«
 1. Anasayfa
 2. Altcoin
 3. SEC, Goldman’ın Bitcoin Destekli Kredisinin Diğer Tarafı olan Kripto ve Siber Birimini Neredeyse İki Katına Çıkardı + Daha Fazla Haber

SEC, Goldman’ın Bitcoin Destekli Kredisinin Diğer Tarafı olan Kripto ve Siber Birimini Neredeyse İki Katına Çıkardı + Daha Fazla Haber

adobestock-andriy-blokhin-1-1-media-library-original-1200-800.jpg
Kaynak: AdobeStock / Andriy Blokhin

Günümüzün kripto haberlerinin radarı altında uçuşan hikayeleri araştırarak, kripto varlık ve blok zinciri ile ilgili haberlerin günlük, küçük bir özetini alın.
_____

Yönetmelik haberleri

 • Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto piyasalarındaki yatırımcıları korumaktan sorumlu birime toplam 50 olmak üzere 20 ek pozisyon tahsis edildiğini duyurdu. Kripto Varlıklar ve Siber Birim (eskiden Siber Birim olarak biliniyordu). SEC Başkanı Gary Gensler duyuruda, “Bu kilit birimin boyutunu neredeyse iki katına çıkararak, SEC kripto piyasalarındaki yanlışları denetlemek için daha donanımlı olacak ve siber güvenlikle ilgili açıklama ve kontrol sorunlarını belirlemeye devam edecek.” dedi.

evlat edinme haberleri

DeFi haberleri

 • Wall Street ticaret firması Jane Sokak merkezi olmayan sermaye piyasası sağlayıcısı ile ortak oldu açık havuz ve kripto ve blockchain yatırım firması Blokkule Başkenti Clearpool aracılığıyla BlockTower’dan 25 milyon ABD Doları değerinde madeni para (USDC) ödünç alarak merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına girmek. Şirket, piyasa koşullarına bağlı olarak 50 milyon USD’ye kadar büyümeyi planladığını da eklediler.

Blockchain haberleri

 • Solana (SOL), ölüm sonrası raporunda, saniyede 6 milyon gelen işlem nedeniyle Mainnet Beta kümesindeki konsensüs nedeniyle 7 saatlik bir kesinti yaşadığını söyledi. Kanıtların, botların popüler Candy Machine programını kullanarak basılan yeni bir NFT’yi programlı olarak kazanmaya çalıştığını, doğrulayıcıların bellek sorunları nedeniyle başa çıkamadığı ve manuel müdahaleyi gerektirdiğini belirttiler. Popüler blok zincirinin arkasındaki ekip ayrıca, ağın istikrarını ve esnekliğini ele almak için üç azaltmanın çalıştığını söyledi.
 • EMURGO GirişimleriCardano’nun (ADA) ticari kolunun yatırım yan kuruluşu Blockchain, duyuruldu Katman 1 blok zinciri çözümü ile ortaklık Partia Blockchain Cardano’ya gizliliğe özgü özellikler ekleyecek “kaynakların değiş tokuşuna” izin vermek. Partia’nın geliştirme ekibi, Cardano geliştiricilerinin dapp’leri (merkezi olmayan uygulamalar) kullanım durumları için uygun olduğunda kullanmaları için özelleştirilmiş akıllı sözleşmeler geliştirecek.

Güvenlik haberleri

 • 2022’nin ilk dört ayında, kripto dünyasında istismarlar, hack’ler ve dolandırıcılık nedeniyle veya 2021 (1,3 milyar ABD Doları) ve 2020 (550 milyon ABD Doları) boyunca toplam 1,6 milyar ABD Doları kaybedildi, başına blockchain güvenlik çözümleri şirketi Sertifika.

Hukuki haberler

 • Metasosyal ağın ana şirketi Facebookblockchain teknoloji şirketi tarafından logosu nedeniyle dava ediliyor Sonsuzluk, binaen ticari marka avukatı Josh Gerben’e. Renk, markanın bir özelliği olarak iddia edilmediğinden, ticari marka sahipliğinin renk çeşitlerini de kapsadığını iddia etmektedirler.

oyun haberleri

 • video oyunu şirketi Kare Enix fikri mülkiyetlerinin (IP’ler) ve oyun stüdyolarının birçoğunu video oyun şirketine sattığını duyurdu Kucaklayan Grup diğer şeylerin yanı sıra blockchain’e odaklanmak için. Satış sözleşmesi henüz sonuçlanmış olsa da, satışın (yaklaşık 300 milyon ABD Doları değerinde) Temmuz ve Eylül ayları arasında kapanması bekleniyor.

Yatırım haberleri

 • ABD merkezli film stüdyosu melek stüdyoları SEC’e yapılan başvurulara göre, geçen Ekim ayında bir hisse senedi satışı yoluyla hazinesine 10,6 milyon ABD doları değerinde bitcoin (BTC) ekledi.
 • Gizlilik başlangıcı nym açık geliştiricileri ekosistemine çekmek için 300 milyon dolarlık yeni bir fon. Başvuruların detaylarının “yakında” takip edileceğini de eklediler.
 • yatırım devi Andreessen Horowitz TechCrunch, konuya aşina bir kaynağa atıfta bulunarak, (a16z) Hintli girişimleri desteklemek için yaklaşık 500 milyon ABD Doları ayırdığını bildirdi. Şirket ayrıca ülkede çeşitli yatırım rolleri için işe almak istediğini de eklediler.
 • Varlık yöneticisi CI Küresel Varlık Yönetimi Blockchain teknolojisi ve metaverse’deki yatırım fırsatlarına odaklanan borsada işlem gören fonların (ETF’ler) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. CI Galaxy Blockchain ETF’si ve CI Galaxy Metaverse ETF üzerinden ticarete başladı Toronto Menkul Kıymetler Borsası yıllık %0,50 yönetim ücreti ile sırasıyla CBCX ve CMVX hisse senetleri altında.
 • Dijital varlık yatırım şirketi Madeni Para Hisseleri 2021 yılının aynı dönemindeki 39,91 milyon GBP (50 milyon ABD Doları) ile karşılaştırıldığında, 2022 yılının ilk çeyreğinde 27,96 milyon GBP (35 milyon ABD Doları) birleşik gelir, kazanç ve diğer gelir açıkladı. 2021 yılının ilk çeyreğindeki 3.4 milyar GBP (4.27 milyar USD) ile karşılaştırıldığında, bu dönemde 3.07 milyar GBP (3.85 milyar USD) değerinde yönetim.
 • Web3 yatırım projesi sendika 50’den fazla müşteri, iş ortağı ve merkezi olmayan özerk kuruluştan (DAO’lar) 6 milyon ABD doları topladığını ve toplamını 28 milyon ABD dolarının üzerine çıkardığını duyurdu.

NFT haberleri

 • Varlık yöneticisi VanEck küresel bir varlık yöneticisi tarafından sunulan ilk NFT olduğunu söyledikleri bir VanEck Topluluğu takas edilemez jetonunu (NFT) piyasaya sürdüğünü duyurdu. Jetonlar bu hafta 1.000 sahibine dağıtılırken, sahipleri güncellemeleri almak ve geri bildirim sağlamak için kullanabilecekler.

kariyer haberleri

 • Roeland Van der Stappen, ödemeler devi eski Avrupa Düzenleme İşleri Başkanı Vizeilan edildi Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) için Politika ve Katılımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak yeni bir pozisyona başlıyor. kripto.com.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *