«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Lido DAO, LDO 10M Jetonlarının Dragonfly Capital’e Satılmasına Karşı Oy Verdi

Lido DAO, LDO 10M Jetonlarının Dragonfly Capital’e Satılmasına Karşı Oy Verdi

adobestock-lijphoto-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / lijphoto

Topluluk üyeleri Lido FinansMerkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü ve Ethereum (ETH) 2.0 için üçüncü taraf stake havuzu operatörü olan , kripto yatırım firmasına LDO 10 milyon token satma teklifine karşı oy kullandı. Yusufçuk Başkenti DAI 14.5m için.

Dört günlük bir oylama döneminden sonra Pazartesi günü sona eren oylama, 64 milyondan fazla Lido DAO (LDO) tokenini temsil eden 609 DAO üyesinin katılımıyla sona erdi.

Bu hesaptan toplam 43 milyon LDO öneriye karşı oy kullanırken, 21 milyon kişi de lehte oy kullandı.

Bildirildiği üzere, Lido’daki İş Geliştirme Başkanı Jacob Blish, yaklaşık iki yıllık “işletim pistini” güvence altına almak isteyen bir teklif sundu. Lido DAO stabilcoinlerde. Teklif, algoritmik stabilcoin DAI karşılığında LDO 20m’ye eşit olan LDO arzının %2’sini satmayı amaçlıyordu.

LDO jetonu başına 1.452153 USD fiyatla DAO, DAI stablecoin’de 29 milyon USD artırmayı hedefliyor.

Son oylama sadece bu miktarın yarısının mı yoksa 10 milyon LDO’nun Dragonfly’a mı satılacağını belirlemek içindi. Geçilirse, DAO, LDO arzının %1’i (veya 10 milyon jeton) karşılığında DAI 14.521.530 alacaktı.

Oylama, adil bir tartışma payı olmadan gelmedi. Oylamanın ilk günlerinde, bir balina adresi teklifi desteklemek için LDO 15 milyon token gücünü kullandı ve %99’dan fazla bir onay oranı yarattı.

Bu, balinanın kim olabileceği ve Dragonfly ile herhangi bir bağlantısı olup olmadığı konusunda birçok spekülasyona yol açtı.

Kripto araştırmacısı Larry Cermak, bunun tezgah üstü (OTC) bir masa olabileceğini söylerken, Nansen CEO Alex Svanevik, oylamayı destekleyen balina adresinin ticaret firması ile ilişkili olduğunu gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. Alameda Araştırmapopüler kripto borsasının ana şirketi FTX.

Bilhassa, tanınmış bir kripto yatırımcısı ve Lido Finance’in kurucu ortağı olan Cobie, VC’lerin DAO oylamasına katılmaması gerektiğini ve bunun “adam kayırmacılığına ve yağmalamaya” yol açabileceğini iddia etti.

“VC’ler, kendilerine token satmak için herhangi bir DAO oylamasından kaçınmalıdır” dedi. söz konusu Twitter’da, “Oylama ‘Çeşitli Sermaye 10.000.000 jeton satmalı mıyız? [USD] 1?’ O halde Misc Capital bu öneriye oy vermekten kaçınmalıdır. … Doğru?”

Bu arada, LDO tokeni son 24 saatte bir darbe alarak yaklaşık %11 düşüşle 1,39 USD’ye geriledi. Pazartesi günü saat 8:17 UTC’de bir haftada %8, bir ayda %116 ve Ağustos 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %81 düştü.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Staking Pool Lido, Ethereum L2’lere Genişleyecek, Yeni Teklif, Stabilcoinlerde DAO için ‘İşletim Pistini’ Arıyor
– Dominant Stake Pool Lido, Ethereum’da ‘Uzun Süreli’ Hasara Neden Oluyor, Ama İyileştirmeyi Amaçlıyor

– Celsius’un Açık Piyasada Stake Edilen Ethereum’u Satması için Yeterli Likidite Yok – Analist
– DAO’lar Bir Yatırım Yöntemi Olarak VC’leri Değiştirebilir mi?

– Lido Hakimiyeti Ethereum’un Merkezsizleştirilmesi için Ne Anlama Geliyor?
– Lido’nun stETH’i Son Kripto Piyasası Erimesinde Nasıl Bir Rol Oynadı?

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *