«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto ve Hisse Senedi ‘Dekuplaj’ Tahmin Flopları Ama Hâlâ Umut Var

Kripto ve Hisse Senedi ‘Dekuplaj’ Tahmin Flopları Ama Hâlâ Umut Var

adobestock-143314984-min.jpg
Kaynak: Adobe/jiradet_ponari

Görünüşe göre bazı yüksek profilli kripto fon yöneticileri, bazılarının inanmak isteyebileceğinden daha az kristal küreye sahip.

Şubat ayında, kripto hedge fonunun iki baş yatırım görevlisi Joey Krug ve Dan Morehead, Pantera Başkentikripto pazarlarının önümüzdeki haftalarda geleneksel pazarlardan “ayrışacağını” öngördü.

“Bizim görüşümüz, önümüzdeki haftalarda ayrışacağı ve kriptonun yeniden bağımsız olarak ticaret yapacağı yönünde. 2.200 USD ETH’nin muhtemelen dip olduğu benim kişisel görüşüm,” dedi Joey Krug o sırada.

Aynı zamanda, Dan Morehead, yaklaşmakta olan faiz artışları karşısında bile dijital varlıklara yönelik bir yükseliş görünümüne sahipti.

Morehead, “Bence her şey söylendiğinde ve yapıldığında, yatırımcılara bir seçenek verilecek: bir şeye yatırım yapmak zorundalar ve oranlar yükseliyorsa, blockchain en çekici olanı olacak” dedi.

Şimdi, Mayıs ortasında, Pantera yöneticileri bu sefer yanılmış görünüyor.

17 Mayıs itibariyle, en büyük kripto varlık olan bitcoin (BTC), geçen yıl Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’nin üzerinde bir düşüş yaşadı. Bu arada, BTC ile borsa arasındaki korelasyonlar, BTC’nin %10 düştüğü ve birçok büyük teknoloji şirketinden oluşan bir hisse senedi endeksi olan Nasdaq Bileşik Endeksi’nin %4 düştüğü geçen hafta Pazartesi günü en yüksek seviyesine ulaştı.

Dijital varlık komisyoncusu Piyasa İçgörüleri Başkanı Noelle Acheson, kripto piyasasının mevcut durumu hakkında yorum yapıyor. Genesis Küresel Ticaretsöylenmiş Cryptonews.com Kurumsal makro odaklı yatırımcıların zaman içinde kripto piyasalarının hareket etme şeklini değiştirdiği gerçeği.

Acheson, geçmişte BTC ve hisse senetleri arasındaki korelasyonların “pozitiften negatife ve tekrar geriye doğru sallanarak” döngüsel olmasına rağmen, kripto piyasasının artan kurumsallaşmasıyla 2020’nin başlarında değişmeye başladığını söyledi.

Ona göre, korelasyonlar geçen haftaki türbülans sırasında 60 günlük bazda 0.75’i kırarak “açıkça yüksek seviyelere” ulaştı.

1 korelasyonu, iki piyasanın birbiriyle uyumlu hareket ettiği anlamına gelirken, 0, bunların hiç korelasyonlu olmadığı anlamına gelir.

Acheson, “Bu mantıklı – eğer makro yatırımcılar bitcoin’i bir risk varlığı olarak görürse, özellikle kısa vadeli yatırımcılar fiyat ayarını kontrol etme eğiliminde olduklarından, bir risk varlığı gibi davranacaktır.” Dedi.

Buna rağmen, bitcoin ve kriptoyu daha geniş bir şekilde geleneksel varlıklarla tekrar ilişkisiz hale getirmek isteyenler için hala umut olduğunu da sözlerine ekledi. Kısa vadeli yatırımcılar piyasayı riskten arındırmak için terk ettiğinde, bitcoin’i mutlaka bir risk varlığı olarak görmeyen uzun vadeli yatırımcılar, fiyatlandırma üzerinde bir kez daha daha fazla kontrol sahibi olacaklarını söyledi.

“Bu olduğunda, korelasyonlar düzelecek. Piyasa katılımcılarının değişen yapısı göz önüne alındığında, 2021 başlarındaki seviyelerine geri dönmeleri pek olası değil. Genesis’in analisti, makro yatırımcıların kriptonun yeniden performans göstermeye başladığını görür görmez piyasaya geri döneceği için düşük kalmaları da pek olası değil” dedi.

Her iki durumda da, ayrıştırma fikri hala canlı.

_____
Daha fazla bilgi edin:
– Pantera’dan Morehead, Bitcoin’i Manipüle Edecek ‘Kimse Yeterince Büyük Değil’, ancak Altcoin’lerin Üstün Getiriler Sunmadığını Söylüyor
– Pantera Capital’in Öngörülerine Göre Kripto Dipte ve ‘Büyük Ralli’ Bekliyor

– Bitcoin Bir Sonraki Yarılanmanın Yarı Yolu – Tarih Bize Ne Öğretebilir?
– Bitcoin Sarsılmaya Devam Ederken, Arthur Hayes 1 Milyon ABD Doları BTC Tahmininden Oluşan Koroya Katılıyor ve ‘Kıyamet Döngüsü’ Uyarısında Bulunuyor

– Ethereum’un Birleşmesi Bitcoin Talebi Düşürebilir, Ancak Düzenleyici ve Teknik Zorluklar Devam Ediyor
– Bitcoin 2022 Panelistleri, Oranlar Arttıkça Daha Düşük Bitcoin Fiyatlarına Zihinsel Olarak Hazır Olun

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *