«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Mike Novogratz Şimdi Terra’nın Modelinin Sürdürülebilir Olmadığını Kabul Ediyor

Mike Novogratz Şimdi Terra’nın Modelinin Sürdürülebilir Olmadığını Kabul Ediyor

20d9c4f96d-media-library-original-720-480.jpg
Mike Novogratz. Kaynak: bir YouTube videosu ekran görüntüsü

galaksi dijital CEO Mike Novogratz, “makro ortam hakkında endişeli” olmasına rağmen, bitcoin’in (BTC) “30.000 ila 50.000 ABD Doları aralığında kalacağını” umduğunu söyledi. Aynı zamanda, bir zamanlar en sevdiği kripto Terra’nın (LUNA) üzerine inşa edildiği modelin sürdürülemez olduğunu savundu.

Yorumlar, New York Magazine ile Pazar günü yayınlanan bir röportajda geldi.

Yukarıda belirtilen yoruma rağmen Novogratz, işlerin perspektife yerleştirilmesi gerektiğini savundu: satın alma arasında yakınlaştır COVID-19 pandemisinin başlangıcında hisse senedi ve bitcoin satın alarak, “bugün bitcoin’deki paranızı ikiye katlardınız ve Zoom’da hiçbir şey yapmazdınız” dedi.

CEO ekledi,

“Bu yüzden insanların kafalarını toplamasının zor olduğunu düşünüyorum. Bu tam ve tamamen eski bir kıç dövmesi oldu. Ama bebeği banyo suyuyla birlikte atmamak önemli çünkü birçok kez spekülatif bir çılgınlık yaşadık. varlık sınıfları. Bitcoin bir makro varlık olarak ortadan kalkmıyor.”

Ancak verilere bakıldığında, 2020’nin en başında BTC hızla yükselerek 29.500 USD civarında işlem görüyordu. Bugün, kripto kışının ortasında 21.423 USD seviyesinde. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 USD’ye ulaştı. Aynı zamanda Zoom, 2020’nin başında 70 USD civarında işlem gördü ve şu anda 122 USD seviyesinde bulunuyor.

Çöken Terra ekosisteminin önemli bir yatırımcısı olan Novogratz, röportajda, “geçmişten bakıldığında”, sürdürülebilir olmayan bir iş modeli yürüttüğünü de itiraf etti.

“Geriye dönüp baktığımızda, Luna’ya bakarak, insanlara yaptıkları gibi yüzde 18 faiz teklif edemezsiniz. ÇapaNovogratz, kullanıcılara terraUSD (UST) mevduatlarında %20’ye varan getiriler sunan Terra tabanlı borç verme ve ödünç alma protokolüne atıfta bulunarak dedi.

Galaxy Digital CEO’su, kriptonun yakın vadeli geleceğine ilişkin şunları ekledi:

“Bence spekülatif çılgınlık kısmı şimdilik bitti. Bu yüzden insanların kullandığı boku inşa etmek çok daha ayık bir iş haline geliyor.”

Artık bitip bitmediği sorulmuştur. [decentralized finance] DeFi,” Novogratz, uzaydaki protokollerin “çoğunlukla, [have] işe yaradı”, ancak şimdi her şey “çok daha az değerli”.

İki merkezi borç verme ve borç alma şirketine işaret ederken, “Büyük kayıpların olduğu yer, gerçekten CeFi (merkezi finans) ve DeFi’nin bu garip kombinasyonunda” dedi. santigrat (ÇEL) ve blokFi zorluklarla karşılaşan şirketlere örnek olarak verilebilir.

“Celsius ve BlockFi, yatırımcıların paralarını koydukları ve sonra onunla istediklerini yaptıkları kara kutulardı. Zincirli değildi. Kaputun altına girmeden kaldıracın ne olduğunu bilmiyordunuz” dedi ve şirketleri 2008 Mali Krizinden önce bazı bankaların nasıl çalıştığıyla karşılaştırdı.

Luna ve Terra’nın üzerinde çalıştıkları model şeffaf olduğu için “biraz farklı” olduklarını söylemeye devam etti. Yine de, model çoğunlukla yatırımcıların açgözlülüğü ve “çok karizmatik bir kurucu” kombinasyonuna dayanıyordu ve UST’nin sabitleyicisinin “yükselişe dayalı olduğunu” kabul etti.

“[W]Novogratz, piyasa döndüğünde, bu çiviyi yaratma mekanizmaları baskıya dayanamadı” dedi.

Bu arada, kendi firmasının kripto piyasasındaki gerileme yoluyla performansı hakkında yorum yapan Novogratz, ideal olarak daha fazla satması gerektiğini belirtti.

CEO, şirketin geçen yıl kripto, bazı özel sermaye ve “girişim işlerimizden bazılarını” satarak “bazı şeyleri çok, çok iyi yaptığını” belirtti.

“Masadan çok fiş çıkardık ama masada çok fiş bıraktık. O kadar akıllı olsaydım daha çok satardım” dedi ve ekledi, “Eğer işin içindeysen ben 30 yıldır varım, kaybetmeyi sevmezsin.”

____

Daha fazla bilgi edin:
– Fed Duraksadığında, Bitcoin ‘Aya Gidiyor’ Diyor Novogratz
– Kripto Düzenleme Alanında 6-12 Ay “Gerçekten Uçucu” Duruma Hazır Olun – Novogratz

– Tuhaf Bir Tesadüf – Binbaşı Terra Destekçileri Aynı Gün Sessizliği Bozdu
– Novogratz, Düşüşleri Teşvik Ettiği Kripto Para Biriminin Ardından Sessiz Kaldı

– Celsius Hissedarı Kurtarma Planı Önerdikçe CEL Token Yükseliyor, Celsius Bileşik Ödüyor
– BlockFi, Bankman-Fried’in FTX’inden 250 Milyon Dolarlık Kredi Hattını Güvenceye Aldı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *