«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Kripto para sektöründe öne çıkan altcoin haberleri

Kripto para sektöründe öne çıkan altcoin haberleri

ünlü-analistten-altcoin-analizleri

Kripto para sektöründe günün öne çıkan gelişmeleri arasından derlediğimiz haber özetimize göz atabilirsiniz. 

Polygon ağı, kullanıcıların kişisel bilgilerini gizli tutan Polygon ID’nin lansmanını duyurdu

Ethereum için merkezsiz bir uygulama (Dapp) katmanı olan Polygon ağı bugün, kullanıcılara dijital kimliklerini kontrol etme ve tüm kişisel bilgilerini gizli tutmayı amaçlayan merkezsiz ve özel bir kimlik olan “Polygon ID”nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Yeni kimlik platformu, en üst düzeyde kullanıcı gizliliği için sıfır bilgili yerel protokollere sahip, bir gizlilik ve Blockchain ölçekleme teknolojisi olan sıfır bilgi (ZK) kriptografisi tarafından desteklenen ilk platform, ölçeklenebilir ve merkezsizliği artırmak için zincir üzerinde özel doğrulamalar sunacak. 

TRON, Binance.us’te listelendi ve NFT pazarını hayata geçirdi

Tron (TRX), Binance.us platformunda listelenerek kullanıcılar arasında TRON talebinin artışı konusunda önemli bir ivme kazandı. Diğer yandan NFT pazarının açılması TRON’un benimsenmesi için kritik bir gelişme olarak görülüyor.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in ABD kolu, TRON’un listelendiğini duyurdu ve altcoin için yatırma işlemlerinin aktif edildiği duyuruldu. Borsa listelemesinin yanı sıra TRON, kullanıcılara Metaverse ile etkileşim kurma ve dijital koleksiyonları için bir platform sunarak ApeNFT pazarına destek verdi. ApeNFT, TRX sahiplerini ve kullanıcılarını pazarında çeşitli ödüller sunmayı planlıyor.

Axie Infinity, siber saldırı sonrası Origin online oyununun açılışını erteledi

Axie Infinity, bilgisayar korsanlarının popüler online oyun dünyasını destekleyen bir yazılım sisteminden yaklaşık 600 milyon dolarlık kripto para çalmasının ardından Origin oyna-kazan oyununun açılışını bir hafta ertelediğini duyurdu.

MicroStrategy Kurucusu Bitcoin tahvilleri konusunda konuştu

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, küresel piyasaların henüz bitcoin tahvillerine hazır olmadığını söyledi. Bir Bloomberg röportajında ​​Saylor, menkul kıymetlerin Bitcoin için desteklenebileceği günün geleceğinden umutlu, ancak bunun çok yakında gerçekleşeceğini düşünmüyor.

Açıklama, El Salvador’un Bitcoin destekli 1 milyar dolarlık “volkan tahvili” satmayı planlaması gündemdeyken geliyor.

Chiliz, 2.0 Chain ile spor ve eğlence ekosistemini genişletmeyi hedefliyor

Chiliz, 2022’de planlanan ana ağ sunumundan önce Chiliz Chain 2.0 için ilk halka açık test ağının (Scoville) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Chiliz Chain 2.0 ile firma mevcut Blockchain’den (Ethereum’dan çatallanmış) diğerine geçecek. Bu yeni ağ, yakın zamanda yeniden adlandırılan Binance Akıllı Zinciri olan BNB Zinciri teknolojisi üzerine inşa edildi.

Chiliz, diğer spor ve eğlence markalarının Socios ile birlikte NFT’lerden oyunlara, DeFi uygulamalarına ve daha fazlasına kadar her türlü potansiyel Web3 uygulamasını oluşturmasına izin vermek için ikinci nesil bir Blockchain geliştirmeyi hedefliyor.

Fantom yeni bir teşvik programı başlatıyor

İlk Fantom Teşvik Programı, Fantom’daki en iyi TVL projelerinden bazıları için 100’den fazla başvuru aldı ve 35 milyon doların üzerinde FTM ödeyerek, Fantom ekosistemini büyütmelerine ve en erişilebilir ve kullanıcı dostu Blockchain uygulamaları oluşturmalarına yardımcı olmuştu.

Fantom Foundation tarafından yapılan duyuruya göre Gitcoin Grants ile ortaklaşa yeni bir 335 milyon FTM Teşvik Programı başlatılacak. Gitcoin, web3 alanında benzeri görülmemiş bir finansman projeleri geçmişine sahip ve tohumdan yerleşik projelere kadar büyük veya küçük tüm Fantom projelerinin Kuadratik Finansman mekanizmalarını kullanarak eşleşen teşvik ödüllerine başvurmasına izin verecek. 

Fantom kullanıcıları ise en çok sevilen ve desteklenen projelere giden daha büyük FTM eşleştirme ödülleri ile tahsislere karar verecek.

Bitcoin madencilik zorluğu, benimseme arttıkça rekor seviyelere çıkıyor

Bitcoin madenciliği zorluğu, bugün tüm Bitcoin ağında %4,13 artarak 28,59 T ile rekor bir seviyeye ulaştı. BTC.com’dan alınan verilere göre, Bitcoin madenciliğinde art arda iki düşüş görüldükten sonra bitcoin madenciliğinde zorluk arttı. Bitcoin’in benimsenmesi arttıkça Bitcoin madenciliğinin de önemli bir dönüm noktasına ulaştığı görülüyor. 

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *