«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Taşıt kredisi faiz oranları ne kadar? İşte Banka Faiz Oranları..

Taşıt kredisi faiz oranları ne kadar? İşte Banka Faiz Oranları..

faiz-YORx_cover

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, taşıt kredisi ile ilgili yeni düzenleme hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Akben’in yaptığı bu açıklamalardan sonra bankalar ve finans kurumları 0 km, ikinci el taşıt kredilerinde kampanyalar düzenledi.

Başkan Akben’den Açıklama Geldi..

Yerli otomobil olan TOGG’un piyasaya sürülmesiyle otomobil kredilerinde artırım yapılacağını açıklayan Akben, “Otomobil tarafında da güncelleyeceğimiz rakamlar var. Orada bizim teşvik ettiğimiz bir alan var. İthal araçlar tarafında değil de biraz daha yerli araçlar tarafında kredi tarafı daha etkin olsun. Yerli otomobilimiz de çıktığında bir güncelleme yapacağız. Güncelleme ile birlikte orası biraz daha rahatlayacak. Sayı ile birlikte miktar da var. 120 bin 300 bin 750 bin diye dilimler var. O dilimlerde bir güncelleme yaparak, diyelim ilk dilim 120 bin. 120 binin yüzde 70’ini kredi alabiliyorlar. Onları güncelleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bankaların Faiz Oranları

Ziraat Bankası, %1,61

Vakıfbank, %1,59

Akbank, %2,1

Halkbank, %1,63

Taşıt kredisi faiz oranı vermektedir.

Taksit sayısı için TCMB ile Hazine ve Maliye Bakanlığının da görüşeceğini belirten Başkan Akben, “Sektör temsilcileriyle de görüşüyoruz. Taleplerini değerlendiriyoruz. Bunun cari açığa etkisini de inceliyoruz. Burada teşvik ettiğimiz bir alan var. İthal araçlarda değil daha çok yerli araçlarda krediler daha faal ve etkin olsun istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *