«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. ‘Kripto Kurtarıcı’ FTX’in 32BN USD’lik Son Değerlemeyle Taze Sermaye Artırdığı Bildirildi

‘Kripto Kurtarıcı’ FTX’in 32BN USD’lik Son Değerlemeyle Taze Sermaye Artırdığı Bildirildi

adobestock-rafael-henrique-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / Rafael Henrique

Büyük kripto borsası FTXKendisini sektörün kurtarıcısı olarak konumlandıran şirketin, Ocak ayındaki 32 milyar ABD Doları değerinde yeni sermaye artırmayı planladığı bildiriliyor.

CEO Sam Bankman-Fried, borsanın son kripto piyasası gerilemesi sırasında bir satın alma çılgınlığı gerçekleştirmesinin ardından yeni fon sağlamak için görüşmelerde bulunuyor.

Rapor, hem FTX’in hem de FTX.USkripto borsasının Amerikan kolu bağış topluyor.

FTX’in Ocak ayındaki bağış toplamasıyla “esas olarak aynı değerleme” ile bir tur hedeflediği bildiriliyor. O zaman bildirildiği gibi, FTX Ticaret Ltd.FTX’in sahibi ve işletmecisi, 400 milyon ABD Doları tutarında bir bağış topladıklarını ve şirketin değerlemesini 32 milyar ABD Doları’na çıkardıklarını söyledi. Yine Ocak ayında FTX US, 8 milyar USD değerleme ile 400 milyon USD artırdı.

Son birkaç ay içinde, FTX ve ana şirketi olan nicel ticaret firması Alameda Araştırmabazı sorunlu dijital para platformlarını kurtarmayı kabul etti.

Örneğin, FTX kripto kredisi sağladı BlockFi 250 milyon ABD Doları döner kredi limiti ile, Alameda ise 500 milyon ABD Doları tutarında finansman taahhüt etmiştir. Voyager Dijitalo zamandan beri iflas başvurusunda bulunan bir kripto komisyonculuğu.

Cömert kurtarma paketlerine rağmen SBF, daha fazla kripto borsa hatasının “geleceği” konusunda uyardı. Ayrıca bazı kripto şirketlerinin mali durumu hakkında sert bir uyarı yayınladı. Haziran ayı sonlarında Forbes ile yaptığı röportajda, “Zaten gizlice iflas etmiş bazı üçüncü kademe borsalar var” dedi.

Başlıca kripto veri toplayıcı CoinMarketCap toplam 294 kripto borsasını takip eder. Ancak SBF, bu borsaların yalnızca küçük bir grubunun başka bir “kripto kışında” hayatta kalma araçlarına sahip olduğunu iddia etti.

“Temelde çok ileri gitmiş şirketler var ve bilançoda önemli bir boşluk, düzenleyici sorunlar veya kurtarılacak çok fazla iş kalmaması gibi nedenlerle onları durdurmak pratik değil” dedi. evvel.

SBF, şirketlerinin son yatırımları telafi edebileceklerinin garantisi olmadığını da sözlerine ekledi. “Biliyorsunuz, eğer işleri istikrara kavuşturmak ve müşterileri korumak için gereken buysa, burada biraz kötü bir anlaşma yapmaya hazırız” dedi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– FTX CEO’su: Bazı Küçük Borsalar ‘Çok Uzaklaştı’, ‘İflas Etmedi’ ve ‘Kaydedilmesi’ Muhtemel
– Pandemi, Önümüzdeki On Yılda Piyasalar İçin En Büyük Tehdit – FTX CEO’su

– FTX US, ABD’deki Coinbase, Binance, Kraken & Co ile Rekabet Edebilmek için 400 Milyon USD Artış Aldı
– Ontario Öğretmenleri Ontario’da Mevcut Olmayan FTX’e Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

– En Son Kripto Kargaşası: Yönetim Kurulu Değişiminde Santigrat, 3AC Sorunundan Yararlanma ve FTX’in ‘Milyarlar’ı
– Kripto Kargaşası: İflas için 3AC Dosyaları, FTX ve BlockFi Kabul Ediliyor, Voyager’da Askıya Alınıyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *