«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto Kargaşası: İflas için 3AC Dosyaları, FTX ve BlockFi Kabul Ediliyor, Voyager’da Askıya Alınıyor

Kripto Kargaşası: İflas için 3AC Dosyaları, FTX ve BlockFi Kabul Ediliyor, Voyager’da Askıya Alınıyor

1656741501_webp-net-resizeimage1-min.jpg
Kaynak: Adobe/Eduardo

Kripto kışının bir başka haftası daha sona yaklaşırken, birçok önemli haber piyasaya ulaştı ve bazı büyük endüstri oyuncularının nerede durduğuna dair daha fazla netlik sağladı.

İlk olarak, sorunlu kripto hedge fonu Üç Ok Sermaye (3AC), Reuters’e göre, yabancı borçluların ABD varlıklarını korumalarına izin veren ABD İflas Yasası’nın 15. Bölümü uyarınca şimdi ABD’deki alacaklılardan koruma arıyor. Bildirildiği gibi, bir İngiliz Virgin Adaları mahkemesi bu hafta başlarında 3AC’nin tasfiyesine karar verdi.

Bu arada, sorunlu kripto borç veren BlockFi ile hissedarlarının onayına bağlı olarak kesin anlaşmalar imzaladığını söyledi. FTX ABD kripto borsası:

  • Tüm müşteri fonlarına bağlı 400 milyon ABD Doları tutarında döner kredi imkanı ve
  • Performans tetikleyicilerine bağlı olarak 240 milyon USD’ye kadar değişken bir fiyatla BlockFi edinme seçeneği.

BlockFi şirketinden Flori Marquez ve Zac Prince, “Bugüne kadar bu krediden yararlanmadık ve tüm ürün ve hizmetlerimizi normal şekilde çalıştırmaya devam ettik. Aslında, bugünden itibaren geçerli olmak üzere büyük varlıklar için faiz oranlarını artırdık.” -kurucular, yaptığı açıklamada.

3AC’ye verdikleri kredi nedeniyle, borç verenin 80 milyon ABD doları zarar gördüğünü ve “bunun, 3AC’nin BlockFi üzerindeki etkisinin tam boyutunu temsil ettiğini” kabul ettiler. Ayrıca, bu kayıplar “3AC’nin devam eden iflas davalarının bir parçası olacaktır.”

Bu arada, 3AC’den muzdarip başka bir kripto platformu, Voyager Dijitalalım satım, para yatırma, para çekme ve sadakat ödüllerini “geçici olarak” askıya aldığını söyledi.

Voyager CEO’su Stephen Ehrlich, “Bu karar, birlikte kurduğumuz Voyager platformunun değerini korurken, çeşitli ilgili taraflarla stratejik alternatifleri keşfetmeye devam etmek için bize ek zaman veriyor. Uygun zamanda ek bilgiler sağlayacağız,” dedi. duyuruda söylüyor.

Bildirildiği gibi, şirketin 3AC’ye maruz kalması 15.250 BTC (293 USD) ve 350 milyon USDC’den oluşurken, aynı zamanda şirket ile multi-milyonluk bir kredi limiti anlaşması imzaladılar. Alameda Venturesnicel bir ticaret firması ve ana şirket FTX değiş tokuş.

FTX, birden fazla kripto şirketi için son çare kredisi haline geldi ve şimdi, CEO’su ve Kurucu Ortağı Sam Bankman-Fried, hırpalanmış Bitcoin (BTC) ve kripto madenciliği endüstrisindeki satın almaları keşfetmeye açık olduğunu söyledi.

“Madencilik endüstrisini düşündüğümüzde, madencilik teçhizatlarıyla borçlarını teminat altına alan madenciler olduğu sürece, olası bulaşma yayılmasında biraz rol oynuyorlar. Bizim için gerçekten zorlayıcı bir fırsat gelebilir – – Kesinlikle bu olasılığı göz ardı etmek istemiyorum” dedi Bloomberg TV’ye.

_____
Daha fazla bilgi edin:
– Singapur Tarafından Azarlanan Üç Ok
– Celsius’ Konumları Artık Daha Sağlıklı, Three Arrows Capital ‘Bulaşma Kurbanı’ Oldu – Nansen

– Merkezi Kripto Kredi Platformlarını Kullanmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Risk
– FTX CEO’su: Bazı Küçük Borsalar ‘Çok Uzaklaştı’, ‘İflas Etmedi’ ve ‘Kaydedilmesi’ Muhtemel

– Nexo, ‘State of Fear’da Kripto Pazarı Olarak Potansiyel Birleşme ve Satın Alma Hedeflerini Gördü
– Three Arrows CEO’su Zhu Su, Lüks Singapur Malikanesini Satmak İstiyor – Raporlar

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *