«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto para borsası Rain 110 milyon dolarlık yatırım aldı!

Kripto para borsası Rain 110 milyon dolarlık yatırım aldı!

araı

Ülkemizde faaliyetlerine başlayan Rain kripto para borsası, 110 milyon dolarlık fon daha temin ederek yeni yıl için önemli gelişmelere yatırım yapacağını duyurdu.

Ülkemizde ciddi bir rekabetin yaşandığı 2020 yılında kripto para piyasasına dahil olan Rain borsası büyümeye devam ediyor. Rain, Paradigm ve KleinerPerkins, B serisi turuna liderlik ederek CoinbaseVentures, GFC, MEVP, CadenzaVentures ve CMT Digital’den 110 milyon dolarlık yatırım topladı.

Rain pazarı büyüyor!

Kullanıcılarına kripto para alım, satım ve saklama hizmeti veren Rainexchange, 2017 yılında Abdullah Almoaiqel, AJ Nelson, Joseph Dallago ve YehiaBadawy tarafından kuruldu. Hızla büyüyen platform, geçen yıl 6 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

400’den fazla çalışanı bulunan Rain, 2021’de 1,9 milyar dolardan fazla işleme ev sahipliği yaptı ve aktif kullanıcı sayısı 185 bini aştı. 10 Ocak’ta gerçekleşen finansman turu ile 2022’de çifte büyüme hedefiyle ekibini genişletmeye devam edecek.

Rain, kripto varlıkların giderek daha fazla benimsenmesi nedeniyle bu yatırımı ekledi; Türkiye başta olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde lisans almak, farklı bölgelere yayılmak, teknolojisini geliştirmek ve ekibini genişletmek için kullanacaktır.

Bölgesel genişleme planlarında Türkiye’ye odaklanan Rain, Türkiye’nin blockchain ve yeni nesil finansal hizmetler alanında bölgesel bir merkez haline gelmesine destek olmayı hedefliyor. 2021 yılında Türkiye’deki faaliyetlerine hız veren Rain, özsermayesini 50 milyon TL’ye çıkararak ülkemizdeki büyümesini sürdürdü.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *