«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto Kargaşasında Bugün: Sun 5 Milyar USD Harcamaya Hazırlanıyor, Santigrat İşlemleri “Açıklanıyor”, CoinFlex HK Mahkemelerine Başlıyor

Kripto Kargaşasında Bugün: Sun 5 Milyar USD Harcamaya Hazırlanıyor, Santigrat İşlemleri “Açıklanıyor”, CoinFlex HK Mahkemelerine Başlıyor

js-1-1-media-library-original-1200-800.jpg
Justin Sun. Kaynak: bir video ekran görüntüsü, Youtube, Tron

Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, yeni bir kripto kargaşası haftası başlarken satın almalar için büyük harcama yapmaya hazır olduğunu söyledi – ve ayrıca Santigrat (CEL) (her zamanki gibi!), değişim sırasında CoinFlex yasal kaslarını Roger Ver üzerinde esnetmeye hazırlanıyor olabilir.

İşte bilmeniz gereken her şey:

Güneş, mücadele eden kripto firmaları üzerinde parlamaya hazır

Bir tweet’te, Güneş yazdı Tron’un “herkesle arkadaş” olduğunu ve “her zaman hizmet etmeye hazır” olduğunu söyledi. Ayrıca The Block’a “birçok” şirketin finansal yardım için hem Tron hem de Sun’a ulaştığını ve sektördeki birçok firmanın mücadele etmeye devam ettiğini söyledi.

Sun, 5 milyar ABD dolarına kadar harcamaya hazır olduğunu ve Tron’un “potansiyel anlaşmalar hakkında tavsiyelerde bulunmak” için “bir yatırım bankasıyla anlaştığı”nı da sözlerine ekledi.

Tron şefinin açıklaması şu şekilde aktarıldı:

“İlgi alanımız geniş bir kullanıcı tabanına sahip platformlar – ikisi de [centralized finance] ve [decentralized finance] DeFi platformları.”

Sun, “kaldıraçtan kurtulma sürecinin” “en kötüsünün” “geçtiği” sonucuna vardı, ancak endüstrinin “sadece” “temizlenmesi ve ilerlemeye” ihtiyacı olduğunu belirtti.

Celsius hala sıcak suda

Fırtınalı ve olaylarla dolu bir yaz geçiren kripto borç veren Celsius’un, “yüksek riskli kaldıraçlı kripto alım satım stratejileri” yürütmek için müşterilerinin 534 milyon dolarlık kripto varlıklarını kullandığı iddia ediliyor.

İddialar, blok zinciri analitik uzmanı tarafından Celsius Ağı hakkında bir raporda yapıldı. Arkham İstihbarat. Firma, Celsius’un “stratejilerini” üçüncü taraf bir varlık yöneticisinin, yani “kötü şöhretli Twitter kişiliği ve Ethereum cüzdan adresi 0xB1” yardımıyla yürüttüğünü belirtti.

Arkham’ın analistleri, bununla birlikte, stratejilerin “varlık yöneticisi sermayeyi iade ettiğinde 350 milyon ABD doları tutarında görünür zarar” döndürdüğünü ve bu rakamın piyasadaki daralmayı takiben daha da küçüldüğünü ekledi.

Arkham, Celsius’un “risk yönetimi ve kurumsal fonlarla muhasebeleştirmede potansiyel boşlukları” olduğunu bildirdi ve bunun kanıtının 0xB1 ile “ilişkisinde” görülebileceğini söyledi.

Analitik firması, Ağustos 2020’den Nisan 2021’e kadar Celsius’un 260 işlemde yukarıda belirtilen 534 milyon ABD doları değerinde tokeni devrettiğini iddia etti.

Firma, 0xB1’i ekledi ve ardından bu fonları DeFi ile ilgili bir dizi projeye yatırmaya başladı.

Bu arada Wall Street Journal, Celsius’un “konuya aşina olan kişilerden” isimsiz alıntı yaparak “yeniden yapılandırma tavsiyesi için yeni avukatlar” tuttuğunu bildirdi.

Aynı kaynaklar, Celsius’un gelir bakımından dünyanın en büyük hukuk firmasından avukat tuttuğunu doğruladı – Kirkland ve Ellis. Kaynakların iddiasına göre ikincisi, “şirketin önceki lider yeniden yapılandırma danışmanının yerine bir iflas başvurusu da dahil olmak üzere seçenekler hakkında tavsiyede bulunmak” için hazırlandı.

CoinFlex mahkemeye gidiyor

2019 yılında Mark Lamb ve Sudhu Arumugam tarafından kurulan kripto ticaret platformu CoinFlex, Bitcoin Cash (BCH) savunucusu Roger Ver olduğuna inanılan isimsiz bir müşteriyle yasal mücadeleye hazır.

Bir blog yazısında, Haziran ayında para çekme işlemlerini askıya alan borsa, müşteriden 84 milyon ABD doları tutarındaki zararı geri almak amacıyla Hong Kong’da tahkim işlemleri başlattığını yazdı.

Lamb daha önce Ver’in 47 milyon ABD Doları tutarında bir USD para (USDC) kredi anlaşmasında temerrüde düştüğünü iddia etmişti. Lamb, Ver’in borcu olanın kendisi olduğunu kamuya açıklamış olmasına rağmen, Ver’in sözleşmeye dayalı olarak “herhangi bir negatif eşitliği garanti etmek” zorunda olduğunu iddia etti.

En son CoinFLEX gönderisinde borsa, firmanın isimsiz müşterinin varlıklarına karşı talepte bulunmasına izin verecek bir karar vermesinin yaklaşık bir yıl alacağına inandığını yazdı.

Borsa şunları yazdı:

“Birey önce bizden hesabını tasfiye etmemizi istedi, ancak daha sonra uzun bir süre bize vadeli pozisyonların fiziki teslimatını almak için borsaya önemli miktarda para göndermek istediğini söylemeye devam etti.”

Ancak borsa, müşterinin “zamanını boşa harcadığını ve piyasada asla gerçekleşmeyen bir sıçramayı umduğunu” artık “bizim için açık” olarak ekledi.
___
Daha fazla bilgi edin:
– Kripto Kargaşasında Bugün: Sancı, 3AC, Voyager Digital ve Daha Fazlasından Gelen Sorunlar Derinleşiyor, Yasal ve Geri Ödeme Gelişmeleri
– En Son Kripto Kargaşası: Yönetim Kurulu Değişiminde Santigrat, 3AC Sorunundan Yararlanma ve FTX’in ‘Milyarlar’ı

– Bölüm 11 için Voyager Digital Files, ‘Tüm Paydaşlar için Değeri En Üst Düzeye Çıkarmayı’ Amaçlıyor
– Sorunlu Kripto Fonu Three Arrows Capital’in 7,5 Milyon ABD Doları Değerinde Blue-Chip NFT’leri Var – Rapor

– Krediler Firması Para Çekme Limitini Keserken, 3AC Fonları Hareket Ettirirken ve Santigrat Yapıcıya Ödeme Yaparken Kripto Kaosu Devam Ediyor
– DeFi Çok Fazla Merkezileşmeden Mağdur, Ne Yapılabilir?

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *