«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto Endüstrisinin Velayeti, Mülkiyet Hakları Çözülmesi Gereken ‘Temel Sorunlar’ – ABD Yetkilisi

Kripto Endüstrisinin Velayeti, Mülkiyet Hakları Çözülmesi Gereken ‘Temel Sorunlar’ – ABD Yetkilisi

pic-1.jpg
Michael Hsu. Kaynak: bir video ekran görüntüsü, Philadelphia Fed / YouTube

ABD Para Birimi Denetçisi Michael J. Hsu’ya göre, TerraUSD (UST) stabilcoinin son çöküşü, kripto endüstrisinin boyutu, kapsamı ve emelleri için velayet ve mülkiyet haklarının az gelişmiş olduğunu gösterdi.

Müfettiş, görüşünü mahkemede sundu. DC Blockchain Zirvesi 24 Mayıs’ta Washington, DC, ABD’de gerçekleşen olay.

Hsu, şunları kaydetti:

Stabilcoin çökerken, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük merkezi borsa, iflas başvurusunda bulunursa kullanıcılarının teminatsız alacaklılar olma riski altında olacağını açıkladı. Bu açıklama, merkezi borsaların ve diğer aracıların sağladığı ‘saklama hizmetlerinin’ doğası hakkındaki soruları yeniledi.”

atıfta bulunuyordu madeni para tabanıŞirketin iflas başvurusunda bulunması durumunda, perakende kullanıcılarının kripto varlıklarını iflas mülkünün mülkü olarak tutma hakkına sahip olacağını duyurdu.

Denetçiye göre,

“Mülkiyet toplumunu” teşvik etmeye bu kadar odaklanmış bir teknoloji ve endüstri için, mülkiyet hakları, mülkiyet biçimleri ve dijital varlıkların velayeti konusunda netlik eksikliği, çözülmesi gereken temel bir sorun gibi görünüyor.”

Hsu ayrıca, tüketicilerin bir borsa veya uygulama aracılığıyla kripto veya takas edilemez tokenler (NFT’ler) satın aldıklarında tam olarak neye sahip oldukları gibi bir dizi soruyu da özetledi; haklar demeti nasıl paylaştırılır; ve tüketiciler mülkiyetlerini kullanmak için kime güvenmeli?

O not etti,

“Dijital varlıkların mülkiyeti ve muhafazası için net standartlar oluşturmak, sürdürülebilir, uzun vadeli büyüme sağlarken tüketicileri de koruyacaktır.”

Geçen ay, önceki konuşmasında Uluslararası Ekonomik Hukuk Enstitüsü de Georgetown Üniversitesi Hukuk Merkezidenetçi, stabilcoinlerin mimarisini ve değeri ABD dolarına sabitlenmiş tokenler arasında birlikte çalışabilirliği sağlama ihtiyacını tartıştı.

USD tabanlı sabit paralar arasında birlikte çalışabilirlik olmadan, “dijital ekosistemlerin parçalanmış ve özel (duvarlarla çevrili bahçelerle) olma riskinin arttığını” savundu.

Hsu şu sonuca vardı,

“Uzun vadede, bir CBDC dahil olmak üzere istikrarlı paralar ve dolar arasındaki birlikte çalışabilirlik, açıklık ve katılımın sağlanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, blok zinciri tabanlı bir dijital gelecekte ticaret ve finans için temel para birimi olarak belirli bir şirket destekli stabilcoin değil, ABD dolarının daha geniş kullanımını kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.”

bu Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ABD’nin bir parçasıdır Hazine Bakanlığı. Büro, ABD ulusal bankalarını, federal tasarruf birliklerini ve ayrıca yabancı bankaların federal şubelerini ve ajanslarını düzenler, düzenler ve denetler.

____

Daha fazla bilgi edin:
– G7 Kripto Düzenlemesi İçin Zorlamaya Devam Ediyor, İşte Olan Oluyor
– ABD SEC Başkanı Kripto Borsaları Tarafından ‘Karışmanın’ Müşterilerin Varlıklarını Tehlikeye Atabileceğinden Endişeleniyor

– ABD SEC’in ‘Değişim’ Tanımına İlişkin Önerisi Anayasaya Aykırı Olabilir – Think Tank
– Dijital Dolar Bankaları Zayıflatacak, Bunun İçin Zorlayıcı Bir Durum Yok, ABD’li Bankacılar Tartışıyor

– Kurucu Ortak Diyor ki Tether Tamamen Destekleniyor, Her Zaman 1 USD karşılığında Kullanılabilir
– Terra Çöküşünden Sonra Güney Kore’ye Daha Fazla Kripto Düzenlemesi Geliyor, Hükümet Belirtiyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *