«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Star Hukuk Danışmanı Ekibe Katıldığında, Grayscale’in Bitcoin ETF Uygulamasına Doğru İyimserlik Yükseliyor

Star Hukuk Danışmanı Ekibe Katıldığında, Grayscale’in Bitcoin ETF Uygulamasına Doğru İyimserlik Yükseliyor

c0a4d00afb-media-library-original-900-600.jpg
Kaynak: iStock/Fotoğrafçı, Film Yapımcısı, Tasarımcı

Kripto endüstrisindeki önde gelen sesler bu konuda iyimser gri tonlamalıarkasındaki büyük kripto varlık yönetim firması Gri Tonlamalı Bitcoin Güveni (GBTC), güveni spot tabanlı bir bitcoin (BTC) borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmek için gerekli onayları almakta başarılı olacaktır.

Bu hafta bildirildiği üzere Grayscale, ABD’nin eski bir Başsavcısı olan Donald B. Verrilli’yi ek hukuk danışmanı olarak görevlendirdi. ABD Güvenlik ve Değişim Komisyonu (SEC) GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürmek için başvurusunda.

Şirket, “BTC ETF başvurumuzu desteklemeye hazır, mümkün olan en güçlü hukukçu ekibine sahip olduğumuzdan emin olmak istiyoruz” dedi. Verrilli’yi “ülkenin en deneyimli avukatlarından biri” olarak nitelendirerek devam etti ve idari prosedür ve “yargı şubesiyle çalışmanın pratik meseleleri” hakkında “derin bir anlayışa” sahip olduğunu söyledi.

SEC’in davayla ilgili kararı için son tarih 6 Temmuz.

Grayscale’in Verrilli’yi hukuk danışmanı olarak tuttuğu haberi, ABD’li düzenleyicilerle çalışma konusundaki sağlam deneyimi göz önüne alındığında, kripto endüstrisinde iyimserlik yarattı.

“Güçlü hareket. Gri tonlamalı iş demektir,” ABD merkezli bir avukat ve Politika Başkanı Jake Chervinsky Blockchain Derneği, söz konusu.

Grayscale’in başvurusunun onaylanması gerektiğine dair “hiç şüphe yok” diye ekledi. “Özellikle Don Verrilli liderliğindeki bir hukuk mücadelesinde SEC’in nasıl ayakta kaldığını anlamıyorum. Takviminizi işaretleyin, ”dedi kripto odaklı avukat.

Haber, kripto hedge fonunun kurucu ortağı ve CEO’su Zhu Su tarafından da alındı. Üç Ok Sermayekim basitçe aranan Verrilli’yi “güçlü” işe alma hamlesi.

Özellikle, sektör kuruluşu Law360’ın SEC’deki “bir dizi üst düzey avukatın” geçen yıl ajanstan ayrıldığını bildirmesiyle haber geldi.

Rapora göre, ayrılmalar yalnızca avukatlar için sıcak bir iş piyasasıyla ilgili değil, aynı zamanda SEC Başkanı Gary Gensler’in “saldırgan yaptırım taktikleri” ve “daha fazla dava ve uzlaşma cezaları için bir dürtü” üzerindeki hayal kırıklığıyla da ilgili.

SEC’den ayrılan isimsiz bir kaynak, “SEC’in getireceği dava türlerine bakıyordum ve SEC tarafında zafere giden bir yol göremiyordum” dedi.

Bu yılın Mart ayında, Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, şirketinin ETF’si SEC tarafından reddedilirse, İdari Usul Yasası kapsamında bir dava düşüneceğini doğruladı. Sonnenshein, “Temmuz ayına kadar tüm seçeneklerin masada olduğunu düşünüyorum” dedi.

Grayscale, Bitcoin Trust’ı bir ETF’ye dönüştürmede başarılı olursa, ABD’de doğrudan bitcoin vadeli işlem sözleşmeleriyle değil “fiziksel” bitcoin tarafından desteklenen ilk bitcoin ETF’si olacak.

Potansiyel bir onayın da bitcoin fiyatı için önemli bir katalizör olduğuna inanılıyor.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin ETF’lerini Başlatmak Bitcoin Taşkınlarını Patlatabilir – Çalışma
– Ethereum Vadeli İşlemleri ETF, Spot Bitcoin ETF’den Önce Gelebilir – Analist

– İşte Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF Hakkında Bilmeniz Gerekenler
– MicroStrategy ve Grayscale Bitcoin Trust’ın Hisseleri Artık ETF’lerle Rekabet Ediyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *