«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Moonbirds Koleksiyonu, Kullanıcı Çekiliş Sırasında 50’den Fazla NFT Kazandıktan Sonra Eleştirilerle Karşı Karşıya

Moonbirds Koleksiyonu, Kullanıcı Çekiliş Sırasında 50’den Fazla NFT Kazandıktan Sonra Eleştirilerle Karşı Karşıya

mb-1.jpg
Ay kuşları. Kaynak: opensea.io

Yeni başlatılan, karşılıksız token (NFT) projesi ay kuşları Bazıları potansiyel bir çekiliş manipülasyonu olup olmadığını merak ederek tartışmalara maruz kaldı.

Etherescan verileri, bir kullanıcının 400’den fazla “Sybil Attack the Moonbirds çekilişi için hesap oluşturduğunu” gösteriyor, takma adlı kripto araştırmacısı Zachxbt dedi. Kullanıcı 50’den fazla NFT kazanmayı başardı.

Sybil saldırıları, bireyler/küçük gruplar, birden fazla adres oluşturarak büyük birey grupları olarak hareket ettiğinde meydana gelir.

Bu arada, Moonbirds geliştiricisi Harri, lansmandan bir gün önce “14,649 bot ve spor ayakkabı” girişlerini kaldırdıklarını ve çekilişte bir yer için 32.218 aday bıraktığını söyledi.

“Sonunda, ilk tahmin ettiğimizden daha yüksek eşikler belirledik ve yanlışlıkla dışarı çıkarılan yasal insanları gerçekten en aza indirmeye çalışmak için çok sayıda manuel kontrol yaptık. Bazı küçük ölçekli hileler radarımızın altına girmiş olabilir, ancak bundan kaçınmaya değer olduğunu düşündük. yanlış pozitifler.” harri katma.

Bazı kullanıcılar, ekibin “para akışını ve cüzdan etkinliğini analiz ederek” çok sayıda botu kaldırmış olabileceğini belirtti.

Cumartesi günü piyasaya sürülen Moonbirds, her biri rastgele dağıtılmış özelliklere sahip 10.000 yardımcı program etkin PFP’den (profil resimleri) oluşan bir koleksiyondur. Proje, teknoloji girişimcisi Kevin Rose’un ilk NFT düşüşü. PROOF Kolektifi1.000 özel NFT koleksiyoncusu ve sanatçısından oluşan, yalnızca üyelere özel bir kolektif.

PROOF Collective, bir çekiliş süreciyle oluşturulan izin verilenler listesi aracılığıyla 7.875 PFP’yi satışa çıkardı. NFT’ler, ETH 2.5 (7.630 USD) nane fiyatıyla satışa çıktı. Bununla birlikte, koleksiyon o zamandan beri popülaritesini artırdı ve CryptoSlam’e göre taban fiyatı ETH 18’e (54.930 USD) yükseldi.

İkincil piyasalarda ETH 97’nin (yaklaşık 296.000 ABD Doları) üzerinde bir fiyatla başlayan PROOF Toplu NFT üyelik pasosu sahiplerine de iki ücretsiz darphane verildi.

Bununla birlikte, koleksiyonun başarısının bir kısmı, faydasına bağlanıyor. Kolektifin bir üyesi olan Martin Hyu’ya göre, 10.000 NFT’nin her biri “özel Kanıt anlaşmazlığı içindeki özel kanallar (Parlamento kanalları olarak bilinir)” için bir anahtar görevi görecekti.

Hyu ayrıca, token sahiplerinin Moonbird ile ilgili düşüşlere, Parlamento toplantılarına, gerçek hayattaki etkinliklere ve yaklaşmakta olan PROOF projelerine özel erişime sahip olacağını ve sahiplerinin “Project Highrise” adlı PROOF metaverse’e adım atmalarını sağlayacağını da sözlerine ekledi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Dolandırıcıları Yakalamak ve Erken Benimseyenleri Ödüllendirmek için Kripto Aidroplarını Düzeltme Zamanı – Araştırma
– ApeCoin Lansmandan Sonra Yükseldi, BAYC NFT Fiyatları Pompa ve Döküm

– KuCoin, Sanatçıları Güçlendirmek, Kullanıcılar için Engelleri Azaltmak için 100 Milyon ABD Doları NFT Fonu Başlattı
– Final Fantasy Developer, Blockchain Oyun Açıklamalarıyla Oyuncuların Gazabını Cesaretlendiriyor

– İlk Jack Dorsey Tweet NFT Yeniden Açıklandı, Heyecan Azaldıkça Beklenenden Çok Daha Düşük Teklif Aldı
– ABD Rekor Sahibi Astronot Scott Kelly, Ukrayna’yı Desteklemek İçin İlk NFT’yi Düşürdü

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *