«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Terraform Yetkililerinin Do Kwon ‘Singapur Vatandaşlığına Başvurabilir’ Olarak Güney Kore’den Ayrılmaları Yasaklandı

Terraform Yetkililerinin Do Kwon ‘Singapur Vatandaşlığına Başvurabilir’ Olarak Güney Kore’den Ayrılmaları Yasaklandı

snapshot2-min-media-library-original-1078-719.jpg
Terra’nın Kurucu Ortağı Do Kwon Ekim 2019’da. Kaynak: Bir video ekran görüntüsü, Youtube/Terra

Güney Koreli savcılar, belirsiz sayıda mevcut ve/veya eski Terraform Laboratuvarları geliştiriciler de dahil olmak üzere yetkililerin ülkeyi terk etmesi.

Güney Kore devlet yayın kuruluşu KBS, iki kişinin kimliğinin doğrulandığını ve her ikisinin de şirket veya bağlı kuruluşlarında eski üst düzey yetkililer olduğunu bildirdi.

Savcılar – yakın zamanda reforme edilen Yeouido Grim Reaper mali suçlar soruşturma birimi de dahil olmak üzere – geçen ayki UST/LUNAC kazasının ardından mali usulsüzlük şüpheleri üzerine Terraform’u araştırıyorlar.

Terraform, 2018 yılında Singapur’da kuruldu.

Raporda, Güney Koreli yetkililerin bazı kişilerin ülkeden kaçmak isteyebileceğinden endişeli göründüğü belirtildi.

Terraform’un kurucu ortağı Do Kwon’un Singapur vatandaşlığı elde etmeye çalışabileceğini açıkladı. Singapur yasaları, belirli firmaların yabancı sahiplerinin bir dizi kriteri karşılamaları halinde vatandaşlık başvurusunda bulunabilmelerini şart koşuyor. Bunlar, Singapur’da iki veya daha fazla yıl yaşamayı içerir – Kwon’un görünüşte zaten yerine getirdiği bir kriter.

Başvuru sahipleri ayrıca Singapur ulusal fonlarına belirli bir miktar para katkıda bulunmalıdır.

Aynı rapor, ismi açıklanmayan bir “eski Terra ağ geliştiricisi”nin Kwon’un gerçekten de şu anda “Singapur vatandaşlığı almaya çalıştığını” iddia ettiğini aktardı. Aynı geliştirici, soruşturma tamamlanana kadar Güney Kore’de kalması söylenen kişilerden biri olduklarını iddia etti.

Raporda, yasağın Kwon için geçerli olmadığı belirtildi. Güney Koreli yetkililer, Kwon’un şu anda Singapur’da ikamet ettiğini iddia ediyor.

Ancak boru hatlarında daha fazla seyahat yasağı olabilir – isimsiz geliştiricinin, Terra ağında “birkaç geliştirici birlikte çalıştığından”, önümüzdeki günlerde “daha fazla çalışanın” muhtemelen “ülkeden ayrılmasının yasaklanacağını” belirttiği bildirildi.

Aynı geliştirici, KBS’nin bildirdiğine göre, Anchor ödünç verme ve ödünç alma protokolü gibi “temel projelerin tasarımından ve geliştirilmesinden sorumlu” idi.

Anchor kredi protokolü, UST’nin dolaşımdaki arzının çoğunu barındırıyordu ve kullanıcıların %20’lik yüksek getirisi ile UST stabilcoin’ini elinde tutmaları için önemli bir teşvik mekanizması olarak kullanıldı.

Ancak rapor, savcıların Kwon hakkındaki soruşturmalarında şimdiye kadar “önemli bir ilerleme” kaydetmediğini kaydetti.

Başka bir ulusal yayın kuruluşu olan MBC, Birleşik Devletler düzenleyici Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen yıl Temmuz ayında Terra ağının Ayna Protokolü soruşturmasının bir parçası olarak Kwon ile dört buçuk saat görüştü. SEC, Kwon’a mahkeme celbi göndererek devam etti Eylül 2021’de.

Aynı raporda, SEC’in Kwon’dan 27 noktada yanıt vermesini istediği ve röportajını video bağlantısı üzerinden yürüttüğü de belirtildi.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Terra Çöküşünden Sonra Tokenomik Nasıl Değişebilir?
– Yeni Luna Token Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinden Neredeyse %90 Düştü ve Trendini Düşürmeye Devam Ediyor

– Küçük Balık Yatırıma Devam Ederken Büyük Cüzdanlar Anchor/UST’den Çıktı – Jump Crypto
– ‘Spekülatif’ Luna Classic En İyi Bir Meme Parası Olarak Görülüyor

– Terra’nın Çöküşünden Sonra, Cryptoverse ‘Ponzi Benzeri Varlıklar’, VC’lerin Rolü ve ‘Cahil’ Kripto İnsanları Üzerine Düşünüyor
– Tuhaf Bir Tesadüf – Binbaşı Terra Destekçileri Aynı Gün Sessizliği Bozdu

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *