«
 1. Anasayfa
 2. Altcoin
 3. Kripto Kargaşası Son: 3AC Alacaklı Listesi Açıklandı ve Santigrat Alacaklılardan Kriptoda ‘Uzun Süre’ Devam Etmesini İstiyor

Kripto Kargaşası Son: 3AC Alacaklı Listesi Açıklandı ve Santigrat Alacaklılardan Kriptoda ‘Uzun Süre’ Devam Etmesini İstiyor

rsz-adobestock-186179085-min.jpg
Kaynak: Adobe/Amelia

Madeni para fiyatları hala çok geçici olarak toparlanıyor ve hatta bazıları kripto kışının sonunu tahmin ediyor, iyimserler kripto krizinin en karanlık günlerinin geride kaldığını umacaklar – ancak iflas etmiş ikilinin dünyasında işler hala sıcak Santigrat (CEL), bir kripto borç veren ve Üç Ok Sermaye (3AC), büyük bir kripto hedge fonu.

İşte her ikisinde de neler olduğu.

3AC

 • İnternetten kaldırılan ancak yine de Wayback Machine aracılığıyla görüntülenebilen Singapur’daki mahkeme belgeleri, 3AC alacaklı listesini ortaya çıkardı. Dijital Para Birimi Grubuaracı kurumun operatörü Yaratılış1,2 milyar ABD doları talepte bulundu.
 • Digital Currency Group, The Block’a “hem DCG hem de Genesis bilançolarının güçlü kaldığını” söyledi. Grup, 3AC’ye “kalan maruziyetinin” kalmadığını ve Genesis’in “iyi sermayelendirilmeye devam ettiğini” söyledi.
 • Diğer 3AC alacaklıları, kripto borsasının operatörünü içerir. deribit, DRB Panama3AC bitcoin (BTC) 1.300 ve ethereum (ETH) 15.000 ödünç veren, yazının yazıldığı sırada hepsi yaklaşık 51 milyon ABD doları değerindeydi.
 • Yukarıda bahsedilen Celsius Ağı da bir darbe aldı ve 75 milyon ABD Doları değerinde sabit para tokeni ödünç verdi.
 • Listedeki diğer kripto oyuncuları şunları içerir: Voyager Dijital, Madeni Para Listesi, DeFiance Sermayesive FalconX. Aynı zamanda iflas başvurusunda bulunan Voyager, BTC ve ETH cinsinden yaklaşık 685 milyon ABD doları borç verdi. Ayrıca The Block’a göre, Falcon X ve CoinList, 3AC’ye maruz kalmalarının bir sonucu olarak herhangi bir mali sıkıntı içinde oldukları fikrini reddetti.
 • FalconX, “bilançosunun şimdiye kadarki en büyük bilanço olduğunu” söylerken CoinList, 3AC’nin “varsayılanının herhangi bir kullanıcı fonunu etkilemediğini, yalnızca kendi bilançomuzdaki varlıkları” etkilediğini söyledi. İkincisi, “100 milyon ABD Doları tutarında bir Seri A artırdığını” ekledi. [funding round] Ekim 2021’de” ve “yıllarca pisti var.”
 • 3AC’nin kurucuları ve eşleri de talepte bulundular: Kurucu ortak Kyle Davies’in karısı Chen Kaili Kelly, 66 milyon ABD Doları tutarında bir talepte bulundu ve kurucu ortak Zhu Su 5 milyon ABD Doları tutarında bir talepte bulundu. Bloomberg şunları söyledi: “Üç Ok’un Zhu’nun alacaklı olmasına izin vermek için nasıl yapılandırıldığı hemen belli değil.”
 • Zhu ve Davies’in şu anda nerede olduğunu kimse bilmiyor, ancak çevrimiçi tasfiye işlemleri sırasında, her ikisi de kameraları kapalı ve mikrofonları kapalı olsa da bir Zoom çağrısına katıldı.
 • Bu arada, Salı sabahı 07:31 UTC’de BTC bir günde %1 ve bir haftada %2 düşüşle 21.788 USD’den işlem görüyor. Aynı zamanda, ETH 24 saatte %1,1 düştü ve 7 günde %4’ün üzerinde artışla 1,515 USD’den el değiştirdi.

Santigrat

 • Kendi iflas duruşması sırasında avukatlar, Celsius’un 5 milyar doların üzerinde yarım milyon alacaklıya borcu olduğunu açıkladı. Firmayı temsil eden avukatların şirketin mali durumuna ilişkin ayrıntılı bir belgeyi mahkemeye sunmalarıyla birlikte dava dün başladı.
 • Firma, alacaklılardan gelen hukuk davalarını geçici olarak durdurma teklifi olan ve şirkete mali durumunu yeniden düzenlemek ve nihayet borçlarını geri ödemek için ihtiyaç duyduğu nefes alma alanını sağlayan bir “yeniden yapılanma iflası” için başvuruyor.
 • Celsius’un baş avukatı Pat Nash, alacaklılardan uzun vadeli bir görüş almalarını ve piyasa fiyatlarının iyileşmesini beklemelerini etkili bir şekilde istedi. Şirketin madencilik kolunun günde 14.2 BTC bastığını ve operasyonlarını büyütmek istediğini açıkladı.
 • Başına Davayı ele alan bir Financial Times muhabiri Nash şunları söyledi: “Müşterilerimizin büyük çoğunluğu bu kripto kışını atlatmak, uzun süre kripto kalmak ve kripto makro ortamındaki bir takdir yoluyla iyileşmelerini gerçekleştirme fırsatına sahip olmakla ilgilenecek. ”
 • Celsius’un varlıkları çok fazla değil: Firmanın 170 milyon ABD Doları değerinde fiat holdingi var ve 620 milyon ABD Doları kadar borcu var, ancak 720 milyon ABD Doları değerinde madencilik donanımına sahip ve bunların çoğu son zamanlarda fiyatları düştü. 450 milyon ABD Doları değerinde “diğer” varlıkların yanı sıra önemli miktarda kendi CEL madeni parasına sahiptir.
 • Avukatlar, “kilit yasal sorular” adlı bir bölümde, belki de Celsius müşterileri için hala fonlarını çekemeyen uğursuz bir şekilde şöyle yazdılar: “Santigrattaki kripto varlıkları mülkün mülkiyetinde mi? Bir kripto talebini bozmak veya bir kripto talebini tam olarak ödemek ne anlama geliyor?” Ayrıca şunu da düşündüler: “Müşterilerin ayni kripto para iadesi alma hakkı var mı?”
 • Twitter tabanlı hukuk uzmanları, firmanın Celsius’un yasal olarak Earn müşterilerine para iade etmek zorunda olmadığını kanıtlamaya çalışabileceğini iddia etti. avukat David Silver yazdı: “Celsius, KAZANMA programındaki herkesin kendisine ait bir kriptosu olmadığını söylüyor (yani, bunu *sizin* kriptonuz olarak düşünmeyi bırakın). Celsius, kripto varlıklarının sahibidir. Celsius’taki varlıkların çoğu Kazan programı aracılığıyla geldi ve [are] bir bölümü [Celsius] arazi.”
 • Bu arada, Salı sabahı 7:31 UTC’de CEL bir günde %1.4 düşüşle ve bir haftada yaklaşık %12 artışla 0.793 USD’den işlem görüyor.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Kripto Kargaşasında Bugün: Sancı, 3AC, Voyager Digital ve Daha Fazlasından Gelen Sorunlar Derinleşiyor, Yasal ve Geri Ödeme Gelişmeleri
– En Son Kripto Kargaşası: Yönetim Kurulu Değişiminde Santigrat, 3AC Sorunundan Yararlanma ve FTX’in ‘Milyarlar’ı

– Celsius, Müşterileri İçin Başka Bir Seçenek Düşünüyor
– Celcius’un İflas Koruma Dosyası Bilançoda Milyar Dolarlık Bir Delik Ortaya Çıkarırken CEL Sıçradı

– Tasfiyeci 3AC İçin Geliyor
– Three Arrows Kurucuları ‘Fiziksel Şiddet Tehditleri Aldı’ – Su Zhu Sessizliği Bozdu

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *