«
 1. Anasayfa
 2. Altcoin
 3. Kripto Ticaret Hacmi Altıncı Ayda Düştü, ABD GSYİH’si Hayal Kırıklığına Uğradı + Daha Fazla Haber

Kripto Ticaret Hacmi Altıncı Ayda Düştü, ABD GSYİH’si Hayal Kırıklığına Uğradı + Daha Fazla Haber

1651161493_webp-net-resizeimage-min.jpg
Kaynak: Adobe/JP

Günümüzün kripto haberlerinin radarı altında uçuşan hikayeleri araştırarak, kripto varlık ve blok zinciri ile ilgili haberlerin günlük, küçük bir özetini alın.

__________

Yatırım haberleri

 • Dijital varlık veri sağlayıcısının bir raporuna göre, Nisan 2022’de ortalama kripto günlük işlem hacimleri %16 düşüşle 244 milyon ABD dolarına düşerek altı ay üst üste azalan işlem hacmi kaydetti. KriptoKarşılaştırma. Toplamda, hacimler Ekim 2021’den (841 milyon ABD Doları) %71 ve Ocak 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesinden (1.51 trilyon ABD Doları) bu yana %84 düştü.
 • Kripto varlık yatırım şirketi Yusufçuk Başkenti 650 milyon ABD Doları tutarındaki ve aynı zamanda şimdiye kadarki en büyük girişim fonu olan Dragonfly Fund III’ün lansmanını duyurdu.
 • Kurumsal yatırımcılar ve işletmeler için kripto piyasası veri sağlayıcısı kaiko Edinilen Kesity’leraçıklanmayan bir miktar için kripto pazarlarında risk optimizasyonu için nicel karar araçları sağlayıcısı.
 • Merkezi olmayan yatırım bankası projesi Ondo Finans risk sermayesi şirketi liderliğindeki bir A Serisi finansman turunda 20 milyon ABD doları topladığını duyurdu Kurucular Fonu. Ondo, önümüzdeki birkaç ay içinde birkaç ek ürün piyasaya sürmeyi planladığını da sözlerine ekledi.
 • Argent LaboratuvarlarıKripto süper uygulaması olmayı hedefleyen bir proje olan , liderliğindeki bir finansman turunda 40 milyon ABD doları topladı. Kumaş Girişimleri ve metaplanet, Bloomberg’e göre. Şirket, 240’tan fazla Ethereum tabanlı jetonla satın almak, depolamak ve işlem yapmak için kullanılan “basit bir hizmet” oluşturmak istiyor.
 • Futbol uygulaması Bir Futbol Reuters’in konuyla ilgili kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ürün geliştirmeyi finanse etmek ve akış hizmetlerini genişletmek için yatırımcılardan 1 milyar ABD Doları’nın üzerinde bir değerlemeyle 300 milyon ABD Doları topladı. OneFootball, futbol endüstrisinin blockchain teknolojisine dayalı dijital varlıkları ve hayran merkezli deneyimleri yayınlamasına yardımcı olmayı planlıyor.
 • blok zinciri projesi Mutlu Şirketimiz liderliğindeki bir tohum turunda 7,5 milyon ABD doları topladı Infinity Ventures Kripto ve Animoca Markaları. Yeni fon, şirketin sosyal karşılığı olmayan token (NFT) platformunu büyütmeye ve geliştirmeye devam etmek için kullanılacak. Bizim şarkımızeklediler.
 • Eski-Google CEO ve başkan Eric Schmidt, kriptoya “biraz” para yatırdığını, ancak CNBC’ye göre en çok Web3 ile ilgilendiğini söyledi. Bugün bir yazılım mühendisi olarak yeni başlamış olsaydı, AI algoritmaları veya Web3 üzerinde çalışmak isteyeceğini söyledi.

ekonomi haberleri

 • ABD ekonomik büyümesi ilk çeyrekte beklenmedik bir şekilde daraldı. ABD’de gayri safi yurtiçi hasıla, ilk çeyrekte, CNBC’ye göre, analistlerin %1’lik kazanç beklentilerinin altında, %1,4’lük bir hızda düştü. Tüketici harcamaları %2,7 arttı, ancak bu, fiyatlardaki %7,8’lik artışın ardından geldi.

evlat edinme haberleri

 • Ödeme devinden yeniden tasarlanan dijital cüzdan PayPal Şirketin CEO’su Daniel Schulman bir kazanç çağrısında, kullanıcı tabanının %50’sinden fazlasının kurulduğunu, bu cüzdanı kullanan müşterilerin ödeme sırasında uygulamayı kullanmayan kullanıcılara göre %25 daha fazla işlem yaptığını söyledi. “Sektörün geleceği” ve “Paypal’ın geleceği” olduğu için şirketin dijital cüzdanda “iki katına çıkması” gerektiğini de sözlerine ekledi.
 • Gerçeklik Laboratuvarlarımetaverse odaklı bölümü Metasosyal ağ devinin ana şirketi Facebookbu yılın ilk çeyreğinde 2,9 milyar ABD doları veya 2021 yılının ilk çeyreğinden %62 daha fazla zarar bildirdi. Meta CEO’su Mark Zuckerberg bir kazanç çağrısında “bunu inşa etmenin pahalı olduğunu” kabul ettiğini, ancak finansal Gelecekteki hedef, “yeterli işletme geliri artışı elde etmek” olacaktır. [a] Reality Labs’deki yatırımın büyümesini finanse etmek için uygulama ailesi.”
 • Orta Doğu odaklı lüks gayrimenkul geliştiricisi DAMAC Özellikleri şirketin bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurdu.
 • Blockchain tabanlı kar amacı gütmeyen bağış Dünyanın dört bir yanındaki marjinal topluluklara barınma, su ve yiyecek getirmeyi amaçlayan ortak bir çaba olan Temel İhtiyaç Fonu’nun başlatıldığını ve 300.000 ABD Doları toplama hedefi olduğunu duyurdu. Bunun için sürdürülebilir su projesi ile ortaklık kuruyorlar. sadaka:sukar amacı gütmeyen kuruluş Çocukları Besleve kar amacı gütmeyen kuruluş Yeni hikaye.

CBDC haberleri

 • Merkez Filipinli banka, Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP), toptan bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) pilot projesini sürdürmeye karar verdiğini duyurdu. ‘Project CBDCPh’ olarak adlandırılan pilot, sınırlı sayıda finansal kurumda 7/24 esasına göre büyük değerli finansal işlemler için CBDC’lerin kullanımını test edecek.

Yönetmelik haberleri

 • Rus Maliye Bakanlığı İzvestia’ya göre, Mayıs ayında tanıtılacak olan kripto varlıkların düzenlenmesine ilişkin tasarıyı sonuçlandırmak için kolluk kuvvetlerinden gelen bir dizi teklifi destekledi. Tasarı, dijital varlıkların ele geçirilmesi prosedürünü netleştirecek, ancak madenciliğin düzenlenmesi ve vergilendirilmesi hala iyileştirme gerektiriyor.
 • ABD Para Birimi Denetçisi Michael J. Hsu, stablecoin’lerin “ortak standartlardan yoksun olduğunu ve birlikte çalışamaz” olduğunu ve bu tür standartların belirlenmesinin açıklık ve kapsayıcılık sağlayacağını belirtti. gibi devlet kurumlarının da bulunduğunu sözlerine ekledi. Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü ve Para Birimi Denetleme Ofisi bu tür girişimlerde bulunmaya isteklidirler.

madencilik haberleri

 • Bitcoin madenci Argo Blok Zinciri 2022 hashrate hedefini saniyede 5,5 exahash’a (EH/sn) yükselterek, çoğunlukla teknoloji devini kullanan madencilik kuleleri tarafından yönlendirilen 3,7 EH/s’lik önceki rehberliğe göre neredeyse %50 artış gösterdi Intelyeni cipsler. ABD, Teksas’taki Helios tesisindeki madencilik faaliyetlerinin Mayıs 2022’de başlaması bekleniyor.
 • Bitcoin madenci TemizKıvılcım ve Sürdürülebilir Bitcoin Standardı Temiz madenciliği teşvik eden bir şirket olan (SBS), CleanSpark’ın artık SBS’nin ortağı olduğunu ortaklaşa duyurdu. SBS, CleanSpark’a, ortaklığın bir parçası olarak Şirketin sürdürülebilir bir şekilde madenciliği yaptığı bitcoinler için doğrulanabilir kanıtlar sağlayacak.

kariyer haberleri

 • özel yatırım şirketi Apollo Küresel Yönetim Bloomberg’e göre, yeni bir dijital varlık stratejisi başlatıyor ve Christine Moy’u görev için ortak olarak işe alıyor. Moy daha önce finans devinde 18 yıl geçirdi JPMorgan Chase & Co.en son olarak bilinen blockchain ürününün küresel başkanı olarak bağlantıeklediler.
Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *