesinin çeşitli departmanlardaki tüm açık pozisyonları içeren ‘Kariyerler’ sayfasını paylaştı.

Şirketin çalışma ortamına bir göz atan Kraken CEO’su Jesse Powell, tweetlendi borsanın dahili araştırmasına göre, “3200 kişiden yaklaşık 20’si tamamen gemide değil”.

“% 60’ı < 6 aydır şirkette. Yani, 20 mutsuz insan dışında hiçbir biggie, az bir çabayla başka bir 400'ün üretkenliğini azaltamaz. [...] İnsanlar yardımcı olmak istiyor ama bu çok yorucu ve küskünlük çoğu zaman yersiz” dedi.

Kraken’in son duyurusu rakip borsadan kısa bir süre sonra geliyor madeni para tabanı düşüş piyasasına tepki olarak, yeni istihdam yaratma konusunda bu yıl için daha önceki genişleme planlarını değiştirme sözü verdiğini söyledi. Borsa tarafından teklifleri çekilen yaklaşık 320 kişi, firma tarafından oluşturulan bir Coinbase Talent Hub sitesine isimlerini ekledi.

Coinbase’in temkinli duruşunun aksine, kripto borsası FTX geçtiğimiz günlerde Kraken’de olduğu gibi olumsuz piyasa koşullarına rağmen yeni eleman alımını yavaşlatmayacağını açıkladı.

Bu arada, başka bir rakip borsanın CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao Binanceşirketin önümüzdeki aylardaki işe alım planları konusunda da iyimser.

“Çok sağlıklı bir savaş sandığımız var; Fortune tarafından Pazartesi günü bildirildiği üzere, aslında şu anda işe alımları genişletiyoruz” dedi ve ekledi:

“Kripto kışındaysak, bundan yararlanacağız, bunu “M&A etkinliği açısından yüksek vitese geçerek” maksimuma çıkaracağız”.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Kraken, Yeni Çok Zincirli Pazar Yeri için Bekleme Listesiyle NFT Oyununa Girdi
– Kraken, Ukraynalı Müşterilere 10 Milyon ABD Doları Dağıtacak, Toplam Bağış ‘100 Milyon ABD Dolarına Yakın’

– Coinbase Çok Hızlı Büyüdüğünü ve Şimdi 1.100 Çalışanını İşten Çıkardığını Söylüyor
– Kripto İş Piyasası: İptal edilen Coinbase İşe Alımları Duygusallaşıyor, İş İlanları Düşüyor

– KuCoin ve OKX, Coinbase İşe Alımı Yavaşlatırken Düşüşe Rağmen İşe Alma Planlarına Bağlı Kaldı
– ‘Güçlü Karlı’ FTX, Ayı Piyasasına Rağmen İşe Almaya Devam Edecek – CEO

– Crypto.com’da işten çıkarmalar
– Bitcoin Tarihsel Performansı 2022’de Gelecek İçin Bir Rehber Değil

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *