«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. TRON’un Herkes için İnternet Yaratma Misyonu, Yerel Yönetimin Tanımlanması

TRON’un Herkes için İnternet Yaratma Misyonu, Yerel Yönetimin Tanımlanması

tron.jpeg

Feragatname: Aşağıdaki metin, aşağıdakilerin parçası olmayan bir basın bültenidir. Cryptonews.com Editoryal içerik.

Cenevre, İsviçre / 27 Temmuz / – TRON 2017 yılında web’i merkezden uzaklaştırma vizyonuyla kuruldu ve son beş yılda misyonunu bu amacı takip etmekle uyumlu hale getirdi.

Çoğu blok zinciri için ademi merkeziyetçilik ana temadır. Bu, yetkiyi bireylere devreden bir yönetim biçimidir; sonuç olarak, kullanıcılar ağın bir parçasına katkıda bulunabilir ve sahip olabilir.

TRON’un merkezi olmayan mimarisinin dört unsuru protokol, düğümler, varlıklar ve dApp’lerdir. Ademi merkeziyetçilik, gücü insanların ellerine vermeyi teşvik eder, bu nedenle TRON, ademi merkeziyetçilik taahhüdünü, kuruluşunu dağıtarak ve kendisini topluluk tarafından yönetilen bir Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) olarak kurarak Aralık 2021’de bir sonraki aşamaya taşıdı.

Protokolün Yerelleştirilmesi

TRON, geliştiricileri ve kullanıcıları sınırlama olmaksızın içerik oluşturma ve paylaşma konusunda güçlendirmeyi amaçlar. Blok zincirini yönetmek için Delegated Proof-of-Stake (DPoS) konsensüs mekanizmasını kullanır. Yeterince varlığa sahip herkesin bunu yapmasına izin veren bir PoS sisteminin aksine, yalnızca seçilmiş düğümler işlem bloklarını onaylayabilir. Bu yapı, kullanıcıların bir teşvik mekanizması aracılığıyla paylaştırılmış varlıklarını devrederek ağı korumalarını sağlar.

Her blok zinciri ağı bir fikir birliği mekanizması kullanır ve DPoS, mevcut en verimli fikir birliği algoritmalarından biridir. DPoS, PoW (Proof-of-Work) veya geleneksel PoS sistemlerinden daha az enerji tüketir ve işlemleri daha hızlı tamamlar. Her altı saatte bir TRON topluluğu, ekosistemde “Süper Temsilciler” (SR’ler) olarak hizmet etmek üzere 27 blok doğrulayıcı seçer.

Sayısız avantaj nedeniyle, birçok blok zinciri, ağlarına güç sağlamak için bir DPoS mekanizmasına geçti. Stake edilen TRX miktarına veya SR’lerin aldığı oy sayısına bakılmaksızın, her SR TRON ağında aynı oy gücüne sahiptir ve SR başına yönetim yüzdesinin eşit olarak dengelenmesini sağlar.

Düğümlerin Merkezsizleştirilmesi

Düğümler, her blok zinciri ağının temelidir. Sonuç olarak, herhangi bir ademi merkeziyetçilik incelemesi bunları değerlendirmelidir. TRON’un düğümlerdeki coğrafi çeşitliliği, onu daha güvenli ve dayanıklı hale getirir.

Varlıkların Yerelleştirilmesi

Yerel varlıkların dağıtımı ve kullanılabilirliği de blok zincirinin ademi merkeziyetçiliğine katkıda bulunur. TRX cüzdanlarının miktarı, bir yılda %134 artışla, Temmuz 2021’de yaklaşık 26 milyondan Temmuz 2022’ye kadar 61 milyonun üzerine çıkarak muazzam bir hızla arttı. Ağın popülaritesi ve kullanıcı tabanı, daha fazla TRON cüzdan kullanıcısı ile büyüyor ve devam edecek. ağın ademi merkeziyetçiliğine katkıda bulunmak. Bugün ağda 100 milyondan fazla kullanıcı hesabı var ve kullanıcı sayısı her gün artıyor.

dApp’lerin yerelleştirilmesi

DApp’lerin, akıllı sözleşmelerin ve kullanıcıların sayısı da ademi merkeziyetçilik için dikkate değerdir.

TRON Büyük Hackathon Tomurcuklanan girişimciler ve fikirleri için TRON ağını büyütmek için olağanüstü bir fırsat. Hackathon sırasında sunulan çeşitli projeler, onu geliştirmeye devam eden sayısız dApp sağlayarak ekosistemin çeşitlenmesine katkıda bulunur.

TRON’un ademi merkeziyetçiliği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve geçmiş verilerin neler gösterdiğini gözden geçirmek için, “Ademi Merkeziyete Derin Bir Bakış” raporunu okuyun. https://trondao.org/blog/ .

TRON DAO hakkında

TRON, kendini blockchain teknolojisi ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) aracılığıyla internetin merkezsizleştirilmesini hızlandırmaya adamıştır. Eylül 2017’de HE Justin Sun tarafından kurulan TRON ağı, MainNet’in Mayıs 2018’deki lansmanından bu yana etkileyici başarılar sunmaya devam etti. BitTorrent, 100 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip merkezi olmayan Web3 hizmetlerinde öncü. bu TRON ağı son yıllarda inanılmaz bir çekiş kazandı. Temmuz 2022 itibariyle, blok zincirinde 104 milyondan fazla toplam kullanıcı hesabına, 3,6 milyardan fazla toplam işleme ve 11 milyar ABD dolarının üzerinde toplam kilitli değere (TVL) sahip. TRONSCAN. Ek olarak, TRON en büyük dolaşımdaki arzına ev sahipliği yapıyor. USD Bağlantısı (USDT) dünya çapında stabilcoin, Nisan 2021’den bu yana Ethereum’da USDT’yi geride bıraktı. TRON ağı, Aralık 2021’de tam merkezsizleştirmeyi tamamladı ve şimdi topluluk tarafından yönetilen bir DAO. Son zamanlarda, aşırı teminatlandırılmış merkezi olmayan stablecoin USDD Blockchain endüstrisi için ilk kripto rezervi tarafından desteklenen TRON blok zincirinde başlatıldı – TRON DAO RezerviTRON’un merkezi olmayan sabit paralara resmi girişini işaret ediyor.

TRONAğ | TRONDAO | heyecan | Youtube | Telgraf | anlaşmazlık | Reddit | GitHub | Orta | Forum

Medya bağlantısı
Feroz Lakhani
[email protected]

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *