«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ripple Nedir? Kurucusu Kimdir?

Ripple Nedir? Kurucusu Kimdir?

r

Kripto para birimlerine olan ilginin yeni yeni arttığı 2012 yılında tasarlanmış bir coindir. XRP simgesi ile yatırım yapılabilir. Ripple geliştiricileri tarafından C++ programı ile yazılmıştır. Hali hazırda dünya üzerinde para transferine olanak sağlayan en önemli blok zincir teknolojisi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Para Ripple İle Hareket Ediyor

Günümüzde 350’nin üzerinde finans şirketi düzenli olarak XRP satın alıp transfer yapmaktadır. Bunun birden fazla sebebi olmasına rağmen, sık sık tekrarlanan alım satım işlemleri diğer coinlerin aksine Ripple’da çok spekülatif hareketlerin oluşmasını engeller.

En güncel sürümü 2018 yılında yayınlanan Ripple şu an bile yazılımcılar tarafından çağın ötesinde olarak anlatılan bir kripto paradır. En büyük avantajı düşük maliyet ve çok kısa süre içerisinde transfer olanağı sağlamasıdır.

Ripple Kurucusu Kim

Şirketi RippleLabs’dır. Aynı zamanda söz konusu şirketin dünyanın pek çok şehrinde ofisi olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Kurucuları ise; Arthur Britto, RyanFugger ve David Schwartz’dır. Yine coinmarketcap verilerine göz atarak şunu söyleyebiliriz ki; Ripple yüzlerce farklı borsadan alım satım imkanı bulmaktadır.

Bu kadar fazla borsanın bir arada işlem açtığı coin sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Bunun en temel nedeni ise biraz önce de altını çizdiğimiz üzere Ripple’ın her zaman için sadık bir alıcı kitlesinin varlığıdır.

Her zaman için arz – talep dengesi korunan nadir coiinler arasında sayılabilir. Yine de coin dünyasında dalgalanma yaşamayan coin sayısı yoktur. Bunun da altını çizmek istiyoruz.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *