«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. New York Eyaleti, Kenya Yeşil BTC’yi Desteklerken Karbon Destekli Bitcoin ve Altcoin Madenciliğini Yasaklayacak

New York Eyaleti, Kenya Yeşil BTC’yi Desteklerken Karbon Destekli Bitcoin ve Altcoin Madenciliğini Yasaklayacak

adobestock-59661532-min.jpg
Kenya’da bir jeotermal enerji santrali. Kaynak: Adobe/Belikova Oksana

Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler kripto madenciliği konusunda farklı duruşlar benimsemeye çalışırken, ABD’nin New York eyaleti ve Doğu Afrika ülkesi Kenya, yasa koyucuların girişimleri aracılığıyla kripto inovasyonunu nasıl engelleyebileceğine veya teşvik edebileceğine dair iki örnek sunuyor.

Devletin enerji kullanımını kısıtlama ihtiyacına atıfta bulunarak, New York Senatosu Blockchain işlemlerini doğrulamak için iş kanıtı (PoW) kimlik doğrulama yöntemlerinin kullanılmasıyla belirli kripto madenciliği operasyonlarında moratoryum getiren bir yasa tasarısını onayladı. İki yıllık moratoryum, bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklar dahil olmak üzere karbon bazlı yakıt kullanımıyla yürütülen yeni PoW madencilik projeleriyle ilgili.

Senato tarafından kabul edildikten sonra ve New York Eyalet MeclisiEyalet yasama meclisinin alt kanadı olan yasa tasarısı New York valisine teslim edildi. Görevdeki vali, Demokrat Kathy Hochul tasarıyı veto etmedikçe, hükümleri yürürlüğe girecek.

Tasarı, “blockchain işlemlerini doğrulamak için iş kanıtı kimlik doğrulama yöntemlerini çalıştıran kripto para madenciliği operasyonlarının sürekli ve genişletilmiş operasyonunun, New York eyaletindeki enerji kullanım miktarını büyük ölçüde artıracağını ve İklim Liderliği ve Topluluğuna uyumu etkileyeceğini” belirtiyor. Koruma Yasası.”

Öte yandan Kenya’nın enerji üretim şirketi KenGen BTC madencilik şirketlerine KenGen’in fazla jeotermal gücünü sunma planlarını ilan ederek kriptoya farklı bir yaklaşım benimsedi. Quartz raporlarına göre bu, endüstri oyuncularının enerji ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Enerji sektörü, temiz enerji sunarak kripto madenciliğinin bitcoin madenciliği tarafından tetiklenen karbon emisyonlarını azaltmaya katkıda bulunacağını söylüyor.

Afrika’nın lider jeotermal enerji üreticisi olan Kenya, çoğunluğu KenGen tarafından sağlanan 863 MW kurulu güce sahiptir. Devletin, yerel endüstri oyuncuları tarafından yeşil kripto madenciliğini teşvik etmek için kullanılabilecek Rift Vadisi devresi boyunca yer alan yaklaşık 10.000 MW’lık tahmini bir jeotermal potansiyeli var.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Başka Bir Bitcoin Madenciliği İncelemesi
– Bitcoin Madenciliği İyi veya Kötü Bir Güç Olabilir, Yasaklamak Hiçbir Şeyi Çözmez – FTX.US Başkanı

– Kenyalı Kripto Girişimcileri CMA’yı Şeytanlar Değil Düzenleyici Çerçeve Oluşturmaya Çağırıyor
– Roselyne Wanjiru ile Kenya’da Bitcoin

– Kripto’nun Sürdürülebilirlik Standart Ayarı İhtiyacı Burada Başlıyor
– Bitcoin Madenciliği Verimliliği Yılda %63 Arttı, ‘Sürdürülebilir Elektrik Karışımı’ %59 Arttı – Bitcoin Madencilik Konseyi

– Mozilla, Enerji Endişelerini Belirterek PoW Kriptolarını Terk Ettikten Sonra, Wikipedia Takip Edebilir
– Bir Proof-of-Stake Ağına Geçiş Yapan Ethereum’un Ödünleri ve Faydaları

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *