«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Tasarruf Bankası Ağır Siklet OK Finans Grubu, Kripto Varlık Lansman Planlarını Açıkladı

Tasarruf Bankası Ağır Siklet OK Finans Grubu, Kripto Varlık Lansman Planlarını Açıkladı

20220128-210dd3e6f9f0e3c0298e772d1e5edc7bc2f19642-min.jpg
Kaynak: okfngroup.com

Güney Kore’nin Tamam Mali Grup – ülkenin en büyük tefecilerinden ve tasarruf bankacılığı hizmet sağlayıcılarından biri – bir kripto varlık yaratma planlarını açıkladı. Şirket, jetonları piyasaya sürmeyi umut eden büyüyen bir şirketler grubundan biri olacak ve bu, ülke çapında ilk madeni para tekliflerinin (ICO’lar) yasaklandığı günlerin sayılı olabileceğini gösteriyor.

Yasak 2017’de yürürlüğe girdi ve beğenilerini zorladı. kakao ve Hyundai Grubu şirketler, denizaşırı iştirakleri aracılığıyla madeni para çıkaracak. Ancak Başkan Yoon Seok-yul, yasağı kaldırmaya hazır olduğunu belirtti.

OK Financial Group, yasağı kaldıran mevzuatın zamanında yürürlüğe girmemesi durumunda madeni parasını yurt dışına çıkarmayı da seçebilir. Seoul Kyungjae, şirketin madeni parasının bu yılın sonuna kadar hazır olacağını söylediğini bildirdi.

Medya kuruluşu, şirketin madeni parayı kendi aracıyla çıkaracağını bildirdi. Tamam Yatırım Ortakları (OKIP) yan kuruluşudur ve sözde “ikincil” finans sektörü için bir “ilk” olacaktır. Şirket, blockchain şirketlerini ortaklık teklifleri sunmaya davet etti ve OK Coin adını vereceği şeyi geliştirmeye istekli firmalardan teklifler alacak.

Şirket, bazıları kendi hamlelerini planlayan diğer yerli finans sektörü oyuncuları tarafından ICO ve kripto piyasasına girebilir. Medya kuruluşu bankacılık devi örneğine dikkat çekti wooriyasak getirildiğinde planları rafa kaldırmadan önce kendi parasını serbest bırakmayı umuyordu.

Yine de medya kuruluşu, rakip tasarruf bankalarının ve “ikincil finans sektöründeki diğer grup şirketlerinin” OK’nin kripto alanına “hızlı girişi” nedeniyle “gerginleştiğini” ve buna göre “iş olanaklarını araştırdıklarını” ekledi.

bu Sangsangin Tasarruf Bankası en son genel hissedarlar toplantısında iş alanı listesine “blok zinciri tabanlı kripto varlık ticareti ve aracılık işi” ve karşılıksız token (NFT) “üretim ve aracılık/satış”ı ekledi. Ve Japon finans devi SBI GrubuBir dizi Güney Koreli yan kuruluşu (bir tasarruf bankası dahil) işleten . Biber Tasarruf Bankasıbir başka OK rakibi de yönetim ekibine önde gelen bir blok zinciri endüstrisi yetkilisi atadı.

Ayrıca medya kuruluşu, OK Financial Group’un “NFT pazarına atladığını” da sözlerine ekledi.

OKIP projesi ayrıca şirketin “doğrudan NFT’leri yayınladığını” görecek. OK Financial Group ayrıca, bu yılın başlarında bir dizi NFT yayınlayan ilk profesyonel kulüp olan profesyonel bir voleybol takımı da işletiyor. İlk aralığı ücretsiz olarak dağıtıldı.

OK Financial Group, yakın zamanda düzenleyici Adil Ticaret Komisyonu(FTC) kurumsal izleme listesi. Liste, holding olarak sınıflandırılması gerekebilecek firmaları içermektedir. Daha önce bildirildiği gibi, Dunam – operatörü upbit kripto borsası – bu yıl FTC kuralları uyarınca bir holding olarak sınıflandırılan ilk Güney Koreli kripto şirketi oldu.

Böyle bir sınıflandırma iki ucu keskin bir kılıç gibidir. FTC ve diğer mali düzenleyiciler, holdingleri sıradan şirketlerden çok daha sıkı düzenlemelere tabi tutuyor. Ancak halk arasında, holding sınıflandırması olumlu bir şey olabilir, marka imajını ve güven seviyelerini yükseltebilir.

OK Financial Group’un 2021 rakamlarına göre toplam varlık değeri 4,1 milyar ABD doları oldu. Korea Times’ın Mayıs ayında bildirdiğine göre, şirketin toplam 15 yan kuruluşu var ve ülkenin önde gelen özel tefecilik şirketi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Token Lansmanlarını Gözleyen Daha Büyük Çarpıcı Güney Koreli Kripto Dışı Firmalar
– Seçilmiş Başkan ICO Yasağını Kaldırmaya Hazırlanırken Daha Fazla S Kore Altcoin için Hazırlanın

– Güney Kore’nin En Büyük Neobank’ının Kripto Borsası Bankacılığı Anlaşmasının Eşiğinde Bildirildi
– Güney Kore Bankası Shinhan, Ulusun İlk Kurumsal Kripto-Fiat Hesabını Başlattı

– İktidar Partisi, Güney Kore Kripto Borsalarının Kendi Kendini Düzenlemeye Hazırlandığını Söyledi
– Upbit Operatörü, İştirakin 2020 103 Milyon ABD Doları LUNA Satışını İnceliyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *