«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. TerraUSD (UST) Milyarlarca Dolar Borç Verecek!

TerraUSD (UST) Milyarlarca Dolar Borç Verecek!

Bez-imeni-1-11

LFG, BTC ve UST Cinsinden 1,5 Milyar Dolar Borç Verecek

Terra ekosistemine bağlı olarak çalışan algoritmik ortak kararlı stabilcoin UST, geçtiğimiz Cumartesi günkü en düşük seviyesinden bu yana toparlanmış gibi görünüyor olsa da beklenen 1 dolarlık eşiğin altına geriledi. UST, Binance borsasında 0,9955 dolardan işlem görüyordu. Bu durum her ne kadar çok az bir fark gibi görünse de stabilcoin’lerin 1 dolara sabitlendiğinin altını çizmemiz gerekiyor.

LFG, “özellikle volatilite ve eski piyasalardaki makro koşulların belirsizliği altında, $UST sabitleyici ve daha geniş Terra ekonomisinin istikrarını proaktif olarak savunacağını” belirtti.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, LFG’nin yönetim kurulunda Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, Terraform Labs araştırma başkanı Nicholas Platias ve Jump Crypto başkanı Kanav Kariya gibi isimler de yer alıyor. Projenin yönetim ekibinin bu konuda oldukça güçlü olduğunu söylemek mümkün.

TerraUSD (UST) dolar

Singapur merkezli kâr amacı gütmeyen grup, daha önce yapılan bir duyuruya göre, Terra ekosistemini ve “Terra’nın algoritmik stabilcoin’lerin sürdürülebilirliğini ve istikrarını” desteklemek için Ocak ayında kuruldu.

LFG Şubat ayında UST sabitlemesi için bir destek mekanizması görevi görecek Bitcoin tabanlı bir rezerv oluşturmak için 1 milyar dolar toplamıştı. Bu haftanın başlarından itibaren LFG, rezervlerinde 3 milyar dolardan fazla BTC tutmaya devam etti.

Bu raporun yayınlanmasının hemen ardından Kwon, “UST’nin alım ve satımlarının şu anda anlamlı bir yönlü olmamasına rağmen mevcut piyasada konuşlandırılmaya hazır sermayeye sahip olmanın değerli olduğunu hissettik” açıklaması yapmıştı.

“Piyasalar düzeldikçe, kredinin bize BTC olarak ödenmesini ve toplam rezervlerimizin büyüklüğünü artırmayı planlıyoruz” sözleriyle de açıklamasına devam etmişti.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *