«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto Kışı 2022 Bitmeden Bitecek – Korbit

Kripto Kışı 2022 Bitmeden Bitecek – Korbit

rsz-adobestock-228904723-min.jpg
Kaynak: Adobe/kbarzycki

Güney Koreli araştırmacılar, kripto kışının mali yıl bitmeden biteceğini söylüyor, ancak ABD’nin Federal RezervABD ekonomisini destekleme girişimleri, bu arada kripto piyasalarını etkilemeye devam edebilir.

Araştırma yurtiçi borsada yapıldı. Korbit ve Maeil Kyungjae tarafından bildirildi. Borsa araştırma birimi, düşük veya durgun bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatları ile karakterize edilen “uzun süreli” bir kripto kışının daha aylarca devam edeceğini, ancak sonunda mevcut mali yılın dördüncü çeyreğinin bitiminden önce sona ereceğini tahmin etti.

Araştırmacılar, önceki kripto kışlarındaki trendlere baktılar ve 2018’in sonlarında başlayan çöküşle paralellik kurdular.

Korbit’in araştırma biriminin başkanı Jeong Seok-moon’un şu sözleri aktarıldı:

“Bu piyasa düşüşü, piyasaların 2018’in sonu ile 2019’un başı arasında yaşadığı ‘üçüncü kripto kışı’na benziyor.”

Jeong, Fed’in “sıkılaştırıcı” para politikalarının 2018’in sonlarında bir düşüşe yol açtığını belirtti. Bu düşüşün, “kripto varlık piyasalarındaki iç faktörlerin neden olduğu” “birinci ve ikinci” kripto kışlarından farklı olduğunu söyledi.

Bu nedenle, kripto piyasası toparlanmasının “zamanlamasını öngörenlerin” “Fed’in para politikası duruşunun ne zaman değişebileceği” konusundaki tahminlere dikkat etmelerinin iyi olacağını da sözlerine ekledi.

Korbit düşünürleri, yılın ikinci çeyreğinde enflasyonun “kademeli olarak hafifleyeceğini” ve ISM imalat endeksinden gelecek olumlu haberlerle birlikte, dördüncü çeyrekte “değişimin” olmasını bekliyorlar.

Korbit rakibindeki araştırmacılar bithumb hemfikir. Hanguk Kyungjae, Bithumb’ın kendi araştırma biriminin başkanı Lee Mi-sun’un Fed’in faiz artırımı politikasının kısa ömürlü olacağını belirttiğini aktardı. Fed’in takvim yılı bitmeden yeniden faiz indirimine başlayacağını açıkladı. Lee şu sonuca vardı:

“Bitcoin fiyatları bunun ikinci yarısında dibe vuracak [calendar] ve yıl sonu yaklaştıkça istikrar belirtileri gösterecek” dedi.

_____
Daha fazla bilgi edin:
– Büyük Likidasyonlar, Yakın Birleşme Duyguyu Artırırken Ethereum’u Daha Fazla İtiyor
– Panel, Tahminleri Bir Kez Yeniden Ayarladıktan Sonra Bitcoin Bu Yıl 13,6 Bin USD’ye Düşebilir

– Yaklaşan Durgunluk Kriptoyu Vuracak, Ama Düşündüğünüz Kadar Zor Değil
– Wolf of Wall Street, Bitcoin Yatırımcılarının ‘Neredeyse Kesinlikle Kâr Edeceğini’ Söylüyor, Peki Bitcoin Geçmişi Nasıl?

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *