«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Rakipler Arasında En Güçlü Bitcoin Zinciri Metrikleri – Kraken

Rakipler Arasında En Güçlü Bitcoin Zinciri Metrikleri – Kraken

adobestock-andrey-cherlat-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / Andrey Cherlat

Kripto borsası tarafından izlenen zincir üzerindeki anahtar metrikler Kraken Nisan ayı için aylık bir rapora göre, geçen ay Bitcoin (BTC) ağının diğer blockchain ağlarının çoğundan daha sağlıklı zincir içi temellere sahip olduğunu gösteriyor.

Raporda incelenen metrikler, diğer şeylerin yanı sıra işlem ücretlerini, işlem sayısını, aktif adresleri, yeni adresleri ve dolaşımdaki arz artışını içeriyordu. Rapora göre, metrikler genel olarak kripto varlık ağı talebinin “Nisan ayında ve 2022’nin tamamında” düştüğünü gösteriyor.

Yine de Bitcoin ağı, Kraken’e göre “gözlenen kohorttan daha iyi performans göstererek” akranları arasında öne çıktı. Rapora göre bunun dikkate değer bir örneği, 2022’de Algorand (ALGO) için %79,7, Polkadot (DOT) için %73,6, Ethereum (ETH) için %19,9 ve %2,9 düşen ağ işlem hacmiydi. Dogecoin (DOGE) için.

Karşılaştırıldığında, Bitcoin ağındaki ABD doları cinsinden günlük zincir içi transfer hacmi, bu metrikte pozitif büyüme ile izlenen tek ağ olarak bu yıl %89,3 arttı. Bu arada Nisan ayı için Bitcoin ve Dogecoin, bir önceki aya göre sırasıyla %55,9 ve %132 artarak transfer hacimlerinde artış gören iki ağ oldu.

Ancak geçen yılın nisan ayına kıyasla, izlenen blok zincir ağlarının hiçbiri işlem hacminde artış görmedi.

Benzer şekilde, Nisan ayında Bitcoin için aktif adres sayısı bir önceki aya göre %11,8 artarken, Solana (SOL) %93,1 ile gruptaki en güçlü büyümeyi gördü. Ethereum, Algorand ve Polkadot dahil olmak üzere diğer ağlar, geçen yılın aynı ayına kıyasla Nisan ayında aktif adres sayısında düşüş gördü.

Son olarak, rapor, Mart ayında “ilk olumlu duygulara” işaret eden Bitcoin üzerindeki Harcanan Çıktı Kâr Oranı (SOPR) ve Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) Z skoru gibi zincir üstü göstergelerin ortaya çıktığını söyledi. her iki göstergenin de tersine döndüğü Nisan ayında “sahte” olabilir.

SOPR göstergesi henüz yükseliş koşullarının geri dönebileceğinin sinyalini vermese de, raporda, Bitcoin’in SOPR’sinin “aşırı satım bölgesinden çıkıp fiyatlar yükseldikçe tutunabilirse” gerçekleşeceği belirtildi.

SOPR, tüccarların kâr veya zararla satış yapıp yapmadığını ölçmeye çalışan zincir üstü bir ölçümdür. Metrik, harcanan bir çıktı (bitcoin) alınarak ve gerçekleşen USD değerinin bunun için ödenen fiyata bölünmesiyle hesaplanır.

Bitcoin Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR):

Kaynak: Kraken Intelligence

Bu arada, Kraken’in raporuna göre, MVRV Z puanı şu anda BTC’nin yakında dibe vurabileceğinin daha net bir göstergesini veriyor.

Rapor, Bitcoin’in “MVRV Z puanı, fiyatlar düştüğü için 1 okumasının biraz altında kalmaya devam ediyor, bu da BTC’nin aşırı satım bölgesinde olduğunu ve tarihsel olarak güçlü bir destek seviyesi olarak hizmet ettiğini” söyleyerek sonuçlandı.

MVRV, her bir tedarik biriminin (BTC) zincirde son işlem gördüğü fiyat üzerinden değerlenmesiyle hesaplanan, geleneksel piyasa kapitalizasyonunun gerçekleşen kapitalizasyona oranını ölçer.

Bitcoin Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere Z-skoru:

Kaynak: Kraken Intelligence

____

Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin, Luna Satın Almasına Rağmen Satışları Genişletiyor, Güçlü Zincir Verileri
– Kısa Vadeli Rahatlama Bitcoin Rallisi ‘İyimser’ Powell’ın Ardından Olabilir, Büyük Dip Olabilir – Analistler

– Başka Bir Solana Kesintisi Fiyat Etkisinin Küçük Olduğunu Gösteriyor
– Madeni Para Yarışı: Kırmızı Nisan’da En İyi ve En Kötü Kriptolar

– ‘Sürekli Güçlü’ Kurumsal Kripto Talebi Fiyat Düşüşüne Rağmen Kaldı – WisdomTree
– Ripple SEC’e Karşı Kazanırsa XRP Dört Kat Atlayabilir – Anket

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *