«
 1. Anasayfa
 2. Altcoin
 3. Rusya Uluslararası Ödemeler için Kriptoya İzin Vermeyi Düşünüyor, Fed Başkan Yardımcısı Dijital Dolar İçin Yer Görüyor, NFT Oyun Blokları Çin’deki Kullanıcıları + Daha Fazla Haber

Rusya Uluslararası Ödemeler için Kriptoya İzin Vermeyi Düşünüyor, Fed Başkan Yardımcısı Dijital Dolar İçin Yer Görüyor, NFT Oyun Blokları Çin’deki Kullanıcıları + Daha Fazla Haber

Kaynak: AdobeStock / vegefox.com

Günümüzün kripto haberlerinin radarı altında uçuşan hikayeleri araştırarak, kripto varlık ve blok zinciri ile ilgili haberlerin günlük, küçük bir özetini alın.

__________

evlat edinme haberleri

 • Reuters, Rus haber ajansı Interfax’a atıfta bulunarak, Rusya’nın kripto paranın uluslararası ödemeler için kullanılmasına izin vermeyi düşündüğünü bildirdi. Maliye bakanlığının maliye politikası departmanı başkanı Ivan Chebeskov’un aktardığına göre, fikir “aktif olarak tartışılıyor”.
 • finans devi JPMorgan Chase Bloomberg’e göre teminat ödemeleri için blockchain kullanıyor. Bankanın bu tür ilk işlemi, 20 Mayıs’ta iki kuruluşunun diğer devin token temsilini devretmesiyle gerçekleşti. BlackRock Inc. özel blok zincirinde teminat olarak para piyasası fon hisseleri. Bu çaba, yatırımcıların daha geniş bir varlık yelpazesini teminat olarak rehin vermelerine ve bunları piyasa çalışma saatleri dışında kullanmalarına olanak tanıyacak.

Yönetmelik haberleri

 • Yeni teyit edilen ABD Federal Rezerv Başkan Yardımcısı Lael Brainard, merkez bankasının dijital doları, Yahoo Finance’e göre özel sektörle senkronize çalışan küresel finansal sistemin geleceğinin bir parçası olarak gördüğünü söyledi. Brainard, bir merkez bankasının sunacağı aynı korumaları paylaşmayan sabit paralar gibi yeni dijital para biçimlerinin ödeme sistemine riski yeniden sokabileceğini söyledi.
 • Bangkok Post’a göre Tayland hükümeti, KDV Muafiyeti için Gelir Kanunu kapsamında yayınlanan yeni bir kraliyet kararnamesinin bir parçası olarak 2023’ün sonuna kadar kripto varlıkların veya dijital tokenlerin transferinden katma değer vergisini (KDV) muaf tutuyor. Dijital varlık danışmanlığı hizmet sağlayıcısının CEO’su Akaradet Diawpanich Cryptomind Grubu Holdingleriferagatin gelecekte merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) kullanımını desteklemeyi amaçlayabileceğini, ancak dijital varlık yatırımı üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını söyledi.
 • Üç ABD Cumhuriyetçi senatörü Tom Cotton, Mike Braun ve Marco Rubio, Çin’in CBDC’sinin ABD’de kullanımını sınırlamayı amaçlayan bir yasa tasarısı sundu. Tasarıya göre, ABD’deki uygulama ve yazılım dağıtımcıları, e-CNY’deki işlemleri desteklemeyecek veya etkinleştirmeyecek veya ülkede bu tür işlemleri içeren herhangi bir uygulamayı desteklemeyecektir.

oyun haberleri

 • Değiştirilemez token (NFT) oyunu adım niyet engellemek Çin anakarasındaki kullanıcılar düzenleyici politikalara uymak için 15 Temmuz’da kendilerine GPS ve IP konum belirleme hizmetleri sağlamayı durduracaklar. Çin anakarasındaki kullanıcılar varlıkları için kendi düzenlemelerini yapmaları gerektiğini söylediler.
 • Birleşik Devletler Uluslararası futbol ligi (NFL), NFL Oyuncular Derneği (NFLPA) ve oyun teknolojisi stüdyosu Efsanevi Oyunlar 2023’ün başlarında Mythical Platform’da blockchain teknolojisinden yararlanan yeni bir NFL video oyunu olan NFL Rivals’ı başlatmak için bir ortaklık duyurdu. Lansman öncesinde, 32 sınırlı sayıda benzersiz üretken 3D NFL franchise temalı NFT koleksiyonu piyasaya sürülecek. “Nadir Lig” adı verilen bir dizi düşüş.

Blockchain haberleri

 • Proje, Solana (SOL) blok zincirinin saatinin, ağdaki ideal slot sürelerinden daha uzun olması nedeniyle şu anda gerçek dünya saatinden yaklaşık 30 dakika saptığını bildirdi. Sorunun ağ performansı üzerinde herhangi bir etkisi yoktur, ancak ağdaki işlemler “duvar saati süresinden” farklı zaman damgaları gösterecektir.
 • ipUSDT stablecoin’in ihraççısı olan , jetonlarını Polygon (MATIC) blok zinciri platformunda başlattı.

değişim haberleri

 • BitMEX spot alım satım borsasının 24 saatlik işlem hacminde günlük %100 artışla 24 milyon USD’ye ulaştığını duyurdu. Ek olarak, Ortalama Günlük Değerleri (ADV) ilk haftada işlem gören 3 milyon USD’nin üzerine çıktı.
 • kripto değişimi huobi Latin Amerika kripto borsasını satın aldığını duyurdu bitex açıklanmayan bir miktar için.
 • kripto değişimi bitso Forbes’a göre 80 kişiyi işten çıkardı, ancak Latin Amerika’da ofisleri olduğu için hangi ülkelerde olduğunu belirtmedi. Ayrıca kesintilerin ne zaman yürürlüğe gireceğini de belirtmediler.

Yatırım haberleri

 • Kripto risk yönetimi şirketi Eliptik liderliğindeki C Serisi finansman turunda 60 milyon ABD doları topladı Evrim Sermaye Ortakları. Finansmanın küresel genişlemelerini hızlandırmaya yardımcı olacağını da eklediler.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *