«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Terra’dan Do Kwon, LUNA ve UST Krizinden Önce Terraform’un Güney Kore Kolunu Tasfiye Etti

Terra’dan Do Kwon, LUNA ve UST Krizinden Önce Terraform’un Güney Kore Kolunu Tasfiye Etti

snapshot1-min.jpg
Terra’nın Kurucu Ortağı Do Kwon Ekim 2019’da. Kaynak: Bir video ekran görüntüsü, Youtube/Terra

Yeni raporlar, Do Kwon’un (gerçek adı Kwon Do-hyeong) terra (LUNA) platformu için bir fırtınanın çıktığının farkında olabileceği yönündeki spekülasyonları alevlendirdi. Terraform Laboratuvarları beyni, beklentisiyle geçen ay kadar erken bir tarihte şirketinin yerel parçalarını feshetmek için harekete geçmiş olabilir.

Bildirildiği gibi, token geçen hafta sıfıra yakın bir hızla yükseldi ve terraUSD (UST) sabit parası sabitini kaybetti, bu da öfkeli bir yatırımcının Kwon’un apartman kompleksine girip karısının nerede olduğunu açıklamasını talep etmesine yol açtı.

Kwon o zamandan beri bir ağ hard fork’u ve 1 milyar jeton için sahiplik sıfırlamasını içeren bir “canlanma planı” ile yanıt verdi. Bu plan, benzerleri tarafından küçümsenerek karşılandı. Binance CEO Changpeng Zhao (CZ), yeni çatalın “değerden” yoksun olacağını iddia etti ve Kwon’un akıl yürütmesini “arzu dolu düşünce” olarak nitelendirdi.

Ancak, Kwon’un savaşmak için bundan daha büyük yangınları olabilir. Reddit’te, bir belgenin bir kopyasını almış gibi görünen bir sosyal medya posteri – gerçek görünümlü bir form Güney Kore Yüksek Mahkemesi – Busan merkezli firmanın 30 Nisan başvurusunun ardından 4 Mayıs’ta gerçekten tasfiye edildiğini gösteriyor. Kwon, söz konusu tasfiye memuru olarak seçildi.

Söz konusu belgedeki veriler, Digital Today’e göre, “Terraform Labs Kore 30 Nisan 2022’de yapılan genel kurul toplantısında Busan genel merkezini ve Seul şubesini feshetmeye karar verdi.”

Rapor ve diğerleri, iddialarını desteklemek için fotoğrafik kanıtlar sundu.

Raporda, “Terraform Labs Kore merkezinin” “4 Mayıs’ta tasfiye edildiği ve Seul şubesinin 6 Mayıs’ta tasfiye edildiği” belirtildi. Yine şirket sicilindeki firmaların kayıtlarına göre, tasfiye memurunun adı CEO Kwon Do-hyeong olarak listelenmişti.”

Kwon, şirketi Singapur’da kurduktan bir yıl sonra, 2019’da Terraform Labs’ın Güney Kore şubelerini kurdu. Ancak rapor, kripto topluluğunda Kwon’un Terraform’u başlatmadan önce kurduğu bir dizi başka firma hakkında – 2017’de istifa ettiği de dahil olmak üzere – “sorular da sorulduğunu” kaydetti.

Aynı medya kuruluşu, Güney Kore’nin en üst düzey mali düzenleyicilerinin her ikisinin de, Finansal Hizmetler Komisyonu ve Mali Denetleme Hizmeti LUNA ile ilgili olarak piyasadaki belirli “eğilimleri” araştırmayı amaçlayan “acil durum önlemleri” ve “kontroller” başlattılar. Şimdiye kadar bu soruşturmanın doğası hakkında daha fazla ayrıntı açıklanmadı.

Bu arada, Kwon’un mülküne izinsiz girme sorumluluğunu üstlenen kripto canlı yayıncısı görünüşe göre polise teslim oldu. EDaily, yasal nedenlerle adı yalnızca A olan canlı yayıncının 16 Mayıs sabahı Seul’deki Seongdong Polis Karakolunda gönüllü olarak teslim olduğunu bildirdi.

Siyah gözlükler, beyzbol şapkası ve yüz maskesi takarak, içeri girmek ve içeri girmekle suçlandı ve karakola girerken gazetecilere şunları söyledi:

Elimden geldiğince polis soruşturmasıyla işbirliği yaptıktan sonra geri döneceğim” dedi.

Gibi Cryptonews.com Geçen hafta bildirildiğine göre, Chancers adlı popüler bir AfreecaTV canlı yayıncısı, izleyicilerine LUNA yatırımları nedeniyle “başarısız olduğunu” ve “kırıldığını” söyledikten sonra sorumluluğu üstlendi.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Luna Vakfı, Neredeyse Tüm Bitcoin Yığınının Harcandığını Söyledi, UST Kullanıcılarına Tazminat Sözü Verdi
– Vitalik Buterin & Binance CEO’su Do Kwon Başka Bir Terra ‘Canlanma’ Planı Önerirken Ses Veriyor

– Terra’nın Çöküşünden Sonra, Cryptoverse ‘Ponzi Benzeri Varlıklar’, VC’lerin Rolü ve ‘Cahil’ Kripto İnsanları Üzerine Düşünüyor
– Coinbase, Daraltılmış Stablecoin Üzerinden Dava Açtı, Ama UST Değil (Henüz)

– Terra Blockchain Yeniden Başlatıldı, Binance, CZ’nin “Çok Hayal kırıklığına uğramasına” Rağmen LUNA & UST Ticaretine Devam Ediyor
– Kişiselleşiyor – ‘Kırdı’ LUNA Yatırımcısı Do Kwon’un Evine Geliyor, Polise Teslim Olmayı Planlıyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *