«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Panel Tahminleri Solana için Bu Yıl Biraz Arttı, Ancak Uzun Vadeli Gelecek Parlak Kalıyor

Panel Tahminleri Solana için Bu Yıl Biraz Arttı, Ancak Uzun Vadeli Gelecek Parlak Kalıyor

adobestock-paisan191-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / paisan191

Solana’nın yerel tokeni SOL’nin fiyatının bu yıl çok fazla yükselmesi muhtemel değil, ancak daha ileriye bakıldığında hala parlak bir geleceği var, karşılaştırma web sitesi tarafından araştırılan bir kripto endüstrisi paneli. Finder.com tahmin etmiştir.

Panelistlerin ortalama yanıtlarına göre, SOL’un fiyatı bu yılın sonuna kadar 45 USD’ye ulaşacak, bu hafta Çarşamba gibi yakın bir tarihte görülen bir fiyat seviyesi.

Tarafsız tahmin, panelin 222 USD’nin olası bir yıl sonu fiyatı olduğunu söylediği Ocak ayından itibaren SOL’un yıl sonu fiyatı için çok daha fazla yükseliş tahmininin aksine duruyor.

Bu sefer düşüşe daha açık olan panelistler arasında fintech firmasının baş işletme görevlisi Kevin He de vardı. CloudTech GrubuSolana’nın “yeterince istikrarlı olmadığını” düşünen kişi.

“[I]Solana’nın ağ çöküşünü bu yıl ilk kez görmüyoruz. Daha fazla yeni proje ve uygulama, Ethereum’un kullanıcı tabanı tarafından çekilecek ve Ethereum yükseltmesini tamamladıktan sonra Solana’yı terk edecek ”dedi.

Bu arada, daha iyimser bir bakış açısıyla yorum yapan fon yönetimi yöneticisi Alex Nagorskii, DijitalXSolana’da yakın zamanda uygulanan yükseltmeleri “umut verici” olarak nitelendirdi.

Nagorskii dedi ki,

“Solan […] kısa vadede kesintileri azaltmış gibi görünen birkaç umut verici protokol güncellemesi uyguladı. İstikrarın devam edip etmeyeceğini göreceğiz. Solana, bölgenin önemli kısımlarını ele geçirdi. [non-fungible token] Ethereum’dan NFT pazarı ve piyasada iyi bir rakip olmaya devam ediyor [Layer 1] yarış.”

Diğerleri, örneğin Panxora Serbest FonGenel ortağı Gavin Smith, Ethereum’un bazı ölçeklenebilirlik vaatlerini yerine getirememesi durumunda Solana’nın potansiyel bir yararlanıcı olduğuna dikkat çekti.

“SOL, akıllı sözleşme blok zinciri alanında önde gelen yarışmacılardan biridir. Ethereum yükseltmeleri daha düşük işlem ücretleri sağlayamazsa, muhtemelen en büyük yararlanıcılardan biri olacaklar” dedi.

Geleceğe daha yakından bakıldığında, panelistler ortalama olarak SOL’un 2025 sonunda 166 USD’ye ve 2030 yıl sonunda 512 USD’ye ulaşacağını savundular.

Finder.com’un panelinden yapılan en son anket, panelin SOL’nin 2025’in sonunda 486 USD’ye ve 2030’un sonunda 1.267 USD’ye ulaşmasını beklediği bu yılın Ocak ayındaki daha önceki bir anketten önemli ölçüde daha fazla düşüş gösteriyor.

Kaynak: Finder.com

Tahminler için aşağı yönlü düşüşler, Finder.com’un gözlemlediği birçok kripto varlık için daha düşük fiyat tahminleriyle tanıdık bir modeli takip ediyor. Temmuz ayının başlarında web sitesi, bitcoin’in (BTC) yılı Nisan ayında yıl sonu fiyatı olarak tahmin ettiği 65.185 ABD Dolarından çok daha düşük olan 25.500 ABD Doları’nda kapatacağını öngören bir anket yayınladı.

Finder.com’un paneli, analistler, kurucular, CEO’lar ve alandaki akademisyenler dahil olmak üzere çeşitli kripto endüstrisi oyuncularından oluşur.

Piyasa değerine göre 9. madeni para olan SOL, şu anda (12:20 UTC) bir günde %4.8 ve bir haftada %18.7 artışla 44.14 USD’den işlem görüyor. Ayrıca bir ayda %22, bir yılda %65 ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan Kasım 2021’den bu yana %83 düştü.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Solana Kendi Blockchain Telefonunu Planlarken Öncülere Ne Oldu?
– Kaliforniya’daki Solana’yı Hedefleyen Yeni Toplu Dava Davası

– Solana’nın 100M USD Bahsi
– Kripto Endüstrisi Paneli, Ethereum için Önümüzde Dalgalı Aylar ve Yıl Sonu için 1.711 ABD Doları Muhtemel

– Cardano Fiyatı Yılı 0,63 USD’de Bitiriyor, Panel Tahminleri Giderek Düşüyor
– Panel, Tahminleri Bir Kez Yeniden Ayarladıktan Sonra Bitcoin Bu Yıl 13,6 Bin USD’ye Düşebilir

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *