«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. MeXC Global kripto para borsası nedir? MeXC Global para yatırma nasıl olur?

MeXC Global kripto para borsası nedir? MeXC Global para yatırma nasıl olur?

dfxc

MeXC Global kripto para borsası nedir? MeXC Global para yatırma nasıl olur sorusu birçok kişi tarafından son zamanlarda merak ediliyor. Peki MeXC Global kripto para borsası nedir? MeXC Global para yatırma nasıl olur? 

MeXC Global kripto para borsası nedir? MeXC Global para yatırma nasıl olur sorusu birçok kişi tarafından son zamanlarda merak ediliyor. Peki MeXC Global kripto para borsası nedir? MeXC Global para yatırma nasıl olur?

MeXC Global kripto para borsası nedir?

Seyşeller merkezli ve 2018 senesinde kurulan MeXC Global borsası piyasaya yeni açılmış altcoinlerin ilk duraklarından birisi olarak biliniyor. Yeni coin ve tokenler büyük borsalara girmeden önce Defi platformları ve MeXC, Gate.Io, BitMart gibi borsalara girerler, buralarda esasında kendilerini tanıtır ve piyasada kalıcı olup olmadıklarını ispat ederler. Piyasayı iyi en temelliz ederek, projesini gördüğünüz, güvendiğiniz, iyi yatırım toplamış tokenleri MeXC‘den satın alıp bir süre HODL ettikten sonra o tokenin Binance, Coinbase gibi büyük borsalara girmesiyle büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

MeXC Borsasında 700’e yakın altcoin bulunur. MeXC Borsası sizin en temel trade platformunuz olmayabilir fakat içerde bir miktar para bulundurup yeni listelenen coinleri çoğu borsadan önce bulabilirsiniz. Borsalar da kendi aralarında tokenleri önceden listelemeye çalışma savaşı veriyor. Böylelikle abonelerinin hem seçeneklerini arttırıyorlar hem de merkeziyetsiz platformlarda satılan ve sen temell cüzdanlarda yer alan tokenleri kendi borsalarına getirterek borsalarına hacim yaratıyorlar.

MeXC Global’e nasıl üye olunur?

Öncelikle buraya tıklayarak orjinal web sitesine girin. Açılan sayfada mail adresinizi, şifrenizi yazın. “Kodu Al” butonuna basın ve basit kayar yapbozu tamamlayın.

Mail adresinize gelen kodu ilgili kutucuğa yazdıktan sonra “Kayıt Ol” butonuna basın ve kayıt işlemini bitirin.

Üyeliği tamamladıktan hemen sonra KYC adımlarını tamamlamayı ve Google Authenticator ile hesabınızı cep telefonunuza bağlamayı unutmayın.

KYC ve 2FA

Her borsada olduğu gibi MeXC borsası da müşterilerini tanımak ve trade botlarına karşı önlem alma amaçlı kullanıcılarının KYC doğrulamasını istemektedir. Türkçe’si “Müşterini Tanı” olan bu uygulamanın basit adımlarını tamamlamaz ise para çekme işlemi yapamazsınız. Ad-soyad, Doğum yeri, kimlik numarası ve önlü arkalı fotoğrafını yüklemeniz gerekiyor. KYC doğrulaması kripto para sektörünün olmazsa olmazı vaziyette.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama olarak geçen bu adım ile hesabınızı daha güvenilir hale getirirsiniz. Mail adresi ile kayıt olduysanız, cep telefonunuzu ve Google Authenticator kullanıp kötü niyetli kişilere karşı extra önlem alırsınız. Google Authenticator cep telefonunuza indireceğiniz ve her 10 saniyede şifreyi yenileyen bir uygulama. Kare kod ile MeXC hesabınızı Google Authenticator’e kolayca eşleştirip MeXC’ye her girişte mail ve şifrenin beraberinde G.A. şifresini sormasını sağlayabilirsiniz. Bu güvenlik tedbiri hesabınız çalınsa bile cep telefonunuz yanınızda olacağından hesabınızda işlem yapılmasını ya da para çekilmesini önler.

MeXC Global para yatırma nasıl olur?

MeXC borsasına para yatırmak için elinizde kripto varlık bulundurmak zorundasınız. Nedeni ise Türkiye’de MeXC iştiraki bir şirket olmadığından Türk Lirası havalesi ya da kredi kartı ile ödeme yapmanıza olanak yoktur. Paribu, Binance Türkiye, Bitci gibi borsalarda evvela üyelik oluşturmalı, üyeliğiniz varsa o borsalara önce Türk Lirası göndermelisiniz. İlgili borsalarda önce Türk Lirasını satmalı ve kripto para $USDT, $TRX gibi coinleri almalısınız.Dip Bilgi: Göndermeden önce MeXC borsasının hangi coinlerde hangi ağları desteklediğini inceleyin. Daha sonra borsanızın o ağı destekleyip desteklemediğini ve komisyon ücretine mutlaka dikkat edin. Resimde görüldüğü gibi $USDT yatırma seçeneğini seçmek için “Yatırma” butonuna basın.Ana sayfada yer alan “Varlıklar” sekmesinden “Hesap” sekmesine tıklayın ve karşınıza cüzdanımızın özeti ve miktarlar çıkacak. Dilediğiniz coini seçip transfer edebilirsiniz. MeXC borsası pek çok blokzincirden altcoinler barındırdığı için bu altcoinlerin ağları ile de anlaşmalar gerçekleştiriyor. Örnek olması için “USDT > Yatır” seçeneğine tıkladık. Matic, Tron, Solana gibi 9 Farklı ağ kullanarak MeXC hesabınıza $USDT gönderebilirsiniz.Para yatırma adresini kopyalayıp aktarmak istediğiniz borsanın “Alıcı Adres kısmına yapıştırabilirsiniz.

MeXC Global’den para çekme nasıl olur?

MeXC Borsası da diğer küresel borsalar gibi “Para Çekme” işleminizde size güçlük çıkarmayacak ve güvenle transfer etmenizi sağlayacaktır. “Para Çekme” sekmesinde dilediğiniz coini seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekli olan en önemli şey doğru blokzinciri yani ağı seçmek ve alıcı adresini doğru kopyala yapıştır yapmak.

Önemli Bilgi: Borsadan borsaya gönderimde yanlış ağ seçerseniz paranız yüksek ihtimalle kaybolacaktır ve telafisi olmayacaktır. Eğer Metamask’a gönderim yaparken yanlış ağı seçerseniz Metamask o ağı destekliyor ise paranız kaybolmaz ulaşırsınız. Fakat desteklemiyor ise paranızı kaybedersiniz. Örnek $USDT gönderiyorsunuz. Binance Smart Chain yerine Matic (Polygon) seçtiniz. Paranız Metamask cüzdanınıza gelecektir fakat Matic ağında yer alacaktır. Solana ağını seçseydiniz paranız Metamask’ın Solana ağını desteklememe nedeniyle kaybolacaktır.

Dünya üzerinde güvenilir olan birçok Kripto para alıp satma işlemi gerçekleştirilebilen borsalar bulunuyor. Bunların en popüleri Binance olarak biliniyor. Türkiye’deki pek çok kişi de bu borsaları kullanırken bazı kişiler ise Türk borsalarında işlem yapıyor. Peki Türkiye’de faaliyet gösteren Kripto para borsaları neler? Kripto para uygulamaları hangileri?

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *