«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kuantum Simülasyonları, Tüccar Kripto Kabulünün ‘Kliklerde’ Yayılabileceğini Öngörüyor

Kuantum Simülasyonları, Tüccar Kripto Kabulünün ‘Kliklerde’ Yayılabileceğini Öngörüyor

adobestock-bartek-wroblewski-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / Bartek Wróblewski

Kuantum hesaplama başlangıcında araştırmacılar tarafından yürütülen kuantum bilgisayar simülasyonları Çoklu Evren Hesaplama ve Kanada Bankası Bireysel firmalar genellikle kararlarını ortaklarının ne yaptığına dayandırdığından, tüccarlar arasında kripto benimsemenin “firma klikleri” içinde yayılabileceğini göstermiştir.

Araştırmacılar tarafından, bir G7 ülkesinden bir merkez bankasının kriptoyla ilgili araştırmalarda kuantum hesaplamayı ilk kez kullandığı söylenen simülasyonlar, kriptoyu kucaklayan tüccarların bu tür kliklerinin benimsenmesi için iyi olmayacağını gösterdi.

Çalışmanın arkasındaki araştırmacılar, diğer oyuncuların kriptoyu tam olarak kullanmasını da engelleyebileceklerini söyledi. Cryptonews.com.

Araştırmacılar ayrıca, piyasanın verimliliğini artırmak için kripto kullanımını teşvik etmenin önemli olduğunu söyledi. Bunun da kriptoyu ödeme olarak kullanmak isteyen herkesin yapabilmesini sağlamaya yardımcı olacağını söylediler.

Simülasyonlar, Kanada merkez bankası ile ortaklaşa bir D-Wave Systems kuantum tavlayıcı kullanılarak bir kavram kanıtı projesi olarak gerçekleştirildi. Şirketten yapılan bir duyuruya göre simülasyon, 2 ^ 90’a kadar olası ağ yapılandırmasıyla 8-10 oyuncu kadar büyük finansal ağları inceleyebildi. Bunu klasik hesaplama ile çözmenin pratikte imkansız olacağını ekledi.

Simülasyonların sonuçları açısından, araştırmacılar, ortakları kripto benimsemeye isteksizse, bireysel aktörler için kripto benimseme maliyetinin “çok daha yüksek” olacağını söyledi.

Öte yandan, araştırmacılar, tek bir oyuncunun başka bir oyuncuyu kripto benimsemeye yönlendirebileceğini ve bireysel bir oyuncunun eylemlerinin “çevresinden büyük ölçüde etkilendiği” sonucuna vardığını söyledi.

Geleceği dört gözle bekleyen araştırmacılar, modeli kripto borsaları da dahil olmak üzere diğer oyuncu türlerine genişletmek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu belirttiler.

Araştırmacılar, “Örneğin, kripto para birimi değişim platformlarını dahil ederek, belirli oyuncuların piyasa üzerinde bir miktar kontrolü olduğunda neler olduğuna dair fikir edinebiliriz” dedi. Cryptonews.com.

Farklı ülkelerdeki düzenleyicilerin baskısının, farklı düzenlemelere sahip ülkeler arasındaki ödemelerin nasıl gelişebileceği de dahil olmak üzere, tüccarlar arasında kripto kabulünü nasıl etkilediğini araştırmanın ilginç olabileceğini de eklediler.

Kuantum simülasyonları hakkında yorum yapan Multiverse Computing’in baş teknoloji sorumlusu Sam Mugel, “kuantum hesaplama kullanarak karmaşık ağların ve kripto para birimlerinin modellemesini keşfeden ilk G7 merkez bankasının” ortağı olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Çalışmanın, firmanın “karmaşık bir sistemi güvenilir ve doğru bir şekilde modelleyebildiğini” gösterdiğini savundu ve bunun, mevcut durumda kuantum hesaplamanın neler yapabileceğini gösterdiğini söyledi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin Lightning Network Ödemeleri %400’ü Aştı, 80 Milyon Kullanıcının Ağa Erişimi Var
– Taproot Kabulü Düşük Kalıyor, Ancak Geliştiriciler Bitcoin için Sorun Olmadığını Söylüyor

– Kriptoya Artan Tüketici İlgisi, e-Ticaret Kabulünü Hızlandırıyor – Anket
– ‘Bitcoin Hükümet Tarafından Kucaklanıyor’ & Düzenleyici Gelecek ‘Parlak’ – MicroStrategy’den Saylor

– Ethereum, PoS Kalkanının Arkasındaki Kuantum Bilgisayarlardan Gizlenmeyecek
– Bitcoin Fiyatı Kuantum Bilgisayar Saldırılarından Daha Erken 1 Milyon ABD Dolarını Düşürebilir

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *