«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Merkez Bankası Başkanı, Meksika’da Daha Fazla Kripto Düzenlemesi Yolda Olabilir

Merkez Bankası Başkanı, Meksika’da Daha Fazla Kripto Düzenlemesi Yolda Olabilir

5f09c36680.jpg
Kaynak: iStock/view

Vali Meksika Bankası (Banxico), kripto konusundaki pozisyonunu açıkladı ve sektöre ilişkin düzenlemesinin kapsamını genişletmeye çalışabileceğini ima etti.

Forbes Mexico’dan bir raporda, Vali Victoria Rodriguez Ceja’nın Senato’ya kendisinin ve ekibinin “kripto para birimlerinin kullanımını” “düzenleme” ihtiyacını “analiz ettiğini” söylediği kaydedildi. dijital varlıkları kullanın.”

O belirtti:

“düzenleme ihtiyacı [crypto] gelişmiş pazarlarda otoriteler tarafından gündeme getirilmiştir. Banxico’nun da üyesi olduğu bu merkez bankaları grubu, finansal sistemdeki katılımcıları korumaya devam etmek için bu konuyu gözden geçiriyor.”

Vali, “kripto para birimlerinin kullanımının” “Meksika Bankası tarafından desteklenmediğini”, ancak vatandaşların “bu dijital varlıklarla işlem yapma özgürlüğüne” sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak Rodriguez Ceja, sektördeki firmaların “kara para aklamayı önlemek için belirli yükümlülüklere” uyması gerektiğini kaydetti.

Bir Senatörün sorusuna yanıt olarak, “kripto para birimleri, Banxico tarafından desteklenmeyen varlıklardır. Bunlar yasal ödeme aracı değildir.”

Movimiento Ciudadano Partisi’nden Senatör Noé Castañón, banka şefinden kripto varlıkların kullanımına ilişkin düzenlemeyi desteklemesini istedi ve artık benimsenmelerinin “durdurulamayacağını” iddia etti.

Castañón ekledi:

“[Crypto] bir fenomendir. Ama bence Birlik Kongresi ile çalışabiliriz. [the Mexican parliament]Banxico, Ulusal Bankacılık ve Menkul Kıymetler Komisyonu [the banking regulator] böylece bu para birimlerinin kullanıcılarına güvenlik sağlayan limitler belirleyebiliriz.”

Rodríguez Ceja daha önce bankanın 2025’e kadar dijital para birimi çıkaracağını belirtmişti.

Bu arada, geçen ay, başka bir Senatör, El Salvador örneğini izleyerek, bitcoin (BTC) yasal ihale statüsü verme kavramından bahsetti.

____
Daha fazla bilgi edin:
– Honduras’ın Roatán Adası, Portekiz’in Madeira’sı ‘Bitcoin Kabul Edecek’, Meksikalı Senatör de Boğa İşareti Gönderdi
– Coinbase’in, Binance Rio Genişlemesine Hazırlanırken Mercado Bitcoin Satın Alımına Yaklaştığı Bildirildi

– Milyarder ETH, DOGE, XMR, ZEC’yi Destekliyor, Bankasının BTC’yi Kabul Edeceğini Söyledi
– Ukrayna Kripto Dostu Düzenleme Çabalarını İkiye Katladı, En İyi Noktayı Hedefliyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *