«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Terra ‘Canlanma Planı 2’ Geçmeye Hazır, Ama Topluluk İçinde Hala Karışıklık Var

Terra ‘Canlanma Planı 2’ Geçmeye Hazır, Ama Topluluk İçinde Hala Karışıklık Var

webp-net-resizeimage-media-library-original-1238-825-media-library-original-1238-825.jpg
Kaynak: Adobe/Casimiro

tarafından önerilen en son canlanma planı olan Terra (LUNA) ekosistemi “Canlanma Planı 2” Terraform Laboratuvarları Geçen hafta oylamaya sunulan kurucu ve CEO Do Kwon, son tarihine yaklaşıyor ve onaylanacak.

Salı sabahı (UTC saati) itibariyle, katılımcıların %66,33’ü öneriyi desteklemek için oy kullandı, %20,83 çekimser kaldı, %0,36’sı “hayır”, %12,48’i “vetolu hayır” oyu verdi, bu da onların önergeyi desteklediğini gösteriyor. kesinlikle katılmamak.

Özellikle, oylar tüm onaylayıcıların %76,41’inden geldi ve kalan onaylayıcıların %24’ünden daha azının oy kullanmak için bir günden az zamanı kaldı.

Teklif, oylamaya katılmak için gereken minimum onaylayıcı sayısı olan %40’lık bir yetersayıya sahiptir. Ayrıca geçiş eşiği %50, veto eşiği %33,4’tür.

Bu nedenle, mevcut aşamasında, teklif geçmek üzere ayarlanmıştır. Ve henüz katılmamış olan doğrulayıcıların geri kalan %23,59’u “vetolu hayır” oyu verse bile, gerekli veto eşiğine ulaşamayacaklardı.

Teklifin geçmesi planlansa da, toplulukta ağa gerçekten ne olacağı konusunda hala bir kafa karışıklığı var.

Bazı topluluk üyeleri, teklife “hard fork” olarak atıfta bulunuyor. Ancak, yakın tarihli bir Twitter dizisinde, Terra’nın resmi hesabı, teklifin yeni bir zincir oluşturmayı hedeflediğini açıkladı.

“Son zamanlarda, birkaç topluluk üyesi (bazıları [Terraform Labs]) önerilen yeni blok zincirine atıfta bulundular [Proposal] 1623, bir oluşum zincirinin aksine bir “çatal” olarak,” Terra dedim. “Canlanma planı, mevcut zincirin bir “çatalını” önermek değil, daha çok yeni bir zincirin yaratılmasını öneriyor.”

Kriptoda çatal, biri önceki protokolü ve diğeri yeni bir sürümü izleyen iki blok zinciri oluşturan bir blok zinciri protokolünde büyük bir yükseltme anlamına gelir. Özellikle, yeni zincir tüm geçmişini orijinal zincirle paylaşmaya devam edecekti.

Ancak, “Terra 2.0” geçmişini mevcut Terra zinciriyle paylaşmayacağından, teorik olarak orijinal zincirin bir çatalı olmayacaktı.

Do Kwon’un kendisi ilk taslağında “çatal” kelimesini kullandığından, kafa karışıklığının büyük ölçüde haklı olduğunu belirtmekte fayda var. O zamandan beri, bir değişiklik sırasında tekliften “çatal” kelimesini çıkardı.

Bildirildiği gibi, Do Kwon’un en son canlanma planı, sabitleme hatası tüm ekosistemin çökmesine neden olan algoritmik stabilcoin terraUSD (UST) olmadan yeni bir zincir oluşturmayı öneriyor.

____

Daha fazla bilgi edin:
– LUNA, Do Kwon’un Fikre Karşı Çıkmasına Rağmen Yakılan 273 Milyon Token Olarak Atladı
– Terra, Do Kwon’un Canlanma Planına Bir Değişiklik Ekliyor, Anket UST Kayıplarını Açıklıyor

– Do Kwon’un Yeni Terra Blockchain Planı ‘Nihai’ Oldu ve Oylamaya Başlandı
– Binance CEO’su Terra Fall’dan Öğrenilen Dersleri Paylaştı, ‘Kripto Endüstrisinin Esnekliğinden Memnun Olduğunu’ Söyledi

– Tuhaf Bir Tesadüf – Binbaşı Terra Destekçileri Aynı Gün Sessizliği Bozdu
– Güney Kore Hükümeti, Savcılık Do Kwon ve Terraform’daki Isıyı Yükseltiyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *