«
  1. Anasayfa
  2. Kripto Araçları
  3. Ripple (XRP) Kısa Vadede 1 Doları Aşabilir Mi? Bu Verilere Dikkat!

Ripple (XRP) Kısa Vadede 1 Doları Aşabilir Mi? Bu Verilere Dikkat!

Ripple (XRP) Kısa Vadede 1 Doları Aşabilir Mi Bu Verilere Dikkat

Ripple yatırımcılarını kısa vadede neler bekliyor? Fiyat 1 dolar seviyelerini aşabilecek mi?

Fiyat bir haftalık süreçte %25 değerlendi. Peki bu süreç XRP’nin 1 dolara başlattığı bir yolculuğu temsil ediyor mu? XRP yatırımcıları yıllardır zor günler yaşıyor ve fiyatın halen 1 doların altında olması gerçekten can sıkıcı, elbette Ripple Labs’ın token satışları ve SEC’in bu konuya eğilmesi yatırımcıları fazlasıyla zarara soktu. Peki güncel görünüm neye işaret ediyor?

Ripple (XRP)

XRP fiyatı, Nisan 2021 ile Ocak 2022 arasındaki bir düzeltmede %70’ten fazla düştükten sonra toparlanmaya devam etti. 13 Şubat’ta XRP/USD, 50 haftalık üssel hareketli ortalamasının (50 haftalık EMA; kırmızı dalga) 0,833 dolar civarında 0.916 dolara kadar yükseldi. Yukarı yönlü hareket, belirleyici olmasa da esasen söz konusu dalga etrafındaki tarihsel bir satın alma hissi nedeniyle, daha fazla yükseliş ivmesi için olasılıklar açtı

Örneğin, yatırımcılar dalgayı direnç olarak çevirdikten bir yıldan fazla bir süre sonra, 27 Temmuz 2020’de sona eren haftada 50 haftalık EMA’yı başarıyla destek olarak geri aldılar. Daha sonra, XRP’nin fiyatı Nisan 2021’de %820’den fazla artarak 1,98 dolara yükseldi, bu üç yıldan fazla bir sürenin en iyi seviyesi oldu.

Tersine, 2018 ve 2020 arasındaki düşüş döngüleri sırasında, XRP‘nin 50 haftalık EMA’sı birçok durumda güçlü bir direnç seviyesi olarak hareket etti. Bu, dalganın mevcut fiyat toparlanması sırasında tanık olunan gibi yükseliş toparlanma duygularına dayanma kabiliyetini gösterdi.

Ripple (XRP) Kısa Vadede 1 Doları Aşabilir Mi?

XRP‘nin şimdi 50 haftalık EMA’sının üzerinde kararlı bir şekilde kalması gerekiyor, bu da önümüzdeki günlerde 1 doları geri almasını sağlayabilir. Mevcut fiyat seviyelerinin yaklaşık %25 üzerinde bulunan seviye, XRP‘nin iki temel direnç hedefine denk geliyor. Birincisi, Nisan 2021’den bu yana tokenin yukarı yönlü eğilimini sınırlayan çok aylı aşağı eğimli trend çizgisi.

Bu arada, ikinci hedef, Fibonacci geri çekilme seviyesinin 2,70 dolar ve 0,10 dolar arasında çekilen 0.382 Fib çizgisi ve aynı zamanda hem destek hem de direnç olarak hareket ederek Ripple (XRP)’ın güçlü eğilimlerini sınırlama geçmişine sahip.

Yine de daha düşük bir tepe olan 1 dolar seviyesi, XRP’yi düzeltme yanlılığından çıkarmayı vaat etmiyor. Bunun yerine, tüccarlara ara karlarını güvence altına alma fırsatları getirebilir ve böylece XRP’yi Fibonacci geri çekilme grafiğine göre 0,71 dolar civarında yakın bir destek hedefine doğru geri çekilmeye maruz bırakabilir.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *