«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Mike Novogratz: “Bitcoin, para birimi olmaya uygun değil”

Mike Novogratz: “Bitcoin, para birimi olmaya uygun değil”

i - 2022-03-21T192317.872

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para birimleri hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Mike Novogratz, CNBC’de yaptığı konuşmada Bitcoin’in diğer kriptolara kıyasla bir para birimi olmaya uygun olmadığını dile getirdi:

Bitcoin’in bir para birimi olacağını düşünmüyorum. Bence bir değer deposu olacak. Ethereum zaten bir para birimi gibi işlem görüyor, değil mi? Kültürün para birimi konumunda. İnsanlar NFT’leri satın aldıklarında kaç ETH’ye mal oldu diyorlar.

Galaxy Digital CEO’su Novogratz, Bitcoin’in benimsenmesine yardımcı olacak şeyin yüksek enflasyon ve fiat paraların değer kaybetmesi olacağını düşünüyor.

İnsanlar Bitcoin topluluğuna girmeyi tercih ediyor. Kelimenin tam anlamıyla Bitcoin’e sahip olan kişi sayısı Rusya’da yaşayan kişi sayısından fazla. Eğer Fed Başkanı Jerome Powell ve Hazine Bakanı Janet Yellen, enflasyonu tekrar %2’ye indirebilirse Amerikalılar Bitcoin almak zorunda kalmayabilir.

Novogratz, Rus halkının parasını ruble olarak tutmasını ya da Türk vatandaşlarının parasını TL olarak saklamasını oldukça mantıksız buluyor. Bitcoin’in bu insanlar için harika bir alternatif olduğunu söylüyor.

Son 24 saatte %1 değer kaybeden Bitcoin 41.300 dolardan işlem görüyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *