«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Neobank K-Bank, IPO Planını Kripto Kış Isırıkları Olarak Ertelemek zorunda kalabilir

Neobank K-Bank, IPO Planını Kripto Kış Isırıkları Olarak Ertelemek zorunda kalabilir

5ccbbb9a38.jpg
Kaynak: Adobe/Tim

Yükselmekte olan bir Güney Kore bankası, kripto piyasasının oynaklığından muzdarip görünüyor ve kripto kışı devam ederse ilk halka arz (IPO) planlarını rafa kaldırmak zorunda kalabilir.

ENews Today’e göre, K-Bankasıpazar lideri kripto borsasının bankacılık ortağı upbit“zorluklar yaşamak”tır.

Raporda, en büyük rakibini takip etmeyi umut eden bankanın Kakao Bankası borsaya – çifte kötü haberle vuruldu.

Upbit ittifakı, bankaya çok sayıda müşteri getirerek piyasa değerini yükseltti ve K-Bank’ın iddialı halka arz planlarını formüle etmesine öncülük etti. Güney Kore yasalarına göre, tüm kripto borsası müşterileri, borsanın ortak bankasında gerçek adı doğrulanmış bir banka hesabına sahip olmalı ve fiat ile ilgili tüm işlemlerini bu hesap üzerinden yapmalıdır.

En son boğa piyasası sırasında Güney Kore’de kripto yatırımları hızla yükselirken, binlerce yeni müşteri K-Bank’a geldi – esas olarak bir neobank olarak K-Bank’ın kripto yatırımcılarının hesaplarını çevrimiçi açmasına izin vermesi gerçeğinden etkilendi. Ayrıca Upbit’in ülkenin en büyük ve en yoğun kripto ticaret platformu haline gelmesinden de etkilendiler.

Ancak piyasa düşmeye devam ederken, Güney Kore’de ticaret hacimleri düştü. Geçen yılın sonlarında, Upbit günlük işlem hacimleri CoinGecko verilerine göre 20.3 milyar USD seviyesinde zirve yaptı. Ancak yazının yazıldığı sırada bu rakam 3,3 milyar USD’ye düştü.

Bu yılın Mart ayı sonu itibarıyla, K-Bank platformlarına yatırılan paranın neredeyse yarısı Upbit müşterilerinden geliyordu.

Bankacılık uzmanları, tokenlerin toplu satışının K-Bank’ın likiditesini vurabileceği konusunda uyardı. Banka, Upbit ortaklığının bir sonucu olarak zaten zorluklar yaşadı. K-Bank’ın bu yılın ilk çeyreğinde Upbit müşterilerinden 4.5 milyon ABD doları tutarında komisyon almasına rağmen, ani piyasa dalgalanmaları K-Bank’ın “kredi-mevduat oranı” ile ilgili sorunlar gibi sorunlara neden oldu.

Bir finans sektörü uzmanının şu görüşleri aktarıldı:

“K-Bank’ın Upbit’e olan bağımlılığını azaltması ve piyasa duyarlılığını yakından izlemesi gerekiyor. Halka arzın zamanlamasını ayarlaması gerekebilir.”

K-Bank’ı halka arzını yeniden düşünmeye (veya ertelemeye) zorlayabilecek ikinci faktör, “küresel ekonomik sıkılaşma” tarafından tetiklenen mevcut borsa düşüşü olabilir.

K-Bank’ın ay sonundan önce bir listeleme hakkında Güney Kore borsasıyla resmi olarak görüşmeye başlaması bekleniyordu, ancak medya kuruluşu, “artık biliniyor ki, [the bank] halka arz hakkında iki kez düşünüyor”.

K-Bank, zaten borsaya giriş yapmış olan, ancak piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra hisse fiyatlarının düştüğünü gören Kakao Bank’a ayak uydurmaya hevesli.

Raporda, güvenlik sağlayıcısı gibi diğer büyük firmaların SK Shieldus ve Bir Mağaza mobil uygulama pazarı da geçici olarak kendi halka arz planlarını geri çekmişti.

Bir başka K-Bank rakibi olduğunu da sözlerine ekledi. Fırlatma Bankasıönümüzdeki yıl halka açılmak istediğini belirttikten sonra halka arz planlarını “iki ila üç yıl” ertelemeyi de düşünüyordu.

Kripto borsalarıyla ortak olan bankalar, 2021’de, en büyük dört Güney Koreli ticaret platformundaki mevduatların %1,368 oranında arttığı bir tampon yılı yaşadı.

Kripto borsası ortak bankalarındaki gerçek adla doğrulanmış hesapların sayısı, en az 7,3 milyon kripto cüzdan bağlantılı hesabın açılmasıyla 2021’de yıllık bazda %777 arttı.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Orakçıdan Korkmayın: Piyasa Düşüş Eğilimi Kripto İçin Neden İyi?
– Bitcoin Cankurtaran Teknesi, Uzun Kurtarma Yolu ve Abartılı BTC Ölümleri: Saylor, CZ ve Profesör Tartılıyor

– Önümüzdeki 6-12 Ay ‘Acımasız’ olacak, ancak Yatırım ‘Ekim Sezonu’ Şimdi Başlıyor, diyor Arthur Hayes
– Enflasyon ‘Yumuşaklaşırken’, ‘2022’nin Arka Yarısında’ Kriptoda Bir Dip Muhtemel – VC Investor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *