«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kullanıcılar Gate.io ile Web3 Devrimine Katılmaya Davetlidir

Kullanıcılar Gate.io ile Web3 Devrimine Katılmaya Davetlidir

unnamed-5-1656326526p0mbz8jqzl.jpeg

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki metin Cryptonews.com tarafından yazılmamış bir basın açıklamasıdır.

Majuro, Marshall Adaları, 27 Haziran 2022, Chainwire

Web3, merkezi olmayan blok zincirler tarafından desteklenen internetin bir sonraki yinelemesidir. Başlangıç ​​aşamasında olmasına rağmen, çok çeşitli Web3 tabanlı kripto para birimleri ve projeler kripto piyasasına dağılmıştır. Web3 kavramını keşfedelim ve kullanıcıların Web3’e dahil olma yöntemlerine göz atalım. kapı.io.

Basit bir ifadeyle, Web3, bu teknolojilerin merkezi olmayan ve serbestçe erişilebilir özelliklerini devralan, blok zincir ağları ve kripto para birimleri ile iç içe bir internettir. Web3, dünyanın bugün aşina olduğu internet olan Web2’nin sunduğu temel sorunları çözen çeşitli uygulamalara sahiptir.

Web’in ve kullanıcılarının evrimi

İnternetin bir sonraki aşamasının neler sunabileceğini daha iyi anlamak için, evrimine aşina olmak gerekir.

Web1

İnternetin Web1 olarak adlandırılan ilk aşamasında, bilgi akışı öncelikle tek yönlüydü. İlk internet kullanıcıları çoğunlukla gazete medyasına benzer şekilde statik içerikle sunulan tüketicilerdi.

Web2

Sosyal medya gibi yeni interaktif internet teknolojileri ortaya çıktıkça, kullanıcılar sadece tüketici değil, aynı zamanda katkıda bulunanlar haline geldi. Web2 olarak bilinen bu, kişisel verileri biriktirmeye ve bunlardan para kazanmaya odaklanan iş modelleri oluşturmuş merkezi şirketler tarafından desteklenen, bugün öncelikle etkileşimde bulunduğumuz internettir. Kullanıcılar, mahremiyet ve sansür direncinin çok az olduğu merkezi web üzerinde çok az kontrole sahiptir.

Web3

Web3 ile kullanıcılar, merkezi varlıklar olmadan internet mimarisini yönetme ve doğrudan buna katılma becerisiyle yalnızca tüketicilerin ve yaratıcıların ötesine geçer. Merkezi olmayan blok zinciri ağları üzerine kurulu uygulamalar ve hizmetler tarafından etkinleştirilen Web3, gücü kullanıcıların ellerine geri veren daha demokratik ve etik bir internettir. Kullanıcı verileri, blok zinciri ağları boyunca dağıtılabilir, şifreleme ile korunabilir ve merkezi kuruluşlar tarafından toplanmaya veya sansüre karşı dirençli olabilir. Blok zinciri defterlerinin şeffaflığı, herkesin verilerinin nasıl işlendiğini veya etkileşimde bulundukları merkezi olmayan bir uygulamanın nasıl çalıştığını tam olarak görmesine olanak tanır; kapalı kapılar ardında hiçbir şey olmuyor. Ayrıca, Web3 kötü oyunculara karşı dayanıklıdır. Blok zinciri ağ kolaylaştırıcıları, kötü niyetli eylemleri reddedebilir ve kullanıcılar, merkezi olmayan özerk kuruluşlar aracılığıyla Web3 mimarisi için kurallar ve yönergeler belirlemeye katılabilir. Son olarak, NFT’ler aracılığıyla dijital varlıkların mülkiyeti yerleştirilebilir ve içerik oluşturucular içeriklerini kontrol edebilir ve adil bir şekilde ödüllendirilebilir.

Web3 Bileşenleri ve Varlıkları

Web3 kripto para birimleri olarak bilinen Web3 ile bağlantılı dijital varlıkların yükselişini görüyoruz. Peki, kripto para birimleri nasıl uyum sağlar? Kripto para, dijital dünyada güvenilir değer aktarımını sağlar; Web3 teknolojilerinin kullanıcıları bunu bir ödeme, değer transferi veya yönetim ayrıcalıklarına erişim aracı olarak kullanabilir ve Web3 uygulamalarını oluşturan blok zinciri ağlarının kolaylaştırıcıları dürüst ve güvenilir çalışma için telafi edilebilir.

Web3’ün birkaç bileşeni popülerlik kazanmıştır veya popülerlik kazanmaktadır. DeFi, yeni bir finansal fırsat düzeyi getiriyor ve akıllı sözleşmelerle sağlanan faydayı artırıyor. NFT’ler, sanatçıların ve içerik oluşturucuların çalışmalarına sahip olmalarını ve onlardan kazanmalarını sağlar. Blockchain üzerinde çalışan merkezi olmayan sanal ortamlar olan Metaverse’in yükselişi, dünya çapındaki insanları sosyalleşmek, oyun oynamak, ticaret yapmak ve hatta sanal mülk sahibi olmak için birbirine bağlıyor. Kullanıcıların oyun içinde kullanmak veya piyasada işlem yapmak için kripto para kazanabileceği GameFi, son zamanlarda önem kazandı.

Web3’ün bileşenlerinin çoğu birbiriyle örtüşür ve birbirini tamamlar, bu da web’i geliştirmeye hazırlanan sürekli büyüyen bir ekosisteme yol açar. Web3 kripto para birimlerini bulmak için harika bir yer, yüksek kaliteli projelerle desteklenen çeşitli Web3 kripto para birimleri sunmaya kendini adamış lider dijital varlık platformu Gate.io’dur.

Gate.io Web3 Madeni Para Teklifleri

Gate.io, çoğu Web3 tabanlı olan, mevcut en geniş kripto para birimi seçeneklerinden birine sahiptir. Gate.io’da kullanıcılar, Web3’ün erken temelini oluşturan projelerden, önde gelen merkezi olmayan sanal evrenler ve oyna-kazan oyunları tarafından desteklenen Metaverse veya GameFi kripto para birimlerine kadar çok çeşitli DeFi kripto para birimlerine erişebilir veya NFT gelişen pazarları ve dijital varlık ekosistemlerini destekleyen kripto para birimleri.

Kullanıcılar Gate.io’da ne bulursa bulsun, her bir listenin kapsamlı bir şekilde incelenip araştırıldığından emin olabilirler. Her proje, platformda yalnızca gelecek vaat eden ve yüksek kaliteli Web3 projelerinin listelenmesini sağlamak için listeleme ücreti içermeyen titiz bir inceleme sürecine tabi tutulur.

Gate.io Web3 Ekosistemi

Madeni para listelemelerinin ötesinde, Gate.io platformu ve GateChain genel blok zinciri, kullanıcıların Web3’e dahil olmaları için çeşitli yollar sunar. Gate NFT, bugüne kadar 300.000’den fazla açık artırma ile NFT’ler oluşturmak ve açık artırmaya çıkarmak için bir ortam sağlar ve platformun yeni GameFi bölümü, Gate.io içinde oyundan kazanılan DeFi oyun deneyimleri sağlar. Ayrıca, GateChain, kullanıcıların merkezi olmayan finansmana aşağıdakiler aracılığıyla erişebilecekleri gelişen bir merkezi olmayan ekosistemi destekler. HipoSwapve varlıkları en büyük çapraz zincir köprülerden biri olan GateBridge üzerinden taşıyın.

Çözüm

Geleceğin interneti gözlerimizin önünde meyvelerini veriyor ve tam potansiyeline ulaşması biraz zaman alsa da gelecek vaat eden birçok teknoloji daha iyi ve daha kapsayıcı bir internetin temelini atıyor. Gate.io, ister yalnızca Web3 kullanıcıları olsun, ister Web3 devriminde milyonlarca tüccara katılmak isteyen kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak her şeye sahiptir.

Kişiler

Uluslararası Halkla İlişkiler ve İletişim Başkanı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *