«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Medya ve Polis, Ailesi Güney Kore Denizi’nde Ölü Bulunduğunda Kripto Bağlantılarını Araştırıyor

Medya ve Polis, Ailesi Güney Kore Denizi’nde Ölü Bulunduğunda Kripto Bağlantılarını Araştırıyor

pic-2-1-1.jpg
Kaynak: bir video ekran görüntüsü, Yonhapnews / YouTube

Güney Kore’de Cho Yu-na adlı 10 yaşındaki bir çocuğun ölümlerini araştıran polis ve her iki ebeveyni, ailenin çok sayıda bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını açıkladı, ancak luna classic (LUNAC) olduğuna dair herhangi bir kanıt olmadığını reddetti. ) yatırımlar.

Üçlünün cesetleri, ülkenin güneybatısındaki Güney Jeolla Eyaleti, Wando adasının açıklarındaki sularda ters dönmüş bir arabada bulundu.

Önemli miktarda kredi kartı borcu olan aile, arabanın bulunmasından ve daha sonra denizden çıkarılmasından birkaç gün önce insanlara tatile gittiklerini söylemişti.

Çiftin son internet arama kayıtlarını inceleyen polis, “kripto varlıklar” ve “uyku hapları” ile ilgili birden fazla arama olduğuna dair kanıt buldu.

Her ikisi de 30’larında olan çift, 31 Mayıs’ta kayıp ilan edildi ve en son 30 Mayıs’ta Wando’da bir misafirhaneden çıkarken görüldü.

Cep telefonu kayıtları, kızın annesinin telefonunun en son 31 Mayıs günü saat 1’de misafirhane yakınında sinyal verdiğini, babasının telefonunun ise en son saat 4’te (yine 31 Mayıs’ta) adadaki bir limanın yakınında sinyal verdiğini gösteriyor.

Polis, okulunun birkaç gündür okula gitmediğini bildirmesinin ardından 22 Haziran’da kız ve ailesi için büyük bir arama başlattı. Memurlar, kızın evini ziyaret etti ve posta dolu bir posta kutusu buldu. Postaların çoğu ödenmemiş kredi kartı faturalarından oluşuyordu.

Çok sayıda medya kuruluşu, polisin ölümlerinden önce her ikisinin de Terra ile ilgili madeni paraları aradıklarını açıklamasının ardından ikilinin LUNAC yatırımcıları olabileceğini öne sürmüştü.

Bununla birlikte, haber ajansı Yonhap’a göre, Gwangju Nambu Polis Karakolundaki yetkililer 1 Temmuz’da, çiftin “bitcoin dahil düzinelerce varlığa” yatırım yaptığı doğru olsa da, çiftin aradığı Terra ekosistem parasına “yatırım yaptığını açıkladı. Kaybolmadan önceki internet, işlem geçmişlerinde yoktu.”

Yine de açık olan şey, ölümlerinin öncesinde kripto ile ilgili çılgınca bir faaliyet olduğu.

Polis memurları, ikilinin bu yıl Mart ve Mayıs ayları arasında isimsiz bir yerel kripto borsasında “düzinelerce” para yatırma ve çekme işlemi yaptığını açıkladı. Çift, üç aylık bir süre içinde 15.000 ABD Doları değerinde zararı sürdürdükten sonra, madeni paralarını neredeyse 85.000 ABD Doları değerinde satmış görünüyor.

Cho’nun işsiz olan babası da kısa süre önce küçük bir işletmeyi kapatmıştı.

Cho’nun 35 yaşındaki annesine, uykusuzluk şikayeti üzerine Gwangju şehrinde ailenin evinin yakınındaki bir tıbbi klinikte yakın zamanda uyku hapı reçete edilmişti.

Kaybolmadan önce kadına iki haftalık haplar verilmişti.

Memurlar, ikilinin internet arama geçmişinin “aşırı kararlar” (intihar için bir örtmece) ve uyku haplarının kendi kendini sonlandırmada oynayabileceği rol hakkında sorguları içerdiğini ekledi.

Cesetler üzerinde yapılan ilk otopsiler sonuçsuz kalırken, müfettişler ölüm nedenini belirleyemedi.

Rüzgârda bulunduktan sonra 10 metre derinlikte denizden çekilen ters çevrilmiş otomobilin yürek burkan görüntüleri ilk olarak 29 Haziran’da Güney Kore medyasında yayınlandı.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Güney Kore İflas Mahkemesi, Kripto ile İlgili Davalarda Yaklaşan Artışa Karşı Uyardı
– Terraform Yetkililerinin Do Kwon ‘Singapur Vatandaşlığına Başvurabilir’ Olarak Güney Kore’den Ayrılmaları Yasaklandı

– Polisin Terraform Personelinin Parayı “zimmete Geçirdiği” İddialarını Araştırdığı Bildirildi
– Hacker, 90 Kurbandan 660K USD Kripto Çalmak İçin ‘Sosyal Medya Veri Sızıntısını’ Kullandı – Polis

– Norveç Polisi İsveç’teki Silahlı Soygunun Ardından Kripto Sahiplerini Uyardı
– ‘Kripto Muggings Dalgası’ Londra’nın Finans Bölgesini Vurdu

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *