«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Kripto para piyasalarında son durum

Kripto para piyasalarında son durum

Kripto para piyasalarında son durum

Kripto para piyasaları, dünkü değer artışıyla 2 trilyon dolara kadar yükseldikten sonra bugün bir miktar gerileme yaşıyor. Dün yüzde 5 oranında artış gören toplam piyasa değeri, bugün akşam saatlerine doğru yüzde 2’yi aşan geri çekilmeyle yaklaşık 1,95 trilyon dolarda bulunuyor. Son 24 saatlik işlem hacmi ise Investing.com verilerine göre 70 milyar dolar seviyesinde.

Bitcoin (BTC), son 24 saatlik işlemlerde yüzde 1 oranında değer kaybıyla yeniden 44.000 dolar bandının altına sarkarak 43.650 dolar seviyesinde el değiştiriyor. En büyük altcoin Ethereum (ETH) fiyatı da yüzde 1 gerilemeyle 3.100 dolar altına sarkmış durumda.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, dün 46 seviyesinde korku bölgesine gerilemişken bugün 51 seviyesiyle yeniden nötr bölgeye geçmiş durumda.

Piyasa değerine göre sıralanmış ilk 10 kripto parada son duruma göre Avalanche (AVAX) dışında diğer tüm majör kripto varlıkların eksiye geçtiği görülüyor. AVAX’ın son 24 saatlik kazanımı yüzde 4,6’ya kadar gerileyerek fiyatı 92 dolar bandına ulaştı. Kripto varlık, bugün 97 dolara kadar yükselmişti.

İlk 100 kripto parada son durum

Son duruma göre ilk 100 kripto paranın 74’ü düne göre artıda devam ederken 26’sı negatif bölgede bulunuyor. Buna göre piyasalarda negatife dönen karışık bir seyir izlendiği görülüyor.

Bugün değer artışıyla ön plana çıkan altcoinlerin başında Neo yer alıyor. 1,75 milyar dolar piyasa değeriyle 59. sırada bulunan NEO tokeni, yüzde 10a yakın değer artışıyla şu an 24,59 dolar seviyesinde el değiştiriyor.

Son 24 saatte yüzde 5 üzerinde kazanım gören diğer altcoinler ise Bitcoin BEP2 (BTCB), Kalytn (KLAY), Theta Fuel (TFUEL), Decentraland (MANA), Celsius (CEL) bulunuyor.

ilk 100 kripto varlık arasında bugün en çok kaybeden kripto varlıklar arasında ilk sırada yüzde 6,33 oranında düşüş gören Zcash (ZEC) bulunuyor. Yüzde 5 üzerinde değer kaybeden 3 kripto varlık bulunurken bunlar dünün en çok artış gören altcoinlerinden LEO, Mina ve Kadena olarak sıralanıyor.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *