«
  1. Anasayfa
  2. Kripto Araçları
  3. Kripto Paralara İlişkin Yasal Düzenleme Çalışmaları Sürüyor

Kripto Paralara İlişkin Yasal Düzenleme Çalışmaları Sürüyor

Kripto Paralara İlişkin Yasal Düzenleme Çalışmaları Sürüyor

Kısa süre önce ülkelerde Bitcoin’i yasal ihale haline getirecek bir yasa çıkarıldı ve Paraguay’daki kripto para birimi şirketlerini çekmek için bir yasa tasarısı hazırlıyorlar. Bu, sektörde yılın en önemli haberlerinden biri haline geldi ve kripto varlıklarının düzenlenmesi açısından başka bir paradigma açtı. Son yıllarda finans dünyası ve hükümetler kripto paraları değerlendirmeye başladılar. Farklı tahkimleri yalnızca ekonomik önemleri veya yenilikleri açısından değil, aynı zamanda kullanıcıları korumak ve bilgisizlik nedeniyle karşılaşabilecekleri risklerden kaçınmak için değerlendirdi.

Büyük ülkeler, bankaları borsalarla bütünleştirmekten vergilere kadar her konuda mevzuat değerlendirmeye ve uygulamaya devam ediyor.Fransa, Almanya ve Avustralya örneğinde, 2020’de kripto varlıklarının üç farklı yorumunu önerdiler: para birimi olarak, gerçek veya tüzel kişiler arasında bir değişim aracı olarak uygulanan bir finansal araç olarak değerlendirildi. Kripto paralara ilişkin yasal düzenleme çalışmaları sürüyor.

Kendi adına, bu kesimdeki düzenleme için kuşkusuz bir ölçüt olan Amerika Birleşik Devletleri, eyaletten eyalete bağımsız bir düzenleme yöntemi uygular. Ayrıca her eyalet kanunu farklı yorumluyor.Diğer bir örnek, finansal suçları belirtmek için işlemleri analiz eden Mali Suçları Uygulama Ağı’nın (FinCEN), kripto para birimlerini yasal ihale olarak görmemesidir. Bununla birlikte, 2013’ten bu yana, hizmet operatörleri olarak kripto para birimi değişimlerini ve para biriminin yerini alan “başka bir mülk” olarak düşünüyor.

Kaynak : www.kriptozamani.com

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *