«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Rus Vergi Kurumu, Ticaret Anlaşmalarında Kripto Ödemesine İzin Verilmesini Önerdi, Dijital Ruble 2023’e Kadar Hazır Olabilir

Rus Vergi Kurumu, Ticaret Anlaşmalarında Kripto Ödemesine İzin Verilmesini Önerdi, Dijital Ruble 2023’e Kadar Hazır Olabilir

40233ba264.jpg
Kaynak: Adobe/Alexandr Blinov

Rus vergi dairesinin, sınır ötesi ticaretle uğraşan şirketlerin kriptoyu bir ödeme şekli olarak kabul etmesine ve yabancı ihracatçılara kripto varlıklarla ödeme yapmasına izin vermek istediği bildiriliyor. Ve Merkez Bankası dijital rublesinin gelecek yıl en kısa sürede hazır olabileceğini iddia etti.

Izvestia tarafından gönderilen yazılı yorumları gördüğünü iddia etti. Federal Vergi Servisi (FNS) yanıt olarak Maliye BakanlığıSektörün düzenlenmesini, perakende yatırımcıların yıllık kripto harcamalarına sınırlama getirilmesini ve madencileri denetlemeyi (ve vergilendirmeyi) öneren ‘ kripto yasası taslağı.

Rapora göre FNS, yasa tasarısında mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kripto kullanımını yasaklayacak önemli bir hükme yasal bir istisna yapılmasını önerdi. Ancak FNS, işletmelerin yasadan muaf tutulmasını önerdi ve aşağıdaki taslak maddeyi ekledi:

“Tüzel kişilerin dış ticaret sözleşmeleri kapsamında mal, iş ve hizmetler için ödeme yapmasına ve yabancı kuruluşlardan dijital para birimlerinde gelir almasına izin verilecek.”

“Dijital para birimleri”, Rus bakanlıkları ve milletvekilleri tarafından kripto varlıklara atıfta bulunmak için kullanılan birçok şemsiye terimden sadece biridir.

Rapor, Maliye Bakanlığının teklifi “kısmen desteklediğini” iddia etti ve daha fazla ayrıntılandırma, tartışma ve – muhtemelen – yasal açıklama gerektireceğini belirtti.

Uzmanlar, teklifin uygulanmasının “kripto para birimlerinin yasal ihale olarak kabul edildiği Rusya dostu ülkeler” ile ticareti iyileştirebileceğini belirtti. Şu anda, bu liste yok denecek kadar az, ancak bazı uluslararası tüccarların, malları kripto parayla ödeyerek Washington liderliğindeki yaptırımlardan kaçmayı seçtikleri kesin gibi görünüyor. Örneğin, Venezuela, petrol ihracat anlaşmalarından bir miktar bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) biriktirmiş gibi görünüyor.

Bununla birlikte, aynı uzmanlar, kripto paranın sınır ötesi ticarette Batı yaptırımlarından kaçmak için bir girişim olarak kullanılmayacağını, bunun yerine, “dolar ve avro cinsinden işlem yapmanın imkansız olduğu” yaptırımsız ticaret durumlarında anlaşmaları kolaylaştıracağını iddia etti. ”

Bu arada, Ukrayna’nın işgali nedeniyle Rusya’ya uygulanan yaptırımlar, ülke küresel bir donma ile başa çıkabilecek bir ekonomik sistem yaratmaya çalışırken dijital rublenin ilerlemesini hızlandıracak gibi görünüyor.

Reuters, Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina’nın dijital rublenin 2023’te başlayacak daha geniş bir pilot uygulama öncesinde testlerden geçmekte olduğunu iddia ettiğini bildirdi.

Devlet Dumasına şunları söylediği aktarıldı:

“Dijital ruble arasında [our] öncelikli projeler Oldukça hızlı bir şekilde bir prototip oluşturduk. […] Şimdi bankalarla testler yapıyoruz ve önümüzdeki yıl kademeli olarak pilot işlemlere başlayacağız.”

Nabiullina, Merkez Bankası’nın MIR bankacılık kartları platformunu kullanan ülke sayısını artırmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi. Vize ve MasterCardHer ikisi de Rusya’daki operasyonlarını durdurdu.

Bu arada, Rusya’yı Ukrayna’ya karşı savaşında destekleyen Beyaz Rusya’da, Adalet Bakanlığı polisin ceza davalarında kriptoyu ele geçirmesine izin verecek yeni bir yasa çıkardı. Belta, Mayıs ayı ortasından itibaren, icra memurlarının “icra takibatları çerçevesinde borçlunun kripto para birimine sahip olduğu tespit edilirse” kripto paraya el koyabileceklerini bildirdi.
____
Daha fazla bilgi edin:
– ABD, Rusya’nın ‘Doğal Kaynaklarından Para Kazanmasını’ Önlemek İçin Rus Bitcoin Madenci BitRiver’a Yaptırım Yaptı
– Crypto Exchange Currency.com, Rusya’da Hizmetleri Durdurduktan Sonra Saldırıya Uğradı

– Rusya Maliye Bakanlığının Kripto’nun ‘Yasal İhale’ Olmasını İstediği Raporlarında Gerçek Yok
– ABD, Rus Kripto Borsasına Yaptırımlarla Vurdu, Rusya Merkez Bankası Kriptonun Rublenin Yerini Alacağından Korkuyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *