«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. NFT Dev OpenSea, Kullanıcıların E-postaları Sızdırırken 5 Güvenlik Önerisini Paylaşıyor

NFT Dev OpenSea, Kullanıcıların E-postaları Sızdırırken 5 Güvenlik Önerisini Paylaşıyor

adobestock-jorgeeduardo-1-1-media-library-original-1200-800.jpg
Kaynak: AdobeStock / JorgeEduardo

Başlıca NFT pazarı Açık deniz kullanıcılarını e-postalarının büyük olasılıkla sızdırılmış olduğu konusunda uyardı ve e-posta kimlik avı girişimlerinden kendinizi nasıl koruyacağınızla ilgili 5 tavsiyeyi hatırlattı.

“Geçenlerde bir çalışanın müşteri.ioe-posta dağıtım satıcımız, OpenSea kullanıcıları ve bültenimize aboneler tarafından sağlanan e-posta adreslerini indirmek ve paylaşmak için çalışanlarının erişimini yetkisiz bir dış tarafla kötüye kullandı.”

Veri güvenliği e-posta adreslerini içerdiğinden, e-posta kimlik avı girişimleri olasılığının yüksek olabileceğini söyleyen firma, kullanıcılarını “ileride OpenSea’den gelen e-postaları dikkatli bir şekilde ele almaya” çağırdı.

Pazar yeri 5 güvenlik önerisi sundu:

  1. OpenSea’nin kimliğine bürünmeye çalışan adreslerden gelen kimlik avı e-postalarına karşı dikkatli olun. OpenSea size YALNIZCA ‘opensea.io’ alanından e-posta gönderecektir. Lütfen bu e-posta etki alanından gelmeyen, OpenSea’den geldiğini iddia eden herhangi bir e-posta ile uğraşmayın.
  2. Bir OpenSea e-postasından asla bir şey indirmeyin. Otantik OpenSea e-postaları, herhangi bir şey indirmeye yönelik ekler veya istekler içermez.
  3. Bir OpenSea e-postasında bağlantılı herhangi bir sayfanın URL’sini kontrol edin. Yalnızca ’email.opensea.io’ya köprüler ekleyeceğiz. URL’ler. Kötü niyetli aktörlerin harfleri karıştırarak URL’lerin kimliğine bürünmesi yaygın olduğundan, ‘opensea.io’nun doğru yazıldığından emin olun.
  4. Şifrelerinizi veya gizli cüzdan ifadelerinizi ASLA paylaşmayın veya onaylamayın. OpenSea sizden bunu yapmanızı asla istemez – herhangi bir biçimde.
  5. Doğrudan bir e-postadan istenen bir cüzdan işlemini ASLA imzalamayın. OpenSea e-postaları asla doğrudan bir cüzdan işlemi imzalamanızı isteyen bağlantılar içermeyecektir. E-posta ile yönlendirildiyseniz, asla https://opensea.io’nun kaynağını listelemeyen bir cüzdan işlemi imzalamayın.”
    _____

Daha fazla bilgi edin:
– NFT Öz Savunma: Web3’te Güvende Kalmak
– Kripto Sektörü Oltalama Saldırılarında Dünyanın 3. Sektörü Büyüme – Rapor
– OpenSea’nin Yeni Pazaryeri Protokolü, NFT’lerin ‘Uniswap Moment’i Olabilir

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *