«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Panama Milletvekili: Taslak Kripto Yasamız El Salvador’un Bitcoin Yasasından Farklı

Panama Milletvekili: Taslak Kripto Yasamız El Salvador’un Bitcoin Yasasından Farklı

adobestock-271566105-min.jpg
Kaynak: Adobe/JUAN CARLOS MUNOZ

Panamalı özel üyenin bir ödeme şekli olarak kripto kullanımına izin vermeyi öneren yasa tasarısının milletvekili mimarı, önerdiği yasa ile geçen yıl El Salvador’da kabul edilen Bitcoin Yasası arasında önemli farklılıklar olduğunu iddia etti.

Salvador yasası, fiat USD ile birlikte bitcoin (BTC) yasal ihale statüsü verdi, ancak bir müşteri kripto varlıkta ödeme yapmak isterse tüccarların bir BTC ödemesini reddetmemesini şart koşuyor. Ayrıca, devlet tarafından işletilen kendi BTC cüzdanının ve uygulamasının kullanımını da teşvik etti.

Tasarıyı oluşturan 32 yaşındaki bağımsız Panamalı kongre üyesi Gabriel Silva, Panama Radyosu’na göre, tasarı yasalaşırsa yukarıdakiler geçerli olmayacak ve kapı sadece BTC’ye değil diğer tokenlere de açık olacak.

“Kripto Yasası: Panama’yı dijital ekonomi, blok zinciri, kripto varlıklar ve internet ile uyumlu hale getirmek” adlı tasarı, başarılı bir ilk okumanın ardından önümüzdeki haftalarda parlamentoda yeniden tartışılacak ve Silva, tasarının, eğer Kabul edilen, Panama’ya “dijital değer ve kripto varlıkların kullanımı, tutulması ve ihracına ilişkin yasal, düzenleyici ve mali kesinlik” getirecektir.

Bildirildiği gibi, bu yıl önlem için özel sektör ve bankacılık sektörü desteği artıyor.

Silva, kripto kullanımının, tüccarların kripto ödemelerini reddetmekte özgür olduğu, fatura şartlarına göre “isteğe bağlı” olacağını da sözlerine ekledi.

Kendisinin şu sözleri aktarıldı:

“Panama’da bunu isteğe bağlı hale getiriyoruz. Bu, Panama’da kripto param varsa ve onunla ödemek istersem ve [a vendor] kabul etmek istemiyor, [vendor] kabul etmek zorunda değildir. Ek olarak, El Salvador yasası sadece bitcoin’den bahseder. Bununla birlikte, ilk tartışmada onaylanan plan, herhangi bir kripto para birimini kullanma olasılığını ortaya koyuyor. Birden fazla kullanıma kapıyı kapatamayız ve istemiyoruz. [type of ] kripto para.”

Silva, bunun Panama anayasa hukukunun ruhuyla uyumlu olduğunu da sözlerine ekledi.

“Anayasa tek bir para biriminin zorunlu kullanımını yasaklıyor. Panama’da farklı para birimleri kullanabilirsiniz. Vatandaşları tek bir para birimiyle sınırlayan kurallar koymak anayasaya aykırı olacaktır. Sadece bitcoin’den bahsetmiyorduk, bir dizi kripto para biriminden bahsediyorduk ”dedi.

Silva daha önce tasarısının iş yaratmayı tetikleyeceğini, yatırımcıları çekeceğini ve hükümet şeffaflığını teşvik edeceğini iddia ederken, önlemi destekleyen iş liderleri Panama’nın artık kripto para birimlerinin uygulanması, kullanımları ve ekonomide.”
____
Daha fazla bilgi edin:
– Panama, Teknoloji Yatırımını Kıvılcımlamak İçin Bitcoin ve Kripto Paranın Gözünde
– Latin Amerika Milletvekilleri Bitcoin İçin Overton Penceresini Genişletiyor

– Merkez Bankası Başkanı, Meksika’da Daha Fazla Kripto Düzenlemesi Yolda Olabilir
– Arjantin, Kripto Yenilikçileri ve Yatırımcıları için Düzenleyici Sandbox’ı Başlattı

– Coinbase’in, Binance Rio Genişlemesine Hazırlanırken Mercado Bitcoin Satın Alımına Yaklaştığı Bildirildi
– Brezilya Parlamentosu Kripto Düzenleme Tasarısında Önemli Oylamaya Başlıyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *