«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. ‘Kripto Muggings Dalgası’ Londra’nın Finans Bölgesini Vurdu

‘Kripto Muggings Dalgası’ Londra’nın Finans Bölgesini Vurdu

adobestock-photographeeeu-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / Photographee.eu

Birleşik Krallık’ta hırsızlar, polisin diğer insanların cüzdanlarına erişme ve kendi hesaplarına para aktarma fırsatlarını arayan suçlular tarafından “binlerce sterlin çalındığı” konusunda uyarıda bulunarak, kripto tüccarlarını “bir kripto hırsızlığı dalgasında” hedef alıyor. yeni bir rapor.

Rapor, The Guardian tarafından yayınlandı ve bir dizi “anonimleştirilmiş suç raporu” elde edildi. Londra Polisi Şehri bilgi edinme özgürlüğü talebinin bir parçası olarak.

“Kripto soygunlarının” 2021’in ikinci yarısında başkentin finans bölgesinde gerçekleştiği bildirildi. Suçlar, “nakit veya değerli eşyalar için soyguna benzeyen, görünüşte fırsatçı sokak olayları” olarak tanımlandı.

“Kripto para birimi ekibinin” başkanı Phil Ariss, Ulusal Polis Şefleri Konseyi Siber suç programı, “polis memurlarına kripto ile ilgili çeşitli suçlar hakkında daha fazla eğitim verildiğini” belirtti – ancak polis memurlarının bu konuda uyanık olmaları gerektiği konusunda “halkı bilgilendirmenin yollarını aradıklarını” belirtti. halka açık alanlarda kripto ile ilgili uygulamaları kullanmak.

Ariss’in şu sözleri aktarıldı:

“Sokakta yürüyemezsin [banknotes] ve onları saymak. Bu, kripto varlıkları olan insanlar için geçerli olmalı.”

Gerçekten de, kurbanlardan biri ticaret yapıyor gibi görünüyor. kripto.com “Barda bir akşam” sırasında – telefonu çalındı ​​ve cüzdanından 12.300 USD değerinde kripto ve/veya fiat çalındı.

Polis raporu, “kurbanın barda telefonunu kullandığını ve hırsızların onu hesap şifresini yazarken gördüklerini düşündüklerini” ayrıntılı olarak açıkladı.

Anonimleştirilmiş raporlardan bir diğerinde, memurlar, sokakta Uber sipariş etmeye çalışan bir kurbanın, bir grup kişi tarafından soyulduğunu ve telefonu alan ve daha sonra geri veren bir kişi olduğunu açıkladı – ancak kurban daha sonra 6.136 ABD dolarının çalındığını fark etti. bir değerden ethereum (ETH) madeni para tabanı hesap.

Başka bir adamın, “ona kokain satmayı teklif eden bir grup insan” bilinmeyen bir ara sokaktan aşağı inmeye karar verdiği bildirildi. Rapor, adamın telefonunu bu yabancılara “telefonuna bir numara yazabilmeleri” için vermeyi kabul ettiğini açıkladı.

Medya kuruluşu, “Bunun yerine” diye devam etti, çete “kripto para hesabına erişerek onu duvara yasladı ve yüz doğrulamalı bir akıllı telefon uygulamasının kilidini açmaya zorladı” ve 7.366 USD değerindeki XRP’yi kaçırdı.

Guardian, Londra gece hayatına aşina olan herkes için oldukça grafik ama kulağa çok tanıdık gelen bir açıklamada şunları yazdı:

“Bir kurban, bir soyguncu tarafından parmak izi kullanarak telefonunun kilidini açmaya zorladığında, ardından güvenlik ayarlarını değiştirip hırsızlık yaptığında, bir köprünün altında kustuğunu söyledi. [USD 35,228]kripto para dahil.”

David Gerard, adlı bir kitabın yazarı 50 Foot Blockchain’e Saldırıgörüş olarak alıntılandı:

“İnsanlar kriptoda hesaplarında aptalca miktarda para tutuyor. Bir şekilde bunun para olduğunu düşünmüyorlar.”

Bu arada, blockchain analitik firmasının kamu sektörü Baş Teknoloji Sorumlusu Gurvais Grigg, zincir analizipolisin kripto suçlularını takip etmek için gerekli araçlara sahip olmasına rağmen, memurların “daha ​​küçük, tek seferlik suçları takip etmek için kaynaklara sahip olma olasılıklarının daha düşük” olduğunu belirtti.

Grigg dedi ki:

“Küçük bir miktardaki bireysel hırsızlık, polisin veya büyük bir kolluk kuvvetinin dikkatini çekmeyebilir. İnsanların bir veya iki kereden fazla yaptığı daha büyük bir faaliyet komplosu kurabilselerdi, polis servisleri muhtemelen buna dikkat ederdi.”

Redditors’ta bazıları iyi tarafından bakmaya çalıştı ve biraz kara mizah için en son kripto fiyat düşüşüne atıfta bulundu. Bir Redditor yazdı:

“Telefonum şu anda portföyümden daha değerli.”

____

Daha fazla bilgi edin:
– Norveç Polisi İsveç’teki Silahlı Soygunun Ardından Kripto Sahiplerini Uyardı
– Singapur Mahkemesi, Hırsızlık Davasında Kriptoyu Mülkiyet Olarak Tanıdı

– Rus Madencinin Ekran Kartları Balkon Ölçeklendirme Komşusu Tarafından Çalındı
– Sahtekarlar Kripto Dolandırıcılığını Teşvik Etmek İçin Sıradan ‘Daha İnandırıcı’ İnsanların Derin Sahte Videolarını Yapıyorlar

– NFT Öz Savunma: Web3’te Güvende Kalmak
– Amerikalı Girişimci Bitcoin’ini Çalmaya Çalışırken Çete Tarafından İşkence Gördü

– Kripto Madencilerinin Kuleleri Koruma Teklifi Ölümcül Olan Adam ‘Öldürüldü’
– Kripto Tüccarının Cinayeti Sosyal Medyada Övünmekle Suçlandı

– Hong Kong Kripto Hırsızları Yeniden Saldırdı: Çete 450k Tether Haul ile Kaçtı
– Letonya Polisi Acımasız Kripto Hırsızlığı ve Cinayet Planını Önledi

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *