«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. MX Nasıl Geçen Yılın En İyi Performans Gösteren Borsa Coini Oldu?

MX Nasıl Geçen Yılın En İyi Performans Gösteren Borsa Coini Oldu?

m4-1-768x432 (5)

Kripto varlık alım satım platformlarının çehresi hızla değişiyor. Geçtiğimiz yıl Binance ve MEXC gibi uluslararası platformlar hızla büyüdü. Özellikle MEXC, uzun yıllardır uluslararası bir kimliğe bürünmeye odaklanıyor. Sonuç olarak, kapsamlı sıralamada dünyanın En İyi 5 kripto borsası platformundan biri haline geldi ve alım satım platformları için yeni trende öncülük etti. MEXC Borsasının coini olan MX,, %195,83’lük bir getiri oranıyla listenin başında geliyor. Bu veriler ışığında, MX geçen yılın en iyi fiyat performans gösteren borsa coini oldu.

MEXC, geçen yıl iyi bir performans gösterdi. Borsa coini MX, maksimum %722,2 getiri oranıyla, fiyatı 0,45$’dan, 3,7$’a yükseldi. Güncel olarak, MX hala %195,83’lük bir getiri oranı sahip ve piyasa değeri sadece 140 milyon dolardır. Binance ile karşılaştırıldığında, BNB %25 düşüş gösterdi, ancak mevcut piyasa değeri hala 43 milyar dolar civarında seyrediyor. Bu nedenle, MEXC’nin piyasa değeri, potansiyelini henüz yansıtmış değil.

1. Veri İncelemesi

Borsa Coinleri Fiyat Karşılaştırması

Geçen yıl borsa coinlerinin fiyat değişikliğine bakıldığında, borsa coinlerinin çoğu düşüş eğilimi gösterirken, MX %1’e varan getiri oranıyla temel eğilime karşı keskin bir şekilde yükselen güçlü bir yükseliş eğilimine sahiptir. Aynı dönemde KSC, GT ve OKB’nin artışı sırasıyla sadece %35, %22 ve %18 idi ve diğer borsa coinleri düşüş gösterdi.

Son altı aydaki fiyat değişikliğine bakılırsa, borsa coinlerinin tümü düşüş yaşadı. Bunlar arasında MX, yalnızca -%25 olarak en düşük geri çekilmeye sahiptir. Aynı dönemde BTC %51,4 ve ETH %58,5 düşüş yaşadı. Tüm platform coinleri arasında MX, endüstrinin kısa vadeli düzenlemelerinde daha güçlü bir esnekliğe sahiptir.

Veri Kaynağı: MEXC

Veri Kaynağı: MEXC

Veri Kaynağı: Büyük alım satım platformlarının resmi web siteleri

İkinci çeyrekte yakılan MX miktarının ilk çeyreğe göre %68 arttığı tablodan görülebilir. İkinci çeyrekte yakılan BNB sayısı ilk çeyreğe göre %57 artmıştır. İkinci çeyrekte yakılan OKB sayısı ilk çeyreğe göre %48 artmıştır. İkinci çeyrekte yakılan HT sayısı ise ilk çeyreğe göre %14 azalmıştır. Bunların arasında, yakılan MX sayısı ikinci çeyrekte önemli ölçüde artmıştır.

Yakılan coinlerin piyasa değeri açısından, ikinci çeyrekte yakılan MX’in piyasa değeri, ilk çeyreğe kıyasla %68’e kadar artmıştır. OKB’nin ikinci çeyrekte yakılan piyasa değeri ilk çeyreğe göre sadece %5 artmıştır. BNB’nin ikinci çeyrekte yakılan piyasa değeri ilk çeyreğe göre %15 düşmüştür. HT’nin ikinci çeyrekte yakılan piyasa değeri ilk çeyreğe göre %31 düşmüştür. Bunların arasında, ikinci çeyrekte yakılan MX’in piyasa değeri önemli ölçüde artmıştır.

Bunun, genel düşüş trendinde fiyatının nispeten sabit kaldığı bu yılda MX’in mükemmel piyasa performansından ve MEXC platformunun gelirinde önemli bir artış olması gerçeğinden kaynaklandığı çok açıktır.

2. MEXC Nasıl Bu Kadar Hızlı Büyüyor?

2019 yılında, fırsatları yakalayan bir dizi listeleme stratejisiyle MEXC, küresel operasyonları planlanandan iki yıl önce devreye aldı ve kısa sürede en iyi borsalar arasında yer alarak, listelenecek yüksek kaliteli projelerin ilk durağı oldu. MEXC platformunun hızlı gelişimine baktığımızda, bugünün sonuçlarını getiren ve bu başarıyı sağlamlaştıran hususlar aşağıda gösterilmiştir:

1. Yüksek kaliteli varlıklara odaklanma ve zenginlik oluşturma becerisi

Kullanıcıların en çok endişe duyduğu konu yatırım getirisidir. İşi ve kullanıcıları dünyanın her yerinde olan MEXC, dünyanın her köşesindeki yüksek kaliteli projelerle daha önce iletişime geçerek benzersiz bir “zenginleştirici etki” getirir.

a. Çeşitli işlem varlıkları, listeleme hızı

En fazla kripto para birimine, en eksiksiz kategorilere ve en hızlı listeleme hızına sahip alım satım platformu olan MEXC’nin spot alım satımı 1.500’den fazla kripto varlık türünü kapsar. Kaldıraçlı ETF ve vadeli işlemler ürünleri 200’den fazla kripto varlık türünü kapsar. Listelenen tüm projeler, Ethereum, Polkadot, Solana, Avalanche Protocol, Fantom, NFT, Meta Evren, GameFi, DeFi, Layer2, DAO vb. gibi çok çeşitli sektörleri kapsar.

CoinGecko’nun 22 Temmuz tarihli son verilerine göre, MEXC spot alım satımında listelenen varlıklar 1514 kripto varlığa ve 2098 spot işlem çiftine ulaşmıştır. Her türden yenilikçi projenin hemen hemen tüm işlem çiftleri MEXC’de bulunabilir. Bu durum, kullanıcıların popüler ve potansiyel varlıklarla ilk seferde alım satım yapabilmelerini sağlar. Şu anda, MEXC günde ortalama 3–5 proje listeler. Topluluk popülaritesi veya sektör değeri yüksek projeler, mümkün olan en kısa sürede listelenir.

b. Kendi Zirvenizi Keşfedin

MEXC Research tarafından hazırlanan istatistiksel bir rapora göre, en çok kazandıran ilk 15 kripto para biriminin %90’ından fazlası ilk olarak MEXC’de listelendi ve çoğu lider projeler haline geldi. Bu projelerin ortalama maksimum ROI’si %41.046’nın üzerindedir, bunun FTM’nin maksimum ROI’si % 208.135,29 kadar yüksektir ve RACA’nın maksimum ROI’si %90.315,09’dur. MANA, SOL, SAND, SHIB, MATIC, ONE ve GALA’nın maksimum ROI’si de %10.000’in üzerindedir.

Not: Poster, bu makalenin yazarı tarafından hazırlanmamıştır, MEXC Research’ten alınmıştır. Veri Tarihi: 22 Nisan 2022

Her yıl pazarın lideri haline gelen 6–10 projeyi keşfetmek profesyonel yatırım kuruluşlarında dahi kolay değildir.

2. Dünyanın ilk “kullanıcı dostu” dijital varlık platformu

MEXC söz konusu olduğunda, kullanıcılar bunun mükemmel yerelleştirilmiş operasyon, kullanıcı dostu topluluk ve karar vermede topluluk katılımına sahip bir platform olduğunu düşüneceklerdir. Bu durum piyasada bir fikir birliği haline gelmiştir.

a. Yerelleştirilmiş operasyon

MEXC, 17’den fazla dil desteği sağlayan ilk platformlardan biridir. Asya, Orta Doğu ve Avrupa’da çeşitli bölgelerde yerelleştirilmiş operasyonlar yürütülmektedir. Resmi Telegram kullanıcı sayısı 140.000 kişiyi aşmıştır. Birçok ülkedeki kullanıcılar, dijital varlıklarla ilk kez MEXC aracılığıyla tanışmıştır.

b. Kullanıcı dostu topluluk

MEXC, topluluk kullanıcıları için Asya, Kuzey Amerika, Avrupa ve Latin Amerika gibi çok dilli bölgelerdeki kullanıcıları kapsayan 7/24 hızlı ve profesyonel müşteri hizmeti desteği sunmaktadır. Resmi müşteri hizmetleri kanalı üzerinden geri bildirimde bulunduğunuzda, genellikle 20’li ve 35’li yaşlarda olan müşteri temsilcilerimizden profesyonel bir yanıt alırsınız. Kullanıcı memnuniyeti %95,8 kadar yüksektir.

c. Karar alma süreçlerinde topluluk katılımı

4 Aralık 2021’de MEXC, MX Token 2.0 teklifi üzerinde bir MX topluluğu oylaması gerçekleştirmiştir. (Bkz. “MX Token 2.0: MEXC ile Dünyayı Yeniden Değiştirin!”). MX topluluğu yatırım karar verme sürecine katılır ve MX sahipleri gelecekte yatırım projesinin tavsiye, değerlendirme ve karar verme süreçlerine daha fazla katılacaklardır.

3. MX 2.0 ve Kullanım Alanları

MX 2.0

6 Aralık’ta MEXC, MX Token 2.0 Tekliflerine İlişkin MX Topluluk Oylaması Sonuçları’nı açıkladı. Oylama sonuçlarına göre, vakıf tarafından rezerve edilen 450 milyon MX Token, yakma, yetenek edinme, kamu zinciri ekosisteminin kurulması, altyapı inşaatı, MEXC laboratuvarları yatırımı ve MEXC stratejik ortaklığı vb. için yeniden dağıtılacak.

Dağıtım planı aşağıdaki gibidir:

100 milyon MX Token doğrudan kara delik adresine aktarılacak ve kalıcı olarak yakılacaktır.

MEXC ekibini geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla Vakıf Rezervi için 100 milyon MX Token tahsis edilecektir.

En üst düzey küresel stratejik ortaklara 100 milyon MX Token tahsis edilecektir. Stratejik ortakların katılımı, MX topluluğu tarafından oylanacak veya kamuya açıklanacaktır.

150 milyon MX Token, blok zinciri endüstrisine uzun vadede yatırım yapmaya ve MEXC ekosisteminin büyümesini kolaylaştırmaya adanmış olan MEXC Labs’a tahsis edilecektir.

MX Kullanım Alanları

Binance, birçok yönden MEXC’ye çok benzer ve genellikle kullanıcılar tarafından karşılaştırılır. BNB başlangıçta Binance üzerinde kullanıma sunuldu ve işlem ücreti indirimlerinde ve Binance Launchpad gibi yeni etkinliklerde kullanıldı. DeFi, NFT ve diğer sektörlerin gelişmesiyle beraber Binance, Binance Akıllı Zincirini (BSC) başlattı ve tüm ekosisteme yayılmaya devam etti. DeFi, NFT, ticaret medyası ve diğer senaryolarda BNB kullanımını genişletti.

MEXC, MX’in borsa coinleriyle sınırlı olmadığı şekilde BNB ile aynı yolu izler. Bugün, MX’in ana kullanım alanları, MEXC Launchpad, M-Day, MX-DeFi, MEXC Oylama, Staking ve Kickstarter etkinliklerini içerir.

Örnek olarak Launchpad’i ele alalım. MX sahiplerinin MEXC’de ilk lansmanı yapılan projelerden pay almaları için düşük maliyetli bir yatırım fırsatıdır. Anlık görüntü süresi boyunca, günlük ortalama en az 10 MX sahibi olan kullanıcılar, bu projelerin token dağıtımına katılabilir. Launchpad’in ilk birkaç projesinde CBX, GENE, TRVL ve CLY alan kullanıcılar sırasıyla %3.080, %4.633, %1.642 ve %1.250 ile en yüksek kazancı yakalamışlardır.

MX 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle MX, kullanımını ekosisteme genişletti. Artık, tüm MEXC ekosisteminin büyümesinin çekirdeği olarak MX, tüm paydaşları birbirine bağlayabilir. MX ayrıca ekosistem genişletme, sektör yerleşimi ve stratejik ortaklık için kullanılır ve platformun dışında daha yaygın olarak kullanılır.

MX, BNB’ye benzer eylemler gerçekleştiriyor gibi gözükse de gerçekte MX bundan çok daga fazlasını yapar. Şu anda, MEXC’nin verileri her açıdan çok dikkat çekicidir. Bu eğilim korunabilirse, pazar yapısını yeniden şekillendirme konusunda MEXC’ye güvenmek çok daha kolay olacaktır.

MEXC Hakkında

2018 Nisan ayında kurulan MEXC Global, kullanıcılara spot, marjin, kaldıraçlı ETF’ler, türev işlevler ve staking hizmetleri dahil olmak üzere tek noktadan hizmetler sunan 7 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir dijital varlık alım satım platformudur. Ekibin çekirdek üyeleri, uluslararası şirketlerden ve finans şirketlerinden geliyor ve blok zinciri, finans sektörlerinde oldukça fazla deneyime sahip.

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:

https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

hack forum izmir escort erbaa escort tokat escort www.turkhacks.com escortium.org cheapest viagra cheapest viagra Ankara Escort Şirinevler Escort
warez php scriptler warez script hack forum hack forum warez scriptler erbaa escort maltepe escort bigün haber tiktok haber zafer partisi haberleri kripto paralar En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı tiktok 18 postegro apk burç yorumları E Ticaret Rehberi haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber