«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto Platformları Yeni İşe Alım Dalgasını Başlattı

Kripto Platformları Yeni İşe Alım Dalgasını Başlattı

adobestock-adragan-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / adragan

Birkaç büyük kripto şirketi, olumsuz piyasa koşullarının ortasında yeni bir işe alım dalgası başlattı.

Büyük kripto borsası Kraken ABD ve Birleşik Krallık’ta geçen hafta eklenen 650 yeni pozisyonla kripto işe alım ücretine liderlik ediyor. Blockchain iş sitesi Crypto Jobs List tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, pozisyonların tümü tam zamanlı ve uzak.

Raporda, Kraken’in BT, mühendislik, idari, insan kaynakları, pazarlama, reklam ve halkla ilişkiler, hukuk, finans ve satış gibi çeşitli departmanlarda görev aldığı ayrıntılı olarak açıklandı.

Daire, popüler stablecoin USD madeni paranın (USDC) arkasındaki şirket, geçen hafta yayınlanan 159 yeni tam zamanlı uzaktan iş ilanıyla en yüksek ikinci sayıya sahip. İşlerin neredeyse beşte ikisi, Satış, BT, Finans, Yönetim, Ürün Yönetimi ve Proje Yönetimi gibi diğer pozisyonlarla pazarlama ile ilgilidir.

Rapora göre, Jack Dorsey’in Meydan %85’inden fazlası uzak pozisyonlar olarak ilan edilen 119 yeni iş ilanıyla üçüncü sırada yer alıyor. Şirket esas olarak mühendisler ve geliştiriciler arıyor ancak aynı zamanda pazarlama, yaratıcı ve tasarım departmanlarında yeni işe alımlar da arıyor.

Ayrıca, geçtiğimiz hafta Birleşik Krallık’ta genel olarak 562 kripto iş ilanı yayınlandı ve bunların yaklaşık %44’ü uzak pozisyonlar. İş ilanlarının yaklaşık %30’u yazılım mühendisleri ararken, diğer talep edilen roller arasında ürün yöneticileri, blok zinciri geliştiricileri, pazarlama yöneticileri ve işe alım görevlileri yer alıyor.

Bu arada, Bloomberg tarafından hazırlanan ayrı bir rapor, madeni para tabanı Avrupa’daki varlığını, borsanın işgücünü yaklaşık %18 veya 1.100 çalışan oranında azaltmasından kısa bir süre sonra gelen yeni işe alımlarla genişletmeyi hedefliyor.

Coinbase’in iş geliştirme ve uluslararası başkan yardımcısı Nana Murugesan’a göre, kripto borsası İtalya, İspanya, Fransa ve Hollanda dahil olmak üzere yeni pazarlara kaydolmayı hedefliyor.

Murugesan, “Tüm bu pazarlarda amacımız perakende ve kurumsal ürünlere sahip olmak” dedi. “Genişleme çabalarımızı hızlandırarak misyonumuzu gerçekleştirebildiğimizden emin olmak bizim için neredeyse varoluşsal bir öncelik gibi.”

____

Daha fazla bilgi edin:
– 7 İsteğe Bağlı, Kripto Kışa Dayanıklı Blockchain İşi
– ‘Güçlü Karlı’ FTX, Ayı Piyasasına Rağmen İşe Almaya Devam Edecek – CEO

– Kripto İş Piyasası: İptal edilen Coinbase İşe Alımları Duygusallaşıyor, İş İlanları Düşüyor
– Coinbase ‘Sıklıkla’ Çalışanlarından Birbirlerini Değerlendirmelerini İstiyor – Rapor

– KuCoin ve OKX, Coinbase İşe Alımı Yavaşlatırken Düşüşe Rağmen İşe Alma Planlarına Bağlı Kaldı
– ABD’de Kripto İşe Alımlar Artıyor, Daha Fazla Kadın İşe Alınıyor Ama Cinsiyet Farkı ‘Kötüleşiyor’

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *