«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Terra’nın Çöküşünden Sonra, Cryptoverse ‘Ponzi Benzeri Varlıklar’, VC’lerin Rolü ve ‘Cahil’ Kripto İnsanları Üzerine Düşünüyor

Terra’nın Çöküşünden Sonra, Cryptoverse ‘Ponzi Benzeri Varlıklar’, VC’lerin Rolü ve ‘Cahil’ Kripto İnsanları Üzerine Düşünüyor

adobestock-2363169.jpg
Kaynak: Adobe/MJB

TerraUSD (UST) stabilcoinin ve tüm Terra (LUNA) ekosisteminin muhteşem çöküşünden sonra kripto topluluğunda biraz kendini yansıtma zamanı.

Kripto yatırımlarının nasıl olması gerektiği, kripto projelerinin nasıl tanıtıldığı ve ortalama yatırımcılar için izlenecek en iyi stratejinin ‘yalnızca bitcoin’ olup olmadığı hakkında bir tartışma şimdi toplulukta yeniden ortaya çıktı.

Tartışmalardaki kilit noktalardan biri, büyük girişim yatırımcılarının Terra tabanlı varlıkları perakende yatırımcılara tanıtmada sahip oldukları roldür; çoğu durumda, UST ve LUNA’nın dayandığı temel ekonomik model hakkında görünüşte çok az veya hiç anlayışı yoktu.

“Ponzi benzeri varlıkları ‘mavi çipler’ olarak tanıtmayı bırakmanın zamanı geldi” yazdı kripto tüccarı ve ekonomist Alex Krüger. “Artık aldatıcı pazarlama olmaması” gerektiğini ekledi ve borsaların “yüksek hacimler ücretleri artırmasına” rağmen “ponzileri” listelememesi gerektiğini söyledi.

Krüger, “Tek kurtarıcı nokta, bunun daha sonra değil, artan benimseme ve piyasa değerinden sonra değil, şimdi gerçekleşmesidir,” diye ekledi.

Bu arada, bir Bitcoin (BTC) savunucusu ve geliştiricisi olan Udi Wertheimer, dedim LUNA’nın çöküşüyle ​​ilgili onu en çok şaşırtan şeyin “Kaç yatırımcının dinamikleri TÜMÜ ANLAMADIĞI” olduğunu söyledi.

Wertheimer, “Şu anda patlayacağına inanmadım, ancak dinamikleri ve bir çöküşün / ne zaman olursa olsun nasıl görüneceğini anladım” dedi ve sadece bitcoin satın almanın “makul bir strateji ve tavsiye ettiğim şey bu” dedi. çoğu insan.”

Ancak Wertheimer, yalnızca bitcoin önermek ile diğer her şeyi “dolandırıcılık” olarak adlandırmak arasında önemli bir ayrım olduğunu belirtti ve ikincisinin insanları “en önemli olduğunda tavsiyelerinizi görmezden gelmeye” yönelteceğini söyledi.

Aynı argümanı bir adım daha ileri götüren, bir başka popüler Bitcoin savunucusu ve ortağı olan Nic Carter, Kale Adası Girişimleri, dedim yatırımcılar UST’de gerekli özeni göstermediler çünkü kripto insanları çoğunlukla ekonomiden tamamen habersizler ve her şeyi ilk kez keşfettiklerini düşünüyorlar. […]”

Carter ayrıca, kripto endüstrisinden çok az kişinin “deliler tam bir pislik olduğu için” Terra’yı eleştirmek istediğini ve “çoğu fon” yatırıldığından “meslektaşları kızdırmak için hiçbir teşvik” olmadığını söyledi.

İnsanlar teknik incelemeyi okumadı

Kripto türevleri borsasının eski CEO’su Arthur Hayes’e göre BitMEXinsanların Terra’nın çöküşüne şaşırmış olması, “teknik incelemeyi gerektiği gibi okumadıkları anlamına gelir.”

Hayes, son makalesinde, “Luna-tics ayrıca, Anchor’da bu %20 UST getirisinin nereden geldiğini yeterince sorgulamadı” dedi. (Çapa Protokolü, kullanıcıların %20’lik yüksek getirisi ile UST’yi tutmaları için önemli bir teşvik mekanizması olarak kullanıldı.) Ayrıca, LUNA ve UST’nin hayatta kalmasının tek yolunun “pazarı desteklemek için gerçekleştirilen bazı dahiyane protokol değişiklikleri” olduğunu kaydetti. LUNA’nın piyasa değerinin her zaman UST şamandırasını aşacağına dair güven.”

Hayes, “Bunu nasıl başaracağıma dair hiçbir fikrim yok,” dedi.

UST, ‘BTC uydusu olmadan’ çalışamaz

Popüler kripto tüccarı DegenSpartan, Hayes’in yaklaşımı hakkında yorum yapıyor önerildi UST’yi BTC ile kısmen destekleme planının “BTC uydusu olmadan” işe yaramayacağının açık olması gerekirdi.

Sistemin nasıl çalıştığını anlayan “dejenler”in daha çıkmadan “verimleri sağdığını” da sözlerine ekledi. Bu arada, sıradan kullanıcılar – veya “normler” – UST’yi stake ederek kazanılabilecek %20’lik getiriyi “blok zincirinin büyüsünden” bir “mucize” olarak düşündüler.

Diğerleri, projenin arkasında sürdürülebilir bir ekonomik model olmadığını açıkça belirttikleri Terra hakkında daha önceki yorumlara da işaret etti.

Bunların arasında, kendisini bir NFT tüccarı ve MakerDAO (MKR) için eski bir risk yöneticisi olarak tanımlayan ve dört yıl öncesine ait bir ekran görüntüsü paylaşan ve “Bir şeyi kaçırmadığım sürece, bu proje olmayacak” diyen popüler bir Twitter kullanıcısı da vardı. İş.”

Kullanıcı, 2018’de kripto yatırım firmasında araştırma analisti olarak çalıştıklarını söylediğinde, “Terra, Maker modeli gibidir, DAU oluşturmak için gönderebileceğiniz tek teminat MKR jetonunun kendisiyse,” diye yazdı. skaler sermaye.

Benzer şekilde, başka bir kullanıcı, popüler bir Tezos (XTZ) topluluğu üyesi olan Arthur Breitman ile bir video röportajı paylaştı ve şunları söyledi:

“Bana finansal açıdan sorarsanız, UST mantıklı mı? Kesinlikle hayır!”

UTC 16:22’de UST 0.119 USD’den işlem gördü ve bir günde %68 düştü, LUNA 0.000077 USD’den el değiştirdi ve bir günde neredeyse %100 düştü.

_____
Daha fazla bilgi edin:
– Terra Blockchain Yeniden Başlatıldı, Binance, CZ’nin “Çok Hayal kırıklığına uğramasına” Rağmen LUNA & UST Ticaretine Devam Ediyor
– Kişiselleşiyor – ‘Kırdı’ LUNA Yatırımcısı Do Kwon’un Evine Geliyor, Polise Teslim Olmayı Planlıyor
– Do Kwon’un 1 Milyon Dolarlık Bahsi LUNA Çöktüğü İçin İyi Görünmüyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *