«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. MicroStrategy, BTC 95.643 Holdings Üzerinde Getiri Üretme Seçeneklerini Düşünüyor

MicroStrategy, BTC 95.643 Holdings Üzerinde Getiri Üretme Seçeneklerini Düşünüyor

adobestock-photo-gonzo-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / photo_gonzo

Amerikan bilişim firması MikroStrateji Bitcoin (BTC) varlıklarında getiri yaratma olasılığını düşündüğünü iddia etti. Şu anda firma 129.218 BTC’ye (4.97 milyar USD) sahip. Bu rakamın çoğu “borçsuzdur” ve bağlı şirketi adına tutulmaktadır. MakroStrateji.

Bilançosunu kullanarak BTC satın alan şirket, 2022’nin ilk çeyreği için bir finansal performans raporu yayınladı ve burada “futbolsuz” tokenleri üzerinde “gelecekteki getiri yaratma fırsatlarını ihtiyatlı bir şekilde keşfedebileceğini” belirtti. Bu, şirketin bankadan 205 milyon ABD doları tutarında BTC destekli, üç yıllık bir kredi sağlamak için kullandığı 19.466 BTC’yi (748.6 milyon ABD Doları) hariç tutmak anlamına gelir. gümüş kapı geçen ay. Ve bu, MicroStrategy’nin getiri yaratma seçeneklerini 95.643 (3.68 milyon) BTC ile “keşfedebileceği” anlamına gelir.

Bununla birlikte, firmanın BTC satın alma stratejisi uzun vadede kurnazlık gösterse de, kısa vadeli acının kaçınılmaz olabileceği görülüyor. Son aylarda durgun bir BTC piyasası, MicroStrategy için 4 milyar USD değerindeki toplam maliyetlerin üzerine 1 milyar USD’nin üzerinde kümülatif değer düşüklüğü zararları satın aldı.

Şirket, bitcoin holdinginin “orijinal maliyet esası ve piyasa değerinin” sırasıyla “3.967 milyar dolar ve 5.893 milyar dolar” olduğunu açıkladı. Bu, “bitcoin başına ortalama maliyeti yaklaşık 30.700 USD ve bitcoin başına 45.602,79 USD piyasa fiyatını yansıtıyor” dedi.

Bitcoin şu anda 40.000 USD eşiğinin altında haftalar geçirdikten sonra 38.000 USD işaretine doğru düşüyor.

Bununla birlikte, MicroStrategy’nin “borçsuz” BTC’sinin tamamı ile getiri seçeneklerini “keşfetmesi” pek olası görünmüyor. Silvergate kredisi sırasında BTC’nin değeri önemli ölçüde düşerse, MicroStrategy’nin bir teminat tamamlama çağrısından kaçınmak için kredide teminat olarak kullanılan BTC miktarını artırması gerekecektir.

Ancak firmanın üst düzey finans yöneticisi Phong Le, böyle bir çağrı yapılmadan önce bitcoin fiyatlarının mevcut seviyelerden yaklaşık %50 düşmesi gerektiğini kaydetti. MicroStrategy, kredi hareketini başka bir BTC alımıyla takip etti ve jetonlara yaklaşık 190,5 milyon ABD doları harcadı.

____

Daha fazla bilgi edin:
– MicroStrategy, Geçen Haftanın Kredisinden Sonra Bitcoin’e 191 Milyon ABD Doları Harcadı
– MicroStrategy, Daha Fazla BTC Satın Almak için Bitcoin Holding’den Yararlanıyor

– MicroStrategy, 2022’ye Bitcoin’e 25 Milyon ABD Doları Harcayarak Başlıyor
– Finansal Piyasalar Bitcoin Destekli Tahvillere Hazır Değil – MicroStrategy CEO’su

– ‘Bitcoin Hükümet Tarafından Kucaklanıyor’ & Düzenleyici Gelecek ‘Parlak’ – MicroStrategy’den Saylor
– Bitcoin Dijital Mülkiyettir, Ethereum Dijital Güvenliktir – Michael Saylor’a göre

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *