«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Staking Pool Lido, Ethereum L2’lere Genişleyecek, Yeni Teklif, Stabilcoinlerde DAO için ‘İşletim Pistini’ Arıyor

Staking Pool Lido, Ethereum L2’lere Genişleyecek, Yeni Teklif, Stabilcoinlerde DAO için ‘İşletim Pistini’ Arıyor

adobestock-namakuki-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / NaMaKuKi

Lido FinansEthereum (ETH) 2.0 için merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü ve üçüncü taraf stake havuzu operatörü olan , hizmetleri çeşitli Ethereum Layer 2 (L2) ölçeklendirme çözümleri arasında genişletmeyi hedefliyor. Bu arada, yeni bir teklif, yaklaşık iki yıllık “işletim pistini” güvence altına almayı amaçlıyor. Lido DAO stabilcoinlerde.

Pazartesi günkü bir blog gönderisinde Lido, Ethereum’un L2 çözümlerinden birkaçına genişleme planlarını duyurdu. Ekip, Lido’nun wstETH adlı ETH stake tokeninin sarılmış bir versiyonunu kullanarak L2’lere köprüler aracılığıyla ether stake etmeyi destekleyerek başlayacaklarını açıkladı.

Sonunda, kullanıcıların “varlıklarını tekrar Ethereum ana ağına bağlamaya gerek kalmadan” Katman-2’lerde doğrudan pay almalarına izin vermeyi amaçlıyorlar.

Bir hatırlatma olarak, Katman 1, Ethereum blok zinciri iken, Katman 2’ler, Ethereum Ana Ağı’ndan işlemleri işleyerek Ethereum’u genişleten ve ölçeklendiren L1’in üzerine inşa edilmiş ayrı blok zincirleridir.

Lido ekibi, projenin “ağdan bağımsız” olduğunu ve “ekonomik faaliyet gösteren” birden fazla L2’ye genişleme planları olduğunu söyledi. Köprülü staking hizmetlerini ZK-Rollup projeleriyle zaten entegre ettiler Arjantin ve Aztekve ayrıca İyimser Toplama çözümlerinde de piyasaya sürülecek iyimserlik ve arbitrum.

Lido, Ethereum ve diğer blok zincirleri için bir bahis hizmeti sağlayıcısıdır. Şu anda, stake edilen ETH’nin (stETH) yaklaşık üçte birinin yatırıldığı Ethereum için en büyük staking hizmetleri sağlayıcısıdır. Web sitesine göre, Lido şu anda platformda daha fazla 4.25 milyon ETH (6,5 milyar USD) hisseye sahip.

Blog gönderisinde Lido, Katman 2’ye genişlemenin kullanıcıların daha düşük ücretlerle ETH stake etmelerine ve aynı zamanda “verimleri artırmak için yeni bir DeFi uygulamaları paketine erişim” kazanmalarına olanak sağlayacağını iddia etti.

“Birkaç L2 türü vardır. Gelecekte, ekonomik aktivitenin ve işlem hacminin büyük bir kısmının (çoğunluk olmasa da) hem genel kullanım hem de amaca özel Katman 2 ağlarına taşınacağına inanıyoruz” dedi.

Bu arada, Lido’daki İş Geliştirme Başkanı Jacob Blish, Lido DAO (merkezi olmayan özerk organizasyon) için stabilcoinlerde yaklaşık iki yıllık “işletim pistini” güvence altına almak isteyen bir teklif ortaya koydu.

Teklifte, “Bu, Lido ve çekirdek katkıda bulunanların protokol için gerekli olan önemli çalışmaları uzun vadede devam ettirebilmelerini ve özerk, kendi kendini yöneten bir kolektif olarak gelişmelerini sağlayacaktır” dedi.

Blish, DAO’nun hazineden yerel token LDO’sunun arzının %2’sini, yani 20 milyon LDO’ya eşit olan, %50 primle 7 günlük bir TWAP (zaman ağırlıklı ortalama fiyat) ile satmasını önerdi.

LDO jetonu başına 1.452153 USD fiyatla DAO’nun DAI stabilcoin’de 29 milyon USD yükseltebileceğini hesapladı.

Özellikle, LDO tokeni son yedi gün içinde artmasına rağmen bugün hafif bir darbe aldı. Saat 9:23 UTC’de LDO, bir günde %8,6 düşüşle 1,47 USD’den işlem görüyor. Bu arada, bir haftada %136 ve bir ayda %220 arttı.

Bu arada Lido, bu yıl Nisan ayında Ethereum’un merkezi olmayan bir blok zinciri statüsüne zarar veren “tekel olmaya sarsılmaz bir bağlılık” olarak görülen şey için topluluk eleştirisiyle karşı karşıya kaldı – ancak ekip bunu düzeltmeyi hedeflediğini söyledi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Dominant Stake Pool Lido, Ethereum’da ‘Uzun Süreli’ Hasara Neden Oluyor, Ama İyileştirmeyi Amaçlıyor
– Celsius’un Açık Piyasada Stake Edilen Ethereum’u Satması için Yeterli Likidite Yok – Analist

– Vitalik Buterin, Birleştirme Sonrası Ethereum Merkezileştirme Endişelerini Doğruladı, ‘Aşırı Felaket Etmeme’ Çağrısında Bulundu
– ‘Çalkantılı Fırlatma’ sonrasında Roller Coaster Modunda İyimserliğin OP Simgesi

– 2022, 2. Katman Yılı Başlıyor
– Ethereum L2 Ağlarındaki DeFi, Ethereum Ücret Seviyesi Düşerken Bile Önemli Bir Büyüme Görüyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *