«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Pantera’dan Morehead, Bitcoin’i Manipüle Edecek ‘Kimse Yeterince Büyük Değil’, ancak Altcoin’lerin Üstün Getiriler Sunmadığını Söylüyor

Pantera’dan Morehead, Bitcoin’i Manipüle Edecek ‘Kimse Yeterince Büyük Değil’, ancak Altcoin’lerin Üstün Getiriler Sunmadığını Söylüyor

911e3d9dd6.jpg
Dan Morehead. Kaynak: Bir video ekran görüntüsü, Youtube/Real Vision Finance

Bitcoin (BTC) piyasasında her gün yaklaşık 70 milyar ABD doları işlem görüyor, bu da pazarın tek bir aktörün manipüle etmesi için çok büyük olduğu anlamına geliyor, kripto hedge fonu Pantera BaşkentiCEO’su Dan Morehead, firmasının altcoin yatırımına odaklanma stratejisini açıkladı.

Bitcoin fiyatının manipülasyona yatkın olduğu argümanı, Bitcoin tarafından sıklıkla dile getirilen bir argümandır. ABD Güvenlik ve Değişim Komisyonu (SEC), ABD’de spot tabanlı bitcoin borsasında işlem gören fonların (ETF’ler) listelenmesine izin vermemesinin bir nedeni olarak.

Ancak Morehead’e göre, bitcoin pazarının büyüdüğü devasa boyut nedeniyle argüman geçerli değil.

“Bitcoin ticaretinde günde 70 milyar USD var, bu piyasayı manipüle edecek kadar büyük kimse yok. Ve her türden çılgınca başka şeyler var – Oyun Durdur – bu manipüle edilebilir, ”dedi Morehead Salı günü Financial Times’ın ev sahipliğinde canlı yayınlanan bir panel tartışması sırasında.

Kendi görüşüne göre, kripto ve blok zinciri teknolojisinin düzenleyiciler ve yatırımcılar tarafından “diğer her şey gibi normal bir varlık sınıfı” olarak görülmemesi için hiçbir neden olmadığını da sözlerine ekledi.

Morehead, daha geniş kripto pazarı hakkında “Büyük borsalar ve inanılmaz fiyat keşfi var” dedi.

Bu arada, birçok küçük altcoin ve kripto projesinde yatırımcı olarak bilinen Morehead, kurumların neden sadece bitcoin yerine altcoin yatırımını benimsemeleri gerektiğine dair bir savunma da yaptı.

“Artık çok fazla yaratıcılık oluyor. Ticaret yapabilecek kadar likit ve gerçekten önemli 150 proje var. Yatırımcılar gerçekten daha geniş bir yelpazeye maruz kalmalı, “dedi Morehead, BTC’nin artık tek başına tüm kripto piyasası için etkili bir vekil olarak hizmet edebileceğine inanmadığını belirtti.

90’ların sonlarında olduğu gibi Microsoft neredeyse tüm teknoloji endüstrisini kontrol etti, ancak gelecekteki kazançların %90’ı Amazon, Facebookve diğer şirketler, yatırımcı söyledi.

Aynı tartışmada, kripto borsasında Birleşik Krallık bölge başkanı Blair Halliday İkizler burcu2022’nin “düzenleyicinin yılı” olacağını söyledi.

Bu, geçen yıl yapılan bir Gemini anketinin, Birleşik Krallık’ta yanıt verenlerin %20’sinin 2021 itibariyle kriptoya dahil olduğunu ve bunların yaklaşık %40’ının yalnızca geçen yıl içinde yer aldığını göstermesinin ardından geldi.

Halliday, geçen yılki “dönüşümsel yılın” ardından düzenleyicilerin artık sektör üzerinde daha fazla yer edinmeye çalıştığını belirterek, artan katılımı “kaçınılmaz” olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

Halliday, kurumların önemli yatırımlar yapmadan önce “kripto alanında daha da emin olmaları gerektiğini” açıklayarak, düzenleyici ilginin artmasının sektör için uzun vadede iyi olacağını söyledi.

egemen servet fonları

Son olarak, tartışma sona ererken, panelistlere moderatör tarafından bir egemen servet fonunun kripto piyasasına “bir yıl içinde” dahil olacağına inanıp inanmadıkları soruldu.

Buna, tüm katılımcılar “evet” yanıtını verdi; Morehead, “gelecek yıl bir merkez bankasının bitcoin satın alacağına” bile inandığını söyleyerek, yorumuyla belki de en iyimser olanı oldu.

Egemen servet fonları ve merkez bankaları, dünyanın en büyük varlık alıcıları olarak bilinir ve bu varlıkların bitcoin piyasasına herhangi bir katılımının, bitcoin fiyatı için önemli bir yeni itici güç olduğuna inanılmaktadır.

Şimdilik, El Salvador, Bitcoin’i doğrudan rezervlerinde tuttuğu bilinen tek ülke. El Salvador Merkez Rezerv Bankası ülke adına bitcoin satın almak.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin Sarsılmaya Devam Ederken, Arthur Hayes 1 Milyon ABD Doları BTC Tahmininden Oluşan Koroya Katılıyor ve ‘Kıyamet Döngüsü’ Uyarısında Bulunuyor
– Bitcoin 2022 Panelistleri, Oranlar Arttıkça Daha Düşük Bitcoin Fiyatlarına Zihinsel Olarak Hazır Olun

– Bitcoin, Altcoinlerin Muazzam Yayılımına Rağmen Hakimiyetini Sürdürüyor

– Pantera Capital’in Öngörülerine Göre Kripto Dipte ve ‘Büyük Ralli’ Bekliyor
– Rusya Yaptırımları, Ülkelerin Bitcoin Rezervlerine Geçebileceği Anlamına Geliyor – Pantera CEO’su

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *