«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Rusya’da Kriptoyla İlgili Ceza Davaları Yıldan Yıla %40 Artıyor

Rusya’da Kriptoyla İlgili Ceza Davaları Yıldan Yıla %40 Artıyor

adobestock-andrey-milkin-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / Andrey Milkin

Rusya’da kriptoyla ilgili yasal faaliyetlerde bir artış oldu – hem ceza hem de hukuk mahkemelerinde dava sayıları hızla artıyor.

Medya kuruluşu İzvestia’ya göre, siber güvenlik ekibinden araştırmacılar RTM Grubu Geçen yıl kripto varlıklarla ilgili 1.531 yasal davanın başlatıldığını gösteren bir rapor hazırladı – bunlar kripto borsası ile ilgili konulardan yasadışı kripto madenciliğine kadar çeşitlilik gösteriyor.

Vakaların büyük çoğunluğu – 954 – polis ve savcılar tarafından açılan ceza davalarıydı ve bunların çoğu uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgiliydi. Kripto varlıklarla ilgili bir dizi vaka da kara para aklama temalıydı, bazıları ise yasadışı kumar organizasyonlarıyla bağlantılıydı.

577 hukuk davasının çoğu, “kripto para birimleri satın alırken” “sebepsiz zenginleşmenin geri alınmasına ilişkin iddialar”dı. Çoğu durumda, bu, komisyoncuların (veya sahte komisyoncuların) müşterilerinin adına kripto alımları yaptıkları için müşterilerinden fazla ücret aldıkları iddia edilen küçük ölçekli dolandırıcılık örnekleri gibi görünüyor.

Hukuk davalarının diğer %9’u iflas işlemlerine ilişkindir.

Yasadışı kripto madenciliği hızla artıyor gibi görünüyor. Madencilik yasal bir gri alanda olsa da – ne finansal bir faaliyet olarak kabul ediliyor ne de yasa dışı – Rusya’da şebekeden elektrik çalmak veya “yeraltı” madencilik çalışmalarının bir parçası olarak kamu binaları ve tesislerine güç sağlamak amacıyla elektriği kullanmak artıyor. .

Son zamanlarda, önde gelen bir akıl sağlığı tesisi başkanı, kendi kripto madenciliği çabalarını ödemek için kurumun elektriğini çalma suçlamasıyla tutuklandı.

RTM Group, geçen yıl, Rusya merkezli bireylerin ve şirketlerin, kripto madenciliğinin bir parçası olarak dokuz yasadışı elektrik kullanımı vakasında 61,5 milyon ruble (yazım sırasında 1 milyon ABD dolarından fazla, ancak 2021 boyunca muhtemelen önemli ölçüde daha fazla) ödediğini kaydetti. operasyonlar.

Kaydedilen 738 uyuşturucuyla ilgili vakada araştırmacılar, suçluların “anonimliklerini korumak” amacıyla “bu ödeme yöntemine başvurduklarını” iddia etti.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Madenciler Merkez Bankasını Sanayiyi Yasallaştırmaya İkna Etmeye Çalışırken Yeni Kanun Rusya’da Kripto Ödemesini (Yine) Yasaklayacak
– Rusya, İktidar Partisi Olarak Kripto Düzenlemesine Yaklaşıyor, Enerji Bakanlığı Mevzuat İçin Zorluyor

– Bitcoin Madenciliği, Uluslararası Kripto Ödemelerinde Daha Fazla Detay Ortaya Çıktıkça Rusya’da Destek Topluyor
– Rus Vergi Kurumu, Ticaret Anlaşmalarında Kripto Ödemesine İzin Verilmesini Önerdi, Dijital Ruble 2023’e Kadar Hazır Olabilir

– Japon Adalet Bakanlığı, Kanun Uygulayıcılarının Kriptoyu Ele Geçirme Gücüne Sahip Olmasını İstiyor
– İzleyin: İspanyol Polisi Şüpheli Bir 111-teçhizatlı Kripto Madenciliği “Çiftliği”ni Bastırdı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *